שְׁאֵלָה:
הכנת ווק ואכפתיות
statenjason
2010-07-10 00:37:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מהי טכניקה טובה לתיבול ווק בתחילה, לשמור עליו מתובל ולמנוע חלודה?

לא יודע אם זה מחסום שפה אבל אני לא מבין איך אפשר לחבר בין תיבול לנושא החלודה?
אולי ערוך את כותרת השאלה - כיצד להכין ווק ולטפל בו
@jacob, נקודה טובה. הרבה יותר ברור.
@cyberzed - "תיבול" מחבת מתייחס לטיפול בו יוצרים ציפוי על פלדה או ברזל יצוק דרך שמן וחום. ראה: http://www.wikihow.com/Season-Cast-Iron-Cookware
@Joe תודה, פשוט מעולם לא שמעתי את המונח בצורה כזו :)
ארבע תשובות:
#1
+15
Jacob R
2010-07-10 00:46:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הקפד לשטוף את הווק ברצינות לפני השימוש הראשוני. שפשפו אותו במים וסבון חמים וייבשו היטב.

לאחר הייבוש, הנח את הווק מעל הכיריים על אש גבוהה עד שהוא מתחיל לעשן. סובבו את התבנית כך שכל חלקי החלק הפנימי יהיו חשופים לחום גבוה. ואז מרחו את הווק בשמן על מגבת נייר.

לאחר מכן, נסה לא לקרצף את הווק. שטיפה ושפשוף הם בדרך כלל כל מה שצריך כדי לנקות אותו. יש למרוח את הווק תמיד עם מעט שמן צמחי לאחר כביסה / ייבוש. זה יעזור במניעת חלודה.

והגורם החשוב ביותר לתיבול ווק הוא השימוש בו. זה ללא ספק פריט המטבח הכי משומש שלי, וזה פשוט משתפר ומשתפר עם כל שימוש!

שמעתי ששימוש בשמן בוטנים במקום שמן צמחי יכול להיות טוב בגלל נקודת העשן הגבוהה יותר. תמיד השתמשת בירקות?
אני חושב שזה תלוי במה שאני מבשל. כל אחד מהם צריך לעבוד באותה מידה לתיבול הווק.
כמו כן, הימנע מסבון בעת ​​ניקוי לאחר שתיבלת את התבנית - זה עלול להרוס את התיבול, כמו גם חומצות חזקות (או חומצות חלשות לאורך תקופות זמן ארוכות).
@statenjason באופן כללי, אתה רוצה להשתמש בשמן שייקח את חום הבישול די בקלות. בוטנים זה טוב, כך גם תה ושמן זרעי ענבים אם אתה צריך לבשל לרגישים לבוטנים.
#2
+5
Sam Holder
2010-07-12 17:41:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם תגלה שיש לך דברים דבוקים בחלק הפנימי של הווק שאולי אתה מתפתה לנסות לקרצף, אתה יכול במקום להעיף את הווק במהופך מעל הלהבה ולאפשר שריפת הפיקדונות. ברגע שהם נשרפו זמן מה האפר צריך להיפטר בקלות עם מגבון (אל תשכח לתת לווק להתקרר קודם!) וזה עוזר למנוע את השריטות ושומר על הווק מתובל

תודה על תשובה זו, יש לי שטן של זמן שמונע שדברים לא ידבקו לווק שלי.
#3
+2
Nello Lucchesi
2011-04-01 23:52:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מדריך טוב ל תיבול ווק.

הווק עשוי להיות מתובל כמו כל תבנית מברזל יצוק, על ידי הברשת פני השטח בשמן בישול ואפייה בתוך תנור מתון למשך שעה. עם זאת, בגלל צורתו ומרכז הכובד, שמן נוטה לזרום מטה ולהצטבר במרכז, וכתוצאה מכך משטח מתובל לא אחיד. מסיבה זו, אני מעדיף לעשות את התיבול על פני מבער על גבי הכיריים.

ככל הנראה השומן הטוב ביותר לשימוש הוא שומן חזיר - באופן מסורתי כשקניתם ווק קיבלתם חתיכת שומן חזיר ל לתבל את זה. השתמשתי גם בשמן בוטנים. שמנים רב-בלתי-רוויים אינם מומלצים מכיוון שהם יכולים להפוך את הווק ל"גאנקי "מאוד. כשמשתמשים בשומן, ניתן להבריש בזהירות את השומן על הווק, על פני השטח. גם שמן דקלים עובד טוב.

#4
+1
julie
2011-02-01 17:55:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כדי לתבל את הווק לגנוב אל חלד השתמשתי בשומן חזיר. ראשית שטפו את הווק ביסודיות והניחו על המבער לייבוש. צנן את הווק. כיסוי פנים הווק עם שומן חזיר. הסר את הסוללה מגלאי העשן שלך אם אין לך מכסה אדים.
מחמם את הווק ישירות על הלהבה, מסתובב כדי להפוך את כל אזורי המחבת לעשנים חמים. הוסיפו עירית ודחפו אותם סביב התבנית. ווק מגניב, נגב עם מגבת נייר ושמן את פנים המחבת (השתמשתי בשומשום).

אם אתה צריך לשטוף פיסות אוכל מהווק, כפית (או חצי כפית מכל אחת כדי להבהיר ) של שמן ומלח גס עובדים היטב. בכל פעם שאני מרטיב את הווק אני מחמם אותו מעל המבער כדי לייבש אותו לחלוטין.

לקח לי ווק להיות כמה ימים של שימוש קבוע עד שהפכתי ללא מסטיק, גימלתי את גישת התיבול שלי ... בישלתי בייקון בווק, ואז עישנתי את המחבת אחרי שסיימתי להשתמש בו, עישנתי את מחבת עם שמן שומשום ושום, כמו גם חזרה על שיטת חזיר ועירית.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...