שְׁאֵלָה:
האם זה בטוח להשאיר חמאה בטמפרטורת החדר?
Chas. Owens
2010-07-10 00:20:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם זה בטוח להשאיר חמאה בטמפרטורת החדר? אם כן, לכמה זמן בטוח לשמור על זה?

האם זה תלוי אם זו חמאה מומלחת או לא מלוחה? מניסיוני, חמאה מומלחת יכולה להימשך לא מעט זמן בטמפרטורת החדר.
למה לא להשאיר אותו במקרר? האם אתה באמת זקוק לגישה קלה ומהירה לחמאה?
@Judd, אני משאיר את כל חמאת הבישול / אפייה שלי במקרר עד שאני זקוק לה, אבל אני שומר מקל של חמאה מומלחת על השיש, כך שהיא יכולה להתפשט בקלות על טוסט או כל דבר אחר. אני לא הכרזה המקורית, אבל באופן אישי אני זקוקה לגישה מהירה לחמאה בטמפרטורת החדר :)
אני חושב שזה תמיד "בטוח" מכיוון שעד שהוא לא בטוח זה ייראה וריח די גס וממילא לא תרצו לאכול את זה. למעשה זה מתאים לרוב האוכל. זה מה שאנשים עושים ממילא אלפי שנים. בני אדם התפתחו כדי לגלות מתי אוכל "בשלים יתר על המידה" ומתי הוא בטוח לאכילה.
שתיים עשרה תשובות:
#1
+116
user73
2010-07-10 00:46:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נסה חרס חמאה. זה ישמור על חמאתך טרייה בטמפרטורת החדר למשך זמן די ארוך (שבועות, לא ימים).

מגניב מאוד - לא ידעתי שאלו קיימים!
הצעה מצוינת.
מדהים מה יעשו כלי חרס ומים בכדי לשמור על טריות הדברים.
+1 זה עובד נפלא. זכרו שהדבר הזה לא ישמור על טריותו ללא הגבלת זמן. חמאה מטושטשת הזכירה לנו את זה לאחרונה :(
יתר על המידה. זה כל מה שאתה צריך: http://www.amazon.com/Rubbermaid-3930-Standard-Butter-Dish/dp/B000BQU5US
זה נהדר! לדודה שלי היה אחד כזה ומאז חיפשתי אחד כזה.
@raven- חרס חמאה מרחיק אותו מאור ואוויר שמונע ממנו להתערער עוד הרבה זמן. מנת חמאה זה בסדר רק אם אתם צורכים את החמאה שלכם מהר מאוד.
חכם להפליא ... אטום וקריר יחסית, עם מעט כלי חרס ומים. ראוי לציון!
קניתי אחת לאחר שקראתי את התשובה הזו. עובד בצורה מושלמת!
זה לא באמת עונה על השאלה
#2
+30
Eclipse
2010-07-10 03:44:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה תלוי בטמפרטורת החדר בה אתה גר. ב 65F (18C) ומטה, לעתים קרובות חמאה כמעט לא ניתנת למריחה ותמשך למשך שבועות על השיש במיכל אטום. ב- 80F (26C), זה מתחיל להיות רך מדי ולא נמשך יותר ממספר ימים.
המשפחה שלנו עוברת כחצי קילו / שבוע ומעולם לא היו לנו בעיות עם שמירה על חסימה של חצי קילו את הדלפק בכל זמן נתון - אנחנו מסיימים אותו לפני שיהיה לו זמן לאבד מאיכות או טעם כלשהו. את השאר אנחנו שומרים במקרר עד הצורך.
הדבר החשוב ביותר הוא לשמור אותו במיכל מכוסה - אני בטוח שחרק חמאה יעשה עבודה נהדרת, אבל אפילו סתם מיכל זכוכית קטן וישן עם מכסה יעשה.

אתה צודק, אבל הייתי ממליץ להשתמש במיכל פלסטיק מכיוון שהוא ישמור על ריח לא נעים בשעות נוספות. כל מיכל קרמיקה, חרסינה או זכוכית יהווה בחירה מספקת.
אני פשוט לא מבין את כל ההתרגשות סביב חרס החמאה. אני שומר חמאה בדיוק כמו שאתה מזכיר, במיכל סגור פשוט, על השיש. עשיתי את זה במשך 30+ שנים ולעתים רחוקות מאוד הייתי צריך לזרוק את זה.
@wdypdx22 - איפה אתה גר? בדרום קליפורניה נוכל להשאיר את החמאה על השולחן (למספר ימים) בין דצמבר למאי; בזמנים אחרים של השנה זה בקושי אורך יום. אז במשך רוב השנה, מדובר בלוחות קשים סלעיים היישר מהמקרר, או בלי חמאה בכלל.
ומה עם סיר חרס? האם גם זה עובד?
והאם המכולה חייבת להיות גם אטומה לאוויר?
אנו משתמשים גם במיכל זכוכית אטום. אם אנחנו לא משאירים בו פירורים וכו ', זה בדרך כלל נמשך כמה שבועות. שיש לנו ילדים, לעתים קרובות אנחנו צריכים לזרוק את זה בעוד כשבוע ...
#3
+16
JustRightMenus
2010-07-17 09:45:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נראה כי השאלה עסקה יותר בבטיחות מזון מאשר אם היא נראית טעימה.

כאשר השומן בחמאה מתפרק (כלומר כשהחמאה הופכת לקשחת), הוא מייצר חומצה לא בריאה שמעכבת למעשה את צמיחת העובש. לכן, אל תחכה שהחמאה שלך תיווצר כדי לקבוע אם היא הלכה רע.

כדי לעמוד בהנחיות מחמירות בנושא בטיחות מזון, הגן על חמאה מפני חום, אור ואוויר; לאחסן אותו עד שבועיים במקרר, מתחת ל 40 מעלות.

ניתן להקפיא אותו גם בין 6 ל 9 חודשים.

האם הסתכלת על חרס החמאה בתשובה המקובלת? זה קיים מאז ימי הביניים ונראה חריג לכלל. (הוא אכן מגן מפני אור ואוויר).
@hobodave - עשיתי את זה, ואני בהחלט אבדוק אחת. מעולם לא שמעתי על דרך בטמפרטורת החדר לאחסן חמאה בבטחה. אני יכול להחזיק אחד בתוך השבוע!
@hobodave - חרס החמאה שלי בדרך!
מְרַגֵשׁ! תן לי לדעת איך זה מסתדר. עוד לא קניתי, אבל מתכנן.
#4
+5
tak
2011-04-15 11:28:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כל עוד תשתמש בחמאה מומלחת היא תישמר במיכל מכוסה בטמפרטורת החדר למשך 2-3 שבועות לפחות מבלי לקבל עובש או קרש, מניסיוני. אם אתה משתמש בחמאה לא מלוחה יש יותר מיקרואורגניזמים שיכולים לחיות עליה ולכן היא מתקלקלת מהר יותר, אך אין מזהמים נפוצים שיכולים לצמוח על חמאה מומלחת מלבד תבניות, ואפילו הם צומחים עליה לאט מאוד.

+1 על היותו האדם היחיד עם תשובה שמכיר בחשיבות המלח על חיי השולחן של חמאה.
#5
+2
Frankie
2010-07-21 01:18:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני שומר את החמאה שלי בכלי מכוסה ליד הטוסטר. כשקשה מבחוץ אני זורק אותו. זה לא קורה לעתים קרובות מאוד כיוון שאני משתמש כעת במקלות של 1/8 קילו. בדרך כלל המקלות נמשכים כחודש בקיץ, ארוכים יותר בחורף. אם עבר זמן מה אני מריח אותו לפני שאשתמש בו או פשוט אשליך אותו.

#6
+2
Charlotte Farley
2011-04-17 09:24:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשהגעתי לתנור מיקרוגל ניסיתי להשתמש בו לחימום החמאה כשלקחתי אותה מהמקרר. גיליתי שהחמאה התפוגגה אם עשית את זה פעמיים-שלוש.

למרות שזה פשוט בסדר במיקרוגל להשתמש במנה קטנה לשימוש, היה קשה לתזמן את ההתחממות כדי שהחומר לא יימס. עכשיו אני פשוט שומר את זה בכלי חמאה בטמפרטורת החדר, למעט בקיץ הגבוה.

#7
+2
Kathryn
2011-06-14 08:42:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תמיד שמרתי את החמאה שלי, 1/4 קילו בכל פעם, בחוץ על השיש בצלחת חמאה מכוסה, מכלי חרס (Fiestaware) או בצלחת זכוכית מכוסה. זה כנראה פחות רצוי בגלל חשיפה לאור, אך כך או כך, מעולם לא הייתה לי בעיה, ואני בררן לגבי רעננות המזון. אנו משתמשים בערך של חצי קילו תוך כשבוע, הייתי אומר.

היוצא מן הכלל הוא בקיץ, כאשר לפעמים נהיה חם מספיק כדי להמיס את החמאה במנה. באותם זמנים שמתי את צלחת החמאה במקרר היין, שאנו שומרים על 55 מעלות צלזיוס. אם במקרה יש לך מקרר יין, זו פשרה נהדרת - החמאה לא מתפשטת באותה קלות, אבל היא לא גם קשה, וזה יותר טוב מלהמוסס.

עובדה מהנה: Fiestaware נהגה להשתמש באורניום עבור פיגמנטים החרסיים הכתומים שלהם. איזה צבע המנה שלך?
#8
+2
Rossy Zhou
2017-01-14 05:03:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כן. חמאה היא קרם מתורבת, כלומר ישנם חיידקים טובים הנלחמים נגד החיידקים הרעים. מכסים אותו בתוך חרס חמאה או דומה וזה אמור להימשך כמה שבועות.

שלום, וברוך הבא ל- Stack Exchange. אני די בטוח שאף חיידק אינו מעורב ב [חטיבת החמאה] (https://en.wikipedia.org/wiki/Churning_ (חמאה)).
זה נמצא במחצית העולם: https://www.vermontcreamery.com/cheese-and-butter-blog/what-is-cultured-butter/
#9
+1
user21742
2013-12-08 02:26:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השארתי חמאה על השיש ללא כיסוי למשך שבועיים-שלושה ויותר. זה מעולם לא השתבש בטעמם שונה. אנחנו כן אוכלים חמאה כל יום ולכן אנו משתמשים בה במהירות. לפעמים אני עושה את זה במיקרוגל כשאני מוציא אותו מהפריג. אם אני אשתמש בזה מיד. אני בא ממשפחה שתמיד השאירה את החמאה בחוץ ומעולם לא שמנו לב להבדל בטעם או שהחמאה התערערה. הפעם היחידה שהיתה לי עובש על חמאה היא כשהייתה הוריקן והחשמל היה בחוץ במשך שבועות והיינו צריכים לזרוק כל דבר בפריג. אני משתמש בחמאה מומלחת אך מדי פעם לא מלוחה בלי שום בעיה.

#10
  0
Steve Roth
2010-10-14 01:42:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הניסיון שלי הוא שפקודי חמאה פשוט מבאסים. כולי התרגשתי כשהיה לי לראשונה רעיון (איזה רעיון נהדר!), רק כדי לגלות שהחמאה תקבל טעימה ממש טובה ואפילו עובשת די מהר.

ואז אולי חמש עשרה שנה אחר כך (בשנה שעברה) החלטתי לנסות שוב. אותה חוויה.

ניסיתי את זה גם בלי המים - תוצאות דומות.

מנת חמאה מכוסה פשוטה יעילה הרבה יותר, מניסיוני. חמאה נשמרת וטעמה לא מעט זמן - בכל מקרה כמה שבועות.

אין לי תיאוריות מדעיות להסביר את זה (אם כי הייתי מעוניין במעורפל לשמוע כמה). רק העובדות האמפיריות, שתוקפו באמצעות ניסויים חוזרים ונשנים עם תוצאות עקביות.

מוזר, מאז שנשאלה שאלה זו קיבלתי חרס חמאה ושמרתי בו את החמאה שלי. זה עבד מצוין. מהי טמפרטורת החדר הממוצעת שלך? אני שומר על הדירה שלי סביב 70 מעלות צלזיוס.
#11
-1
AJAZ AWALIA
2013-05-15 11:22:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

טמפרטורת החדר היא הטובה ביותר לשמירה על חיי המדף של חומרי המזון. עלינו לשמור על לחות. זה לא אמור להיות לח יותר מכיוון שהוא יכול לייצר סביבה נוחה לצמיחת חיידקים. הפחתת הטמפרטורה יותר תהיה הבטוחה ביותר.

#12
-4
N.J.
2011-05-24 03:07:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עם הייצור התאגידי המוגבר של מוצרי המזון שלנו, אנו רואים עלייה במחלה הנגרמת על ידי מזון ושינויים / מוטציות של חיידקים זיהומיים. ליסטריה בחמאה היא אזור דאגה שגובר והיא נשלטת באמצעות בקרת זמן וטמפרטורה. בישול אינו אמצעי בקרה עבור ליסטריה. מקררים את אנשי החמאה שלכם! זה כבר לא "הימים הטובים" בכל הקשור למאכלים.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...