שְׁאֵלָה:
קרשי חיתוך: מהם כמה טיפים כלליים לרכישה ושימוש בקרש חיתוך?
JYelton
2010-07-10 01:26:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שמעתי דיונים שונים על היתרונות של עץ לעומת קרש חיתוך סינתטי, והשפעתם על בטיחות המזון, קצוות הסכינים וקלות הניקוי והאחסון.

מה היתרונות והחסרונות של עוקבים ולמה?

  • עץ לעומת פלסטיק או חומרים אחרים
  • משפיעים על בטיחות המזון וניקיוןם
  • עלות הרכישה
  • השפיע על קצה הסכין וקלות השימוש
אני מניח שזו יכולה להיות ויקי בקהילה, אך אני מאמין שניתן לבחור את התשובה המלאה ביותר עם מידע תקף כנכונה.
מצטיין לחפש את התשובה הטובה ביותר ולא דיון.
אני חושב שזו שאלה טובה, אם כי אולי הכותרת תהיה משהו בנוגע לעץ לעומת פלסטיק תהיה מועילה, מכיוון שזה בעיקר מה שאתה פונה אליו (בניגוד לזכוכית או לוחות חומר אחרים).
עדיף לפצל את זה לשאלות אישיות. הייתי מצביע שהוא סגור, אבל עדיין אין לי מספיק נציג.
רק הערה, שקמה לתחייה לאחר כעשר שנים: [בדיקות הראו] (https://cooking.stackexchange.com/a/109280/85304) שקרשי חיתוך עץ קצה, כאמור בתשובה המקובלת, אינם הדבר הטוב ביותר לקצה הסכינים שלך.
שבע תשובות:
#1
+16
Joe
2010-07-12 05:01:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מלבד החומר עצמו, יש עוד המון גורמים אחרים -

משטח : יש קרשי חיתוך מפלסטיק חלקים, וקיימים מחוספסים יותר. אני מעדיף את אלו המחוספסים יותר, מכיוון שהחלק אומר שהדברים גולשים לכל מקום וזה יכול להיות מסוכן. פלסטיק יתקשה עם השימוש, אך חתכים ונקודות בלוחות פלסטיק משמעותם מקומות רבים יותר לחיידקים. עבור שטיחי חיתוך מפלסטיק דקים אלה, הם כל כך קלים עד שאתה צריך לדאוג גם להחלקת המזון, וגם להחצלת המחליק עצמה.

עובי : 'בלוק הקצב' ההוא. לוחות עץ נראים נהדר, אבל אני לא אוהב אותם משתי סיבות: אני נמוך וזה מרים את המשטח שאני חותך עליו; הם כבדים יותר, ואני אוהב להיות מסוגל להרים את קרש החיתוך שלי כדי לקחת לכיריים שלי, מכיוון שאזור החיתוך שלי נמצא ליד הכיור שלי, ולא התנור שלי.

גודל : מספיק גדול כדי להכיל את כמות המזון שאתה נוטה להכין בבת אחת, ולא כל כך גדול מכדי שכאב לזוז / לנקות / וכו '. אני אוהב בערך 18 "x 24" (45 ס"מ x 60 ס"מ), אבל אם אתה אתה מבשל עבור אחד בדירה קטנה, זה יכול להיות קצת גדול. (אם כי, אחת מהדירות שלי הייתה קטנה מספיק כדי להשתמש בקרש גדול, כך שאוכל לרווח את הכיור, שכן היה שטח הדלפק של 75 ס"מ).

כל זה נאמר - אני משתמש בעץ לכל הירקות, ובשטיחי חיתוך מפלסטיק לבשרים ועופות, רק כי זה חוסך לי זמן לנקות את הכל בין חיתוך. (אם כי בדרך כלל אני מנסה לחתוך את כל הירקות קודם, ואז את הבשר, רק כדי לחסוך על ניקוי סכין).

חלק מהתלונה נגד עץ הוא שקשה מאוד להוציא חיידקים ברגע שהם נכנסים לעץ - אך מחקרים הראו שאם אתה מנקה את המשטח, סביר להניח כי קרשי חיתוך מעץ לא יועברו חיידקים למזון אחר, וקרש חיתוך מעץ מטופח ירפא בעצמו וממשיך להיות בטוח לאורך זמן, בעוד שלא ניתן למחוק פלסטיק ברגע שהוא מתחיל שריטות מפותחות מהשימוש. כדי לחטא לוחות עץ השתמשו בחצי לימון ובמלח גס (אני משתמש במלח כשר) והשתמשו בצד החתוך כדי לקרצף את הלוח. יש לשטוף, לתת לו להתייבש ולתת לו מעט שמן מינרלי מזון כמה וכמה חודשים, תלוי עד כמה האזור שלך לח. אם זה נראה עצוב, אתה תמיד יכול לשייף אותו, לטהר אותו מחדש ולשמן אותו מחדש.

וואו ... מלח יכול להיות לא כשר?
@Joel - זה למעשה מלח המשמש להכשרת בשר - זה מלח גס, אבל בפתיתים, כך שהוא נדבק היטב לפריטים לחים. למידע על כשרות ראו: http://www.chabad.org/library/article_cdo/aid/82678/jewish/Koshering-Meat.htm
#2
+13
user73
2010-07-10 01:36:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משתמש בשני סוגים של קרשי חיתוך: עץ ופלסטיק [רך]. הפלסטיק מיועד לבשר, או לכל דבר שעלול להרוס קרש חיתוך עץ. עץ מיועד לכל השאר. אם אתה יכול להרשות לעצמך, נסה להשיג קרש חיתוך מקץ גרגר.

במבוק הוא בחירה פופולרית כרגע (זה משתלם ובר קיימא), אבל אין לי שום ניסיון אישי עם זה.

רוב החומרים האחרים, במיוחד זכוכית, יהרסו את הסכינים שלך.

אתה מספק כמה נקודות מצוינות שמתחזקות כשאני מדבר עם מדריך שיעורי הבישול שלי. אני מוסיף שלוח עץ (במיוחד לוח פחות איכותי או ישן) כולל נקבוביות שקשה לנקות, ויכול ליצור בעיות סניטריות בשימוש עם בשרים. במבוק פופולרי ובר קיימא ולדעתי נראה נחמד מאוד במטבח עם ארונות עץ.
קראתי במקום אחר באתר (http://cooking.stackexchange.com/questions/618/best-chopping-board-material-for-meat) שהנקבוביות בלוחות העץ הן בדיוק הסיבה ש * תרצה * להשתמש בה עץ עם בשר. ברור שזה עניין של ויכוח כלשהו וזה יהיה נחמד לגלות אם קיימות תשובות דה-פקטו כדי לנקות אותו.
@JYelton - מוסכם. אשמח לראות כמה עובדות אמיתיות צצות. שמעתי ממקורות אמינים (כולל אלטון בראון) שבשר יכתים את קרשי חיתוך העץ. שמעתי גם (ממפעיל צימרים) כי דלפקי קצבים הם בעיה ענקית עבור מועצת הבריאות (מאותה סיבה).
לגבי קרשי חיתוך עץ ובשר. כרגע אין לי שום אזכור, אבל זו ההבנה שלי. בשר לא "יכתים" קרש חיתוך מעץ בשימוש רגיל. לתת לבשר לשבת עליו תקופה ממושכת, ולא לשטוף אותו לתקופה ממושכת אינו נחשב לנורמלי. עם זאת, כדי להיות _בטוחים לחלוטין_ (ומעט אימנו פרנואידי) שטיפת קרש חיתוך דורשת שטיפה אגרסיבית עם מים חמים מאוד, חומר ניקוי אגרסיבי / חזק, לתקופה "ארוכה". זה משווה לטיפול קשה מאוד בקרש חיתוך עץ.
#3
+7
Curry
2010-07-10 01:38:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אל תשתמש בלוח זכוכית. זה מקהה את קצה הסכין והאוכל שאתה מנסה לחתוך נוטה יותר להחליק מאשר על לוח עץ / פלסטיק.

טיפ טוב, אך אינכם מתייחסים לכל נקודות השאלה.
@JYelton אין דרישה שכל תשובה תתייחס לכל הנקודות. תשובות חלקיות יתקבלו בברכה.
@rumtscho לא ניתן לסמן תשובה חלקית כתשובה המקובלת, אך הנקודה שלך נלקחת ... (עשר שנים מאוחר יותר.)
#4
+4
Chris
2010-09-04 17:50:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

דבר אחד שלא הוזכר הוא רגליים / רפידות בתחתית הלוח. לוחות ללא שום דבר בתחתית למעט משטח ישר יכולים להחליק. אתה יכול לפתור זאת על ידי הוספת רגליים מגומי או מגבת לחה, אך אם אתה קונה קרש חיתוך חדש, ייתכן שיהיה משהו ששווה לבחון.

כמו כן, בדוק את גודל הלוח מבחינת הכיור שלך. . לוח גדול נהדר לבישול, לוח גדול הוא כאב בצדי לניקוי מכיוון שהוא בקושי נכנס לכיור ויוצר בלגן רק על ידי ניקויו.

#5
+1
Clay Nichols
2011-06-12 23:01:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מה דעתך על משהו על קצה הלוח (כמו "גדר" גומי רך אולי 0.5 "גבוה) שמונע מהאוכל ליפול. אני מבין שזה מסובך b / c אתה לא רוצה את" גדר "כדי להפריע לחיתוך. אבל זה מביא אותי לאגוזים שהאוכל תמיד נופל מהקצה (רק כמות זעירה אבל מספיק כדי לעשות בלגן).

#6
+1
Jolenealaska
2013-09-30 12:15:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

דבר אחד שעדיין לא הוזכר: ללוח פלסטיק יומיומי, נהדר שיהיה כזה מספיק קטן בכדי להכניס אותו בקלות למדיח הכלים - מחוטא בקלות ובאופן מושלם בכל פעם.

#7
  0
NBenatar
2010-09-04 18:46:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הבחירה שלי כוללת:

במבוק למטרות כלליות, פיסות בשר קטנות (למשל פרוסות בייקון), מדי פעם אני גם חותך עליו בשר - הוא חלק ומיצים וכו 'בורחים ממנו ישר. פלסטיק כשיש לי כמה מנות בדרכים או הרבה הרבה ירקות וגם בשר ודגים. עץ ללחם, גבינה ובשר מבושל - זה נראה נחמד כשאני מגישה לוחות גבינה או אנטיפסטי. יש לי כוס אבל רק משתמש זה כמזרן חום, כמו גם סכינים מקפיאות, הוא גם משמיע רעש נוראי כשאתה צריך לחתוך עליו.

יש לי לוח עץ אבן קצה המיועד לבשר (יש לו חריץ סביב בחוץ לאיסוף מיצים). אבל אני מוצא את זה גדול מדי, כבד וקשה לנקות אותו לשימוש בפועל - באופן מעצבן זה היה גם היקר ביותר שלי.

אני מכיר אנשים שיש להם צמרות עבודה מגרניט ולא משתמשים בלוח - זה כל כך רע ככוס ויהיה קהה גם את הסכינים שלך.

לוחות עץ יכולים גם לספוג מיץ - כך שחתך בצל, שום או דברים "מסריחים" באופן קבוע עלול לגרום ללוח שלך, ולכן דברים אחרים שאתה חותך עליו להרים את הריח.

עץ גם מעצבן לתחזוקה - הוא זקוק לשימן מדי פעם וגם לחיטוי.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...