שְׁאֵלָה:
כיצד לתקן אוכל שהתמליח במיוחד?
Vinko Vrsalovic
2010-07-10 02:53:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מתאר לעצמי שזה תלוי מה האוכל. עם ספגטי, אתה יכול להוסיף מים או להחליף מים אם אתה מזהה את זה בזמן. אבל מה עם בשר צלוי? או רוטב עגבניות?

שְׁלוֹשׁ עֶשׂרֵה תשובות:
#1
+38
Shog9
2010-07-10 02:55:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  1. קבע את היחס הנכון בין מזון למלח.
  2. הוסף עוד אוכל עד להשגת היחס הנכון.

או פשוט הגש איתו עוד בירה.

הגשת בירה נוספת עם ארוחה יכולה לכסות על שגיאות רבות. :)
זה יעבוד לרוטב עגבניות או לספגטי, אבל קשה לגדל נתח בשר :-), במיוחד בזמן בישולו.
@Vinko: טוב, אתה תמיד יכול להתגבר ולהכין המבורגר ...
האם עצה כללית זו של "בירה גורמת לך להבחין בפחות כללית", או שמא לבירה יש איכות מסוימת שמפחיתה את טעם המלח?
#2
+33
Tobias Op Den Brouw
2010-08-01 18:57:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לפעמים אני מוסיף מעט מיץ לימון ... עובד במידה מסוימת.

כן, חומצה מפחיתה את התפיסה עד כמה משהו מלוח (או מתוק, לצורך העניין).
מיץ תפוזים עוזר גם כן. (אותו עיקרון כמו מיץ לימון, אני מניח.)
מוסכם. אתה מקזז מלח עם טאנג ו / או מתיקות, מה שמשנה את אופי הטעם, אבל עשיתי את זה פעמים רבות
#3
+19
Kev
2010-07-10 05:01:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פורסים תפוח אדמה גולמי ומוסיפים אותו לרוטב המלוח יתר על המידה. כשהוא מתבשל הוא ימשוך פנימה את הנוזל המלוח.

יתכן שתצטרך להוסיף נוזלים נוספים כדי למנוע מהרוטב להתייבש.

כן, טריק תפוחי האדמה. עובד! +1
טריק תפוחי האדמה מעולם לא עבד עבורי. אני חושב שזה מיתוס, כמו שאמרתי בשרשור דומה.
מעולם לא ניסיתי את הטריק הזה, אבל עכשיו קיבלתי השראה למלח יתר על המידה השבוע רק כדי לנסות אותו.
זה לא עבד אצלי עם צ'ילי. אשתי אומרת שזה גם לא עובד עם מרק.
@neil fein: אלה עשויים להיות עבים מדי? נראה שאם זה עובד, הנוזל יצטרך להסתובב בחופשיות. (הצהרת אחריות: מעולם לא השתמשתי בטריק הזה).
עניין תפוחי האדמה הוא מיתוס. חפשו בגוגל "מיתוס מלח תפוחי אדמה" ותמצאו אסמכתאות רבות.
זה לא מיתוס. טבחים ושפים השתמשו בטריק הזה במשך שנים די בהצלחה. תלוי בגודל המנה שאתה מבשל, ייתכן שתצטרך יותר מתפוח אדמה אחד. כמה מים תפוח האדמה סופג תלוי בסוגו. תפוחי אדמה רותחים (שלעתים קרובות אדומים) אינם נוטים לספוג מים כלל, אך הם גם לוקחים זמן רב יותר לספיגת המלח ולא סופגים כמותם. תפוחי אדמה אפויים (לרוב לבנים) סופחים מים, וגם יותר מלח מתפוחי אדמה רותחים בגלל אותם מים שהם סופגים. הם גם עושים זאת מהר יותר. אבל אז אולי תצטרך להחליף חלק מהמים שהם מוציאים.
#4
+14
LeopardSkinPillBoxHat
2010-07-10 05:03:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נוהג טוב הוא אוכל מתחת לעונה אוכל בעת בישול ו להתאים את התיבול בסוף במידת הצורך. קשה מאוד לתקן אוכל מתובל מדי בסוף הבישול.

* עצה רעה * - טעם מתבליני עשבי תיבול במתכונים מסוימים (לרוב?) מתפתח כראוי רק אם מבשלים אותם זמן מה, במיוחד כשאתה עובד עם דברים יבשים כמו אוכלוסיית המטבח הביתי הכללי. אמנם זה לא חל על מלח, אבל עדיף לתת לו להיספג לדברים כמו אלמנטים של מרקים. ps: הסכים @Garden
@zanlok - נכון, אבל זה יהיה די קשה להפחית את מליחות המזון אם אתה מתחיל יותר מדי בעונה. הרבה יותר קל להוסיף עוד בסוף במידת הצורך, גם אם זה לא בהכרח יהיה טעים כאילו הכנסת אותו בהתחלה.
בין אם זו עצה רעה ובין אם לא, היא אינה עונה על השאלה שנשאלה. יש להניח שמי שהעבירה יתר על המידה מנה תיזהר בפעם הבאה. להגיד להם להיזהר לא מועיל וגם לא עונה על השאלה.
#5
+5
nalply
2010-08-02 00:16:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תבלו אותו בנדיבות עם פלפל, קארי ו / או צ'ילי חריף! כשהוא חם וחריף מאוד אתם לא טועמים יותר את המלח. אבל אתה תהיה צמא מאוד.

כן: קאיין היא השיטה המועדפת עלי במיוחד אחרי שמגע של סוכר ו / או לימון / חומץ לא עבד לגמרי :)
#6
+4
Carmi
2010-07-17 23:55:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פטרוזיליה, או דברים עלים מאוד אחרים. באופן ספציפי, שמתי לב שהוספת פטרוזיליה למנה מלוחה מדי עובדת פלאים. זה טוב כמעט לכל רוטב שאתה מכין, כמו גם לפסטה או קדירה. כנראה ינצח ' לא עובד כל כך טוב עם בשר מלוח יתר על המידה. אולי רוטב פטרוזיליה ונענע לבשר?

זה מעניין כי אני מוצא שלפטרוזיליה יש טעם מלוח טבעי (אם כי אני עשוי להיות מוטה מארוחות מסורתיות בהן הוגש במי מלח).
עשבי תיבול וירקות טריים כמו פטרוזיליה מוסיפים יותר [מרירות] (http://en.wikipedia.org/wiki/Bitter_ (טעם) # מרירות) מאשר מליחות. הגדלת המרירות תסיח את דעתו של החיך מכל ארבעת הטעמים העיקריים האחרים - מה שאומר שהאוכל שלך לא יהיה טעים כמו מלוח.
#7
+2
neyo
2012-09-22 08:23:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם הקארי מלוח מדי, הוספת 2 עד 3 גלילי בצק מקמח חיטה עוזרת מאוד. הוא פשוט סופג מלח באותה צורה כמו תפוח אדמה גולמי. וגם עבור אוכל מבושל יבש (כלומר אוכל ללא קארי) הוספת מיץ לימון עובדת בצורה מושלמת עבורי.

#8
+1
Nancy
2010-10-25 00:33:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הכנתי מרק עדשים מתפוחי אדמה והשתמשתי באיזה בסיס חזיר ..... וואו ... מלוח מדי .... הוספתי כמה חבילות ספלנדה ושתי טבליות של חומץ בלסמי .... ממש עזר .. דואג מעט מכך כשהוא מתרגל ... תוהה ז אם הטעם המלוח יחזור ככל שיתפוגג ....! ???? חושב להוסיף עוד תפוח אדמה שיעזור לזה ??

להפך .. ככל שהתערובת מתייבשת, הוסף מים לפני שאתה מחמם מחדש .. מליחות וטעם צריכים לחזור. אני עושה את זה כמעט לכל דבר שאני מכריח.
#9
+1
Arby
2013-01-02 06:23:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ובכן, שטיפת החזיר המושך עשתה פלאים! אין שום בעיה לפני כן, בכל מקרה רצינו להוסיף לו רוטב.

#10
+1
JS.
2016-07-01 05:01:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אינך יכול להסיר מלח מהתבשיל לאחר הוספתו, ולכן ל- Shog9 יש את התשובה הנכונה היחידה לשאלה זו: הוסף עוד מרכיבים לדילול המלח.

"הרמדי" הנפוץ של הוספת תפוח אדמה בצורות שונות רק מנסה להסוות את טעם המלח. זה לא עושה שום דבר כדי להוציא את המלח מהמנה בפועל.

כל עמילן יפחית את ה תפיסה שלך ממליחות, ומכאן מדוע כל כך הרבה מנות עמילניות (חושב תפוח אדמה אפוי) דורשות רמות גבוהות יותר מלח לפי הטעם.

הוספת עמילן למנה (עמילן תפוחי אדמה, עמילן תירס וכו ') או הגשת המנה עם עמילן (לחם, פסטה, תפוח אדמה וכו') יכולה להוריד את המליחות הנתפסת של מאכל.

זכור כי עמילן אינו תרופת פלא, מכיוון שחלקים מהמנה עשויים עדיין להיות מלוחים. כמו כן, בעוד עמילן אכן מסווה את תפיסת המליחות שלנו, הוא גם מסווה טעמים אחרים, כך שהמנה שלך תטעם בסך הכל בלנדר.

#11
+1
ChefAndy
2017-08-01 10:17:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמו שאמר לנו שף-מדריך באחת השיעורים הראשונים שלנו: שמנת כבדה מתקנת הכל. באופן ספציפי, שומן מתקן יתר על המידה אם המנה יכולה להתמודד עם יותר שומן. שומן מצפה את הלשון שמונע מכמה מלח להכות את בלוטות הטעם שלך. אם יש לכם רוטב שומני מאוד כבד, הוא יצטרך הרבה יותר מלח מאשר, למשל, רוטב עגבניות. זה גורם לרטבים כבדים להיות מאתגרים לתיבול, אבל זה יכול להציל את התחת אם תשלים משהו.

#12
-1
lostinthespiral
2013-01-17 06:11:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם יש נוזל במנה (מרק, רוטב וכו ') ניתן להוסיף גזר קלוף שיעזור לספיגת המלח. גזר תינוקות חתוך וקלוף עובד הכי טוב. הם לא קלים לבסוף בסוף כמו תפוח אדמה, אך אינך מסתכן שתפוח האדמה יתפרק ועמילן / יסמיך את המנה שלך.

עניין תפוחי האדמה הוא מיתוס; מדוע גזר יעבוד?
#13
-1
Frederic Kahler
2016-06-29 03:48:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מוסיפה לתפוח אדמה גדול ומקלף או כמה גזרים קלופים למרק או לציר כשהוא מתקרר. בישול ירק השורש המותפל מפריע לתהליך האוסמוטי. כשהמרק המלוח מתקרר, ירקות השורשים העמילניים מספלים את עודפי המלח. זה לא פתרון מהיר ודורש מספר שעות או קירור לילה. מוציאים את ירקות השורש ומחממים. נ.ב .: חמאת בוטנים (כף אחת גדולה) היא פלא לכלים מומלחים, שרופים או "הרוסים" בדרך אחרת. בתיאבון!שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...