שְׁאֵלָה:
חיי מדף של תבלינים
Dinah
2010-07-10 00:33:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

החוכמה הנפוצה ששמעתי היא כי עשבי תיבול ותבלינים יבשים:

  • הם בעלי חיי מדף של כשנה או שנתיים
  • נשמרים בצורה הטובה ביותר מקום חשוך
  • ישחרר יותר טעם בעת כתישה

זה בסדר אבל כמה תבלינים יקרים. יש לנו מעל 50 צנצנות שונות על מדף התבלינים שלנו ואנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להחליף אותן מדי שנה. כמו כן, קשה להאמין שכל עשבי התיבול והתבלינים נוצרים שווים.

מה הם הנחיות ספציפיות יותר לגבי חיי המדף של עשבי תיבול ותבלינים? אילו מחזיקים מעמד זמן רב יותר? אילו מחזיקים מעמד פחות זמן? עד כמה באמת מושפע חיי המדף מאור או מחסור בהם? האם אכן הופכים לסכנות בריאותיות אם הם נשארים זמן רב מדי?

הם מתחילים לאבד מיד את הטעם, ולעולם לא מאבדים את כל זה. כך שבכל נקודת זמן, חלק מהטעם הולך לאיבוד - קטן מאוד בהתחלה, נעלם כמעט אחרי שנים. התשובה תצטרך הגדרה של מה שאתה מחשיב כטעם "אבוד" וכן ידע על התנאים במטבח שלך (חום ולחות מגבירים את מהירות הרס הטעם).
@rumtscho כיצד להקטין את מהירות ההרס של הטעם צריכה להיות שאלה אחרת?
שאלה מעניינת, אבל הייתי חושב שזה יהיה תלוי בתבלין בפועל, באומץ הטחינה, בגורמים סביבתיים וכן הלאה. לדוגמא, פולי קפה טחונים מאבדים חלק ניכר מהארומה שלהם תוך שעה בלבד, אבל אני חושב שפולי קפה הם מקרה קצה.
ריח התבלינים שנטחן ונצלה שבועיים קודם לכן בהשוואה לאצווה טרייה חדשה פתח עבורי עין. לא באמת הייתי צריך יותר כימות או עובדות סמכותיות. אני ממליץ לנסות.
@cptloop למעשה אני לא מודאג מהריח, אני חושש מהטעם. אמרו לי שחלק מהמרכיבים האחראים לריח אחראים גם לטעם!
@Max אוקי אני מגביל את שאלתי לעריכה-
אנישה, אם לא תקבלו תשובות מספקות, תוכלו להקציף את המרגמה ועלי שלכם או כל מה שתשתמשו בו, ולקנות כמויות קטנות של תבלינים שלמים, לטחון אותם ולהשאיר ליום. בשלב זה אתה טוחן עוד כמה ומשווה ביניהם. אם אין הבדל, נסה 3 ימים וכן הלאה. מטריד, אבל שום דבר לא עובר ניסויים אישיים (למעט מחקרים מדעיים).
@Max מה זה מרגמה ועלי?
@AnishaKaul אחד מאלה: http://3.bp.blogspot.com/_4N5PNUfQ5n8/TPsm8ox17LI/AAAAAAAAAE0/CXZsmKdJ6XQ/s320/mortar_and_pestle.jpg. אם אין לך כזה, אני חושב שיש לך משהו דומה או שאתה יכול לפחות להשתמש בכמה כלים מאולתרים ...
@AnishaKaul: טעם נתפס הוא למעשה ארומה. אז אתה מאוד מודאג מהריח. חמוץ, מריר, מתוק, מלוח, אוממי, חום (פיקניק), אולי עוד כמה הם הטעם, כל השאר הוא בעצם ריח. ראה למשל [מאמר הטעם של ויקיפדיה על טעם] (http://en.wikipedia.org/wiki/Taste)
@Aaronut ישקול שאלה זו "תוך כמה זמן תבלינים מתחילים להידרדר?" שונה למדי מ"איך הם יחזיקו מעמד? "; למרות שהם בהחלט קשורים זה לזה.
@CosCallis מה ההבדל? התשובה שונה? שלך נראה כמעט זהה לתשובה לזה (כ- 6 חודשים תלוי בתבלין, הכי טוב אם אתה קונה שלם וטוחן במידת הצורך).
@Aaronut הייתי מכנה את התגובה של רומטשו לתשובה הישירה ביותר לשאלה שהוצגה. "" הם מתחילים לאבד טעם מיד "." הוספתי את תשובתי מכיוון שביקרתי לאחרונה ב"ספייס מוגול "וחשבתי שהקישור לאתר שלהם יהיה תוספת חשובה למה שאמר רומצ'ו. (גם בגלל ש- OP ביקשה הפניות ...)
התנצלות @Aaronut על התגובה המעוכבת. אנא מיזג שאלה זו (עם תשובותיה) עם השאלה שקישרת בתגובה שלעיל.
חָמֵשׁ תשובות:
#1
+19
moonshadow
2010-07-10 00:44:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עשבי תיבול יבשים באמת נמשכים רק כחצי שנה, בוודאי לא יותר משנה. בדרך כלל קל להשיג אותם בכמויות קטנות.

תבלינים מסובכים יותר. הם בדרך כלל יימשכו זמן רב יותר, אך הזמן ישתנה. אם משתמשים בתבלין לצבע ו / או לחום (למשל כורכום, צ'ילי) הוא בדרך כלל יחזיק מעמד הרבה, הרבה יותר מזה שמשמש לריחו ו / או לטעמו. תבלינים שלמים מחזיקים מעמד הרבה הרבה יותר מאשר לפני הטחינה; אני בדרך כלל קונה תבלינים שלמים מחנויות אסיאתיות, הם מוכרים אותם בכמויות הרבה יותר גדולות במחירים זהים לסופרמרקטים; והשתמש בטחנת קפה לטחינת הכמות הנכונה ממש לפני הבישול (ושמור נפרד לקפה!).

אם שומרים בחושך, בכלי זכוכית יבש, נקי ואטום, תבלינים ומיובש עשבי תיבול בהחלט לא יהפכו לסכנות בריאותיות, ולא אמורים לקלוט טעמים או ריחות לא נעימים. אלה בעלי הטעם החזק / הריח החזק, יאבדו טעם וריח, בסופו של דבר כמעט לחלוטין; מכיוון שזה כל העניין להשתמש בהם, ייתכן שלא תטרח ברגע שהם לא יהיו זמינים.

מה הסכנה בהשארת תבלינים בכלי זכוכית אטומים באור? רק מאיץ את אובדן הטעם והריח?
#2
+8
Bryant
2010-07-10 00:50:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ל- McCormick יש גם יישום פלאש מגניב שעוזר לך לקבוע בן כמה התבלינים שלך של McCormick:

http://www.mccormick.com/Spices101/HowOldSpices.aspx

#3
+6
Michael Natkin
2010-08-21 08:18:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

וכמובן (אם תפריש כל חשש לבטיחות המזון בפועל), אתה צריך פשוט לסמוך על האף והחיך שלך. אם אתה משפשף אותם ומריח אותם ולא מקבל ארומה בהירה וחזקה, או טועם וקיבלת אבקה נטולת טעם, הם מתים. אם להיפך, תהנה!

אני מתקשה לשפשף, להריח ולטעום את האף והחך. יש לך טיפים? :)
#4
+4
Cos Callis
2012-01-05 02:24:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התשובה שונה עבור כל תבלין וטחינה. רוב המקורות שראיתי מצביעים על כך ש- 6 חודשים הם המקרה הארוך של 'תבלינים טריים', אך כולם מציעים טחינה בכמויות קטנות כדי שלא תצטרכו שהם יחזיקו מעמד כל כך הרבה זמן.

להלן מידע כלשהו מתוך " ספוג מוגול", כמה "מה ואל תעשה" בסיסי

עשה

* קנו תבלינים בשלמותם, לעומת הקרקע, במידת האפשר. * קנו בכמויות שככל הנראה תשתמשו בהם בעוד 6 חודשים. * ציינו את התאריך בו קניתם את התבלינים ואת עשבי התיבול המיובשים. אם אין תאריכים על האריזה, קח סמן ותעדכן כל מיכל בפתיחתו. * טחן תבלינים ממש לפני השימוש. הטחינה משחררת את התרכובות הנדיפות המעניקות לתבלין את הטעם והארומה שלו. ככל שהתבלין יושב זמן רב יותר (שלם או טחון), כך התרכובות נעלמות יותר והטעמים מתמעטים.

Don't

  * אחסן תבלינים ועשבי תיבול על השיש או קרוב לכיריים. זכרו שכמו בשמנים, חום, אור ולחות הם אויבים של טעם תבלינים וחיי מדף. קרירות, יבשות וכהות צריכות להיות מילות השמירה שלך. * תשכח לבדוק אם יש טריות. * השתמש בתבלינים טחונים מראש אם אתה יכול להימנע מכך. אם אתה חייב, לבדוק את הטעם על ידי גלגול כמות קטנה בין האצבעות ולקחת ריח. אם זה משחרר ארומה מובהקת, אתה בסדר. אם אתה צריך להתאמץ כדי להריח את זה, זפת אותו וקנה טרי. אין טעם להרוס מנה מלאה במרכיבים אחרים מכיוון שהתבלינים שלך אינם עומדים במלוא עוצמתם.  

ספוג מוגול יש גם טוב אוסף של עצות ספציפיות שתרצה לעיין בהן.

#5
+2
JOE SCHLUMPF
2012-03-23 08:42:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שים לב שגם אם הארומה והטעם של תבלין מיובש נשמרים לאחר הטחנה, ישנם תבלינים טחונים / אבקתיים רבים (והרבה תבלינים / עשבי תיבול טריים לא יבשים) המאבדים את כל טעמם בבישול / חימום.

אחד התבלינים הטחונים הגרועים ביותר המיובשים לאיבוד כל הטעם בבישול הוא זרעי שומר מיובשים. גם כאשר הוא נטחן / אבקה לאחרונה, הוא יאבד את כל טעמו בעת חימום. במקרה של שומר, אם אינך רוצה להשתמש בזרעי שומר מלא, אז רק כתוש מעט את הזרע. אל תטחן אותו לאבקה אם אתה מתכוון לבשל איתו.

הכתיבה עם CapsLock אינה קריאה במיוחד ולא מנומסת.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...