שְׁאֵלָה:
הוצאת שומן ממתכון
Tesserex
2010-07-10 02:21:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אני רואה מתכון שאני אוהב והוא כולל מרינדה או רוטב שבו חמאה או שמן הם מרכיב משמעותי, האם יש דרך להחליף את השומן הזה ולשמור על טעם ומרקם דומים? לדוגמא, בישלתי לאחרונה מתכון של שרימפס הדרים ופשוט דילגתי על 90% מהשמן המומלץ וזה היה טעים למדי, אבל אני לא יודע מה אולי פספסתי. אני יודע ששומן הוא די בסיסי למזון, אז אולי התשובה היא לא.

בתור ידידי וחונך, מר. ז'אק בלאן פואסנט לפרומג 'אמר לי פעם: שומן זה טעם, שומן זה אהבה. דילוג על 90% מהשומן המומלץ פשוט אומר שדילגת על 90% מהאושר *.
ארבע תשובות:
#1
+7
Shog9
2010-07-10 02:26:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה תלוי לחלוטין במתכון ובאופן השימוש בו. שומן יכול לעבוד כמדיום לטעמים ולחום, לספק מרקם (במיוחד במקרה של תחליב) ולטעם שלו. הוצאתו בעיוורון ממתכון עשויה "לעבוד", אך להשאיר לך משהו שונה לחלוטין ממה שנועד במקור - בין אם זה בסדר איתך זו החלטה אישית.

במקום להסתכל ל לחסל שומן, נראה למקסם את התועלת שלך ממנו. גלה איזו מטרה היא משרתת במתכון נתון, ואז מצא שמן שאתה אוהב שמגשים את המטרה הזו והוסף רק את הדרוש.

#2
+4
Joe
2010-07-10 03:27:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כדי להוסיף למה שאמרה @Knives - זה משפיע גם על המרקם והלחות באפייה.

חשוב גם לזכור שבחמאה יש מים, ולכן הסרת חמאה ממאפה עשוי להסיר מים אדים הדרושים להרמה - ואתה לא יכול פשוט להוסיף מים בחזרה או שהוא יתערבב עם הקמח.

כל מה שנאמר, בלחמים מהירים אתה יכול לברוח ולהחליף בערך 1 / 2 מהשמן עם רסק תפוחים או בננה מרוסקת. יתכן שתצטרך להתנסות כדי להבין כמה רחוק אתה יכול לברוח עם זה. (וזכרו לרשום מה עשיתם! אני עדיין בועט בעצמי לזמן בו מאפינס תפוח / גזר דלי שומן יצאו מושלם ואין לי מושג מה עשיתי).

זה לא יעבוד עבור מאפים אחרים, כמו אלה שבהם עליך קודם לקרם את החמאה.

...

אה ... וכשאתה רואה חמאה שמערבבים לרוטב ממש בסוף ("מרכיבים" את הרוטב) - היא משמשת למעשה כמסמיך, מה שישפיע על תחושת הפה. ייתכן שתוכל להשתמש בעמילן כדי לעבות אותו מעט, אך לא תהיה לך אותה תחושה.

#3
+1
txwikinger
2010-07-10 02:30:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שחשוב יותר לחפש איזה שומנים הם במרכיבים שלך. כדאי להימנע מהעברת טרנספטרים (בעיקר במזון מוכן) ומשומנים רוויים, אך שומנים בלתי רוויים חשובים מאוד לבריאותכם. ראה גם אתר זה כדוגמה היה למצוא מידע על כך.

#4
+1
Pat Sommer
2019-10-17 01:51:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לרוטב, שומן יכול לשחרר הרבה טעם וצבע (רוטב טום). עבודה סביב זה, קליית תבלינים קודם לפני טחינה והקפצה בחלק השמן המופחת יכולה להקל על השינוי.

באשר לגוף ברוטב מלוח, בצל להצלה: מוקפץ בשומן דק עד הצבע הרצוי. ואז מבושל במיץ משלו לאט מתחת למכסה. מחית עד חלקה כמשי. חתכתי בדרך זו את חלב הקוקונט שלי. אפילו אוליו אוליו.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...