שְׁאֵלָה:
מהי הדרך הטובה ביותר לאחסן מלאי במקפיא?
Markus
2010-07-10 07:39:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מהי הדרך הטובה ביותר לאחסן מלאי במקפיא?

אני יכול לחשוב על קוביות קרח ושקיות ניילון, אבל אני מחפש רעיונות אחרים.

כמו כן, מה יהיה גודל המנות האופטימלי?

אנחנו עושים מגשי קוביות קרח (ואז מעבירים לשקיות מקפיא) או לפעמים נשתמש בפחית הלחץ.
שֵׁשׁ תשובות:
#1
+9
Aaronut
2010-07-10 08:15:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשאני רוצה להקפיא מנות כמעט מ כל דבר נוזלי (כולל ציר ורטבים), אני משתמש במגש קוביות קרח מכוסה כמו OXO Good Grips. פשוט כף אותו למגש והשליך אותו למקפיא. קַל! שומר טוב מאוד ומקל מאוד על חלוקה אחר כך.

מוצר ה- OXO הוא האהוב עלי ביותר, אך לא קשה למצוא תחליפים גנריים בכל חנות-על. נסה למצוא אחד עם תחתית רכה כדי שלא תתאמץ במשך 5 דקות בניסיון להוציא את הקוביות ואז מגרד את הדפנות על כל החלקים שהשארת מאחור.

מגש קוביות הקרח הוא דרך נהדרת לאחסון מלאי. אתה פשוט פורץ את מה שאתה צריך.
לידיעתך: הקישור שלך עבר 404. אני חושב שהקישור החדש הוא http://www.oxo.com/p-1041-ice-cube-tray.aspx או http://www.oxo.com/p-1203 -לא לשפוך-מגש קוביות קרח.אספקס; יש להם שני מוצרים דומים, לא בטוחים אליהם אתה מתייחס.
@derobert: כן, זה היה מגש קוביות הקרח הרגיל. לא ידע שיש להם מגש "לא לשפוך". לא בטוח למה הם צריכים כזה, המגש הרגיל שלי מעולם לא נשפך.
#2
+7
Joe
2010-07-17 16:22:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני לא אוהב מגשי קוביות קרח כשיטת ההקפאה היחידה, פשוט בגלל מנות - אני בדרך כלל מכין מנות גדולות של מלאי, ויש לי רק כל כך הרבה מגשי קוביות קרח. אז אני מכינה כמה גדלים שונים, שלרוב מבוססים רק על דברים שיש לי, ולכן יש לי מגוון גדלים כשאני צריך את זה:

  • תיקי רוכסן בגליון: מלא כמחצית דרך, סגור הכל חוץ מפינה, הסר את כל האוויר שאתה יכול, אטום, הניח על תבניות יריעות כדי שלא יקפאו בצורות מוזרות.
  • תבניות לחם קטנות (אני חושב שהן נמכרו כ- ' מחבתות מיני כיכר, הן בערך 1/4 עד 1/3 מהנפח של מחבת כיכר 'רגילה', אולי 2-3 כוסות כל אחת הקפיאו, שחררו, אחסנו בשקיות רוכסן עם הסרת אוויר רב ככל האפשר.
  • מגשי קוביות קרח (כאשר אתה זקוק רק ל- Tb לרוטב, או כאשר אתה רק צריך לקרר קערת מרק במהירות מבלי לדלל אותה).

ידוע גם שאני משתמש בתבניות מאפינס להקפאת דברים שאשתמש בהם בערך 3/4 ג 'בכל פעם. (למשל, פסטו)

אה - וכמובן, עבור שקיות ניילון, תרצה לקרר את המלאי קודם. אני לא נוטה לקרר אותו תחילה, מכיוון שאני משתמשת בעצמות מספיקות אם זה אעשה לי ג'לטיני. השתמשו באמבט מים קרים (אני מכניס את סיר המלאי לכיור, ואז ממלא את הכיור במים קרים וקרח ומערבב כל כמה דקות)

מעולם לא בדקתי את זמן ההקפאה של המלאי מחום / קר (אפקט Mpemba), אבל הייתי נרתע להכניס כמויות גדולות של פריטים חמים למקפיא שלי .. אז אולי מגשי קוביות קרח, אבל את השאר אני מצנן לפני ההקפאה.

כן, אני משתמש גם ברכסים העליונים האלה: דרך נהדרת לאחסן אותם. קל מאוד גם פשוט "לשבור" חלק קטן ממנו.
אתה יכול להוציא את כל האוויר מהתיק על ידי שקיעה בכיור מלא מים. השאר את הפינה הלא סגורה בחוץ, ורוכס אותה כשאתה מושך אותה מתחת למים. הלחץ מהמים יגרש את כל האוויר. אני משתמש בטכניקה לסו-וידי ולא במכונת ואקום.
#3
+4
Josh Goldshlag
2010-07-17 16:59:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משתמש בשקיות זיפלוק ליטר. אני ממלא אותם במלואם ומקפיא אותם על צדם על משטח ישר. לעתים קרובות אני משתמש גם במיכלי פלסטיק של ליטר אחד. גיליתי ששני הגדלים האלה כמעט תמיד הם הסכומים הנכונים עבורי.

#4
+2
Fczbkk
2010-07-10 12:02:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מאחסנת את המלאי שלי במנמלים מלבניים חד-פעמיים של 250 מ"ל עם מכסה.

  • אני מוצא את המנה האידיאלית של 250 מ"ל לצרכים הרווחים.
  • נמרות לשימוש חד פעמי הן זול מאוד ולא צריך לדאוג לנקות אותם. הם גם דקים בהרבה וזה חוסך מקום רב במקפיא.
  • גם צורה מלבנית חוסכת מקום.
  • המלאי לא ממש צריך להיות מכוסה בכובע. ברגע שזה קופא, זה לא משנה. עצירת כובע מאפשרת לי לערום אותם. שוב, זה חוסך מקום במקפיא.

לחבר שלי - שף מקצועי - יש שיטה אחרת. אבל זה דורש קצת ציוד:

הוא מכניס את המלאי לשקית ניילון. ואז הוא משתמש במכונה ששואבת ממנה את כל האוויר ואוטמת אותה. הוא מקפיא כל שקית שטוחה באופן אינדיבידואלי. ברגע שהם קפואים, הוא מערם אותם. זה מאפשר שימוש אופטימלי בשטח המקפיא.

כאשר הוא צריך להשתמש בציר, הוא פשוט חותך את השקית ושובר את הציר הקפוא לחתיכות. זה קל, כי פרוסות הציר הקפוא דקות מאוד.

#5
+2
Steve
2013-09-24 10:42:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדרך כלל אני מכניס מנות של 500 מ"ל לשקית נעילה עם רוכסן, ומכניס את השקיות לתבנית לחם כדי לשמור על צורתן בזמן שאני מקפיא אותן.

אבל לאחרונה קניתי מגשי קוביות קרח "tovolo king" לקוביות להקפאת מנות מזון לתינוקות (כ- 100 מ"ל לקוביה) וגיליתי שהם טובים גם להקפאת מנות קטנות של ציר או מרק. מכיוון שהם סיליקון, קל לקלף את התבנית מהקוביה לאחר ההקפאה. (אני מקפיא אותם ואז מכניס את הקוביות לשקית.)

שקיות 500 מ"ל נחמדות כשאני זקוק לכמה כוסות מרק וקוביות 100 מ"ל נחמדות כשאני זקוק למנות קטנות יותר.

הם מכינים גם מגש קטן יותר של קוביות 1 גרם, שהן שימושיות כשאתה זקוק לכמות קטנה של ציר כדי לסיים רוטב. (אני משתמש בהם גם לשאריות חלב קוקוס.)

#6
  0
moscafj
2013-09-25 03:21:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מיכלי רביעיות ופלנטה מפלסטיק .... מהסוג שמשמש לעתים קרובות להוצאה סינית בארה"ב. לא יקר. לשימוש חוזר. בטוח לשימוש במיקרוגל. בטוח למדיח כלים. יכול לכתוב הלאה עם Sharpie ... Sharpie מנגב לתווית חדשה.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...