שְׁאֵלָה:
מדוע שקית נייר חומה מהירה להבשלה?
hobodave
2010-07-10 00:46:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לעתים קרובות אני רואה בטכניקה זו הצעה כדרך להבשיל מהיר יותר. מדוע?

כמו כן, האם יש נתונים זמינים על מהירות הבשלתם יחסית?

שֵׁשׁ תשובות:
#1
+48
Darin Sehnert
2010-07-17 09:23:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הנחת פירות בשקית תעזור לזרז את ההבשלה למספר פירות בלבד. מרבית הפירות לא יבשילו (לעולם) לאחר שנקטפו. הפירות היחידים שמבשילים לאחר לקטפתם הם בננות, אבוקדו, אגסים, מנגו וקיווי. בשלות בפירות מבוססת על תכולת סוכר ולא על צבע, ולכן לרוב העגבניות בחנויות המכולת אין טעם מכיוון שנבחרו בירוק ונחשפו לגז אתילן כדי לגרום לשינוי צבע. עגבניות הן מה שמכונה "פרי אקלים", מה שאומר שהן ישנו את המראה על בסיס תנאי השיא, אך הן לא מבשילות. כן, הם ממשיכים להתרכך אבל זה פשוט תהליך של הידרדרות התאים המכונה פירוק.

חלק מהפירות כמו אפרסקים, שזיפים וכו 'נראה שמפתחים יותר מתיקות כשהם יושבים על השיש, אבל זה בגלל הם גם מאבדים לחות והסוכרים הנותרים מתרכזים בדפנות התאים.

הנחת פירות בשקית נייר עוזרת לריכוז רמות גז האתילן וזה מה שעוזר לגרום להבשלה של הפירות הנ"ל. (בננות / אבוקדו וכו '). למעשה, יש לקטוף אבוקדו ואגסים על מנת להבשיל. אגסים שנותרו על העץ פשוט יירקבו. כאמור קודם ... שקיות נייר חומות היו אמורות להיות משהו שכולם מסביב לביתם ולכן זה היה פריט קומוני לפני המעבר לשקיות פלסטיק.

האם שמת לב אי פעם שאנשים אוהבים פלפלים אדומים ולא ירוקים? הסיבה נובעת מ בשלות.

אם אתה מתכוון לומר כי רק בננות, אבוקדו, אגסים, מנגו וקיווי מבשילים לאחר הקטיף, עליך לספק התייחסות מסוימת. חוויה יומיומית, חיפוש מהיר בגוגל ובדיקה של מקורות מכובדים, והשכל הישר מצביעים אחרת.
@Hobodave:R התייחסות: הבשלת "על אוכל ובישול" מאת הרולד מקגי, סקריבנר, מהדורה מתוקנת 2004, פרק 7, עמוד 350-353. עמוד: 353 "פירות לא-אקליםיים כמו אננס, פירות הדר, רוב פירות היער והמלונים אינם מאחסנים עמילן או להשתפר במידה ניכרת לאחר הקציר, ולכן איכותם תלויה באיזו מרחק הם הבשילו על הצמח. "" למעט כמה יוצאים מן הכלל (אגסים, אבוקדו, קיווי, בננות), אפילו פירות אקלים יהיו טובים בהרבה אם יורשה להם מבשילים על הצמח, שממנו הם יכולים להמשיך לצבור את חומרי הגלם של הטעם עד הקציר. "
מעניין. אני מוצא מידע סותר בכל מקום. http://seasonalcooking.suite101.com/article.cfm/fruit_ripening_stages יש רשימה של פירות שמתחלקים לקטגוריות שונות (יש לה הפניות משלה). עם זאת, נראה כי http://lancaster.unl.edu/food/ciqaa.shtml מתנגש עם המקור הראשון באומרו שאפרסקים ומשמשים מבשילים. : - \
אני מניח שזה רק אחד מאותם דברים שכוללים מעט נפנוף יד אפילו על ידי מומחים. :) אני אסיר את ההצבעה שלי למטה, תודה שסיפקת את ההתייחסות.
Re: הרישום המציג משמשים כהבשלה .. "על אוכל ובישול" מהדורת 2004, עמ '. 352 הווארד מקגי מציע תרשים המדגיש פירות ופוטנציאל השיפור שלהם לאחר הקציר. היחידים שהוא מפרט לשיפור המתיקות הם: תפוחים, אגסים, בננה, מנגו, קיווי, אך הוא כן מפרט אחרים כמשפרים בארומה ורכות (אשר שוב בכל מקרה רכות היא חלק מהידרדרות). בין אלה הרשומים כמשפרים בארומה וברכות: משמש, אפרסק, שזיף, אוכמניות, פטל, מלון, טל דבש, שרימויה, גויאבה, פפאיה, פסיפלורה, אבוקדו, אפרסמון, עגבנייה.
@Darin זה טוב אם תוכל לערוך סיכום של הערות אלה לתשובתך עצמה.
הטריק שקית נייר לא עבד למנגו בוסר שהיה לי. אחרי כמה ימים בתיק, התפתחו בו כתמים כהים / שחורים שבהם הוא התחיל להירקב, ושאר המנגו עדיין לא בשלים.
#2
+36
Aaronut
2010-07-10 01:03:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ההבשלה עצמה נגרמת על ידי גז אתילן המשוחרר על ידי המזון, אשר נלכד על ידי כל שקית שקורה. שקית נייר חום , מלבד העובדה שהיא נקבובית ובכך עדיין מאפשרת קצת אוויר להיכנס ולצאת. בשקיות רוכסן מפלסטיק אין אוורור, ולכן הן לא עובדות כמעט באותה מידה.

#3
+12
Guildencrantz
2010-07-10 01:00:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הסוד הוא שהפרי מייצר אתילן (הורמון המצוי בצמחים), ואתילן מקדם הבשלה. על ידי הנחת פרי בשקית נייר האתילן אוסף (ולא מתפזר בחדר), מה שמגדיל את הריכוז סביב הפרי ומאיץ את הבשלתו. ל- About.com מאמר מעניין בנושא הבשלת אתילן ופירות בשם ניסוי הבשלת פירות ואתילן.

את החלק הזה הכרתי. אבל למה לחום? למה נייר? מדוע לא שקית נייר לבן? או שקית ניילון? או קופסת לחם?
לשם הבהרה, שקיות נייר טובות יותר מפלסטיק מכיוון שהן מאפשרות זרימת אוויר מסוימת. מידע נוסף כאן - http://www.state.nj.us/jerseyfresh/howtoripen.htm
למיטב ידיעתי זו באמת רק מסורת. השתמשתי גם בשקיות בד בעבר. המפתחות הם לשמור על האתילן ליד הפרי, אך לא לאטום אותו בחוזקה מדי (כמו בשקית ניילון) כך שהוא עדיין יכול לנשום ולא להזיע.
@hobodave: סבירות גבוהה יותר שקיות נייר לבן יטופלו כדי שהן יהיו חלקות למגע (אני חושב שהן משתמשות בחימר?), מה שיכול להקל על כניסת אוויר לאוויר. כמו כן, שקיות נייר חומות היו אמורות להיות דבר די נפוץ לפני שרוב חנויות המכולת עברו לשקיות ניילון.
@Joe - כדי לקבל נייר לבן, הוא גם צריך להיות מולבן, מה שמשנה את מבנה הסיבים שלו
#4
+5
Jay
2010-09-07 13:58:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חשוב מכך, שקיות נייר חומות מאפשרות ל לחות לעבור, כך שלא תקבל עיבוי שיחמיר את צמיחת העובש. פשוט השאירו תוצרת על השיש שלכם בשקית ניילון והיו עדים לצלחת הפטרי הגמישה!

לבן כנראה יעבוד אם הוא נקבובי מספיק.

#5
+1
user70891
2018-11-27 09:25:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

סוגים מסוימים של פרי מבשילים עם ייצור אתילן מוגבר ועלייה בנשימה התאית (הפרי מבשיל שואב חמצן ומפיץ אתילן). זה קורה ב"פרי אקלים ": תפוחים, בננות, מלונים, משמשים ועגבניות, בין היתר (הדרים, ענבים ותותים אינם נושאים טיפוס - תוכלו לחפש" פרי אקלים "כדי לראות אילו הם ואילו אינם).

האתילן המופק במהלך הנשימה משפר את תהליך ההבשלה ולכן כאשר אנו מכניסים פירות גימור לשקית נייר (או פלסטיק), "אף אחד" מהאתילן אינו יכול לברוח, ובכך לחשוף את הפירות לעוד ועוד אתילן ככל שהוא ממשיך להבשיל. שקיות נייר רק מגבילות את זרימת החמצן פנימה / החוצה מהשקית ואילו פלסטיק מונע למעשה את כל זרימת החמצן. מכיוון שפרי אקלים זקוק לחמצן לצורך הנשימה, שקיות ניילון סגורות יגבילו את כמות הנשימה לזו שמאפשרת החמצן הכלוא בשקית הניילון הסגורה. פתיחת שקית ניילון תאפשר מעט חמצן פנימה (תוך הוצאת קצת אתילן) ... במקרה זה פירות יבשילו מהר יותר עם שקית ניילון פתוחה מפירות שרק יושבים על השיש אך יבשילו לאט יותר מ בשקית נייר מכיוון שהנייר שומר יותר אתילן בעודו מכניס חמצן.

התשובה הקצרה היא ששקיות נייר שומרות על הכלוא את האתילן בשקית, מה שמשפר את תהליך ההבשלה ובו בזמן מאפשר קצת לחמצן להיכנס לשקית, ומאפשר לתאי הפרי לנשום ולייצר יותר אתילן. בהנחה ששקיות נייר חומות זהות לשקיות נייר אחרות, אז זה אמור להיות נכון גם לשקיות נייר חומות.

#6
-1
forefinger
2010-07-10 01:00:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מעולם לא שמעתי זאת, אך בדרך כלל מזרזים את ההבשלה על ידי כימיקלים שונים באוויר המתפקדים כהורמונים מהצומח. זו הסיבה שתפוח רע אחד יגרום לאחרים להשתבש - זה מאותת להם. אז אני חושד שמדובר בסגירת כימיקלים מוטסים, או ששקיות נייר משחררות חומר כימי כזה.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...