שְׁאֵלָה:
האם יש אלטרנטיבה לחלב מרוכז?
cyberzed
2010-07-10 01:20:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדנמרק אין לנו חלב מרוכז בחנויות הרגילות שלנו ולמעשה ראיתי אותו רק בחנות יבוא של בריטניה לפני כמה שנים. האם יש אלטרנטיבה או שאתה יכול ליצור אותו עם ציוד בישול רגיל?

האם זה חלב מרוכז או חלב מאודה? אם מדברים על עיבוי הם מתכוונים בדרך כלל לחומר המתקתק, אך מדי פעם הם מתכוונים להתנדף במקום.
אני לא בטוח שאהיה כנה, המתכונים שאותם הסתכלתי אומרים רק מרוכזים, כמו בתוספת טופי על פשטידה.
אם אתה מכין משהו מתוק הוא כמעט תמיד מתקתק מרוכז.
SuperBrugsen שחייבת להיחשב כחנות רגילה נושאת חלב מרוכז של נסטלס. עם זאת יתכן שתצטרך לשאול היכן הם הניחו את זה - בסופרברוגסן המקומי שלי הוא יושב על המדף עם מוצרים טורקיים.
ראיתי גם את SuperBest וגם את SuperBrugsen נושאים חלב מרוכז - אם החנות המקומית שלך לא נושאת אותו, שאל אם הם יכולים להזמין אותו הביתה עבורך.
נראה כאילו זה הופך זמין למדי בחנויות דנית בימים אלה, אני מניח שזה אחרי אנשים החלו להתפשט אל מחוץ לתוך מתכונים גלידה טופי.
יחד עם הטורקית, תוכלו לנסות את מדור האוכל במזרח אסיה מכיוון שהוא משמש להכנת http://en.wikipedia.org/wiki/Vietnamese_iced_coffee
חָמֵשׁ תשובות:
#1
+20
BarrettJ
2010-07-10 01:25:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

להכנת חלב מרוכז ממותק:

הגרסה הטובה ביותר להכין לבד היא לערבב כוס חלב אידוי עם 1-1 / 4 כוסות סוכר בסיר, לחמם מערבבים עד שהסוכר נמס לחלוטין, ומניחים להתקרר.

אם גם אין לך חלב אידוי ביד, אתה יכול להכין בעצמך על ידי השמעה איטית של כל כמות חלב במחבת עד שהוא מופחת 60%, ואז הוספת הסוכר.

מקור: http://www.ochef.com/125.htm

עוד מתכון שנשמע כמו הרבה יותר עבודה ומשתמש בחלב אבקה: http://www.ehow.com/how_4903555_make-condensed-milk.html

חלב מאודה הוא ...? (לא יודע דני כאן :))
חלב מאודה הוא חלב שהוסר ממנו חלק מתכולת המים שלו (על ידי אידוי או בישול לאט).
אתה יכול גם להכין חלב מרוכז מחלב מלא רגיל. רק מבשלים את החלב (תוך כדי ערבוב מתמיד כדי לעצור את החלב שנדבק ונשרף) בסיר תחתון כבד עד שהוא מאבד כרבע / שליש מנפחו, ואז מוסיפים את הסוכר.
#2
  0
gemma
2013-05-18 17:42:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מערבבים 2 1/4 כוסות חלב כחול ו 1/2 כוס סוכר. מערבבים.

מהו חלב כחול? גוגל לא מספק להיטים סבירים.
@SAJ14SAJ ניחוש פראי: 2% חלב, מכיוון שלדעתי הוא זה שנמכר ביותר עם תווית כחולה?
@Jefromi לא היה לי מושג שיש כינוס לזה - אבל זה יהיה אזורי, אם זה קיים, אני חושב ...
אני מניח שזה אזורי. איפה שאני גר [חלב אידוי] (http://en.wikipedia.org/wiki/Evaporated_milk) מסומן בדרך כלל בכחול. אבל [חיפוש Google בשמו האנגלי] (https://www.google.es/search?q=evaporated+milk&tbm=isch) מציג פחיות רבות עם תוויות אדומות.
בבריטניה, חלב עם כחול מלא שומן מלא. אני מניח שזה המשמעות של ג'מה, למיטב ידיעתי החלב המרוכז ביותר עשוי מחלב גולמי לא גולף. להשלמה: ירוק הוא חצי רזה ("2%"), ואדום הוא רזה.
#3
  0
Bridget
2013-10-05 12:37:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

במתכון אחד שלי יש חמאת בוטנים כתחליף לחלב מרוכז ממותק, אבל אני לא חושב שזה מתאים לכל המתכונים. זה נוח, מכיוון שתמיד יש לי במזווה חמאת בוטנים.

הייתי מניח שזו קבוצת משנה קטנה מאוד של מתכונים שתעבוד עם סוג זה של תחליף.
#4
  0
Madison Walker
2019-05-14 10:00:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חלב מרוכז וחלב אידוי הם בעלי עקביות זהה (כמעט) פשוט משום ששניהם נעשים באותו תהליך של אידוי של 60% מתכולת המים, אך הדמיון מסתיים שם. מכיוון שחלב מרוכז מתוק מכיל תוספת סוכר אינך יכול להחליף חלב מרוכז לחלב מאודה. חלב מאודה אינו מתוק כמו חלב מרוכז.

#5
-1
Kelly Ann
2012-04-04 18:13:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה יש ביקורות טובות עד מדהימות.

תחליף חלב מרוכז ממותק

  • 2 ביצים
  • 1 ג. סוכר חום
  • 1 כפית. וניל
  • 2 כפות. קמח
  • 1/2 כפית. אבקת אפייה
  • 1/4 כפית. מלח

מערבבים את כל החומרים ומשתמשים כתחליף לחלב מרוכז ממותק במתכונים לפשטידות, ברים וקינוחים.

חלב מרוכז ממותק הוא באמת חלב עם צרור סוכר ופחות מים. זה הולך להיות שונה בהרבה - טעם שונה מהמלח, הווניל והסוכר החום, תכונות עיבוי ומחייבות שונות מהביצים והקמח, ואולי אפילו מעט מחמצת מאבקת האפייה.
למתכון הזה יש כמה איכותיות נהדרות, והוא עשוי מחומרי גלם בסיסיים למטבח! המתכון הזה עזר גם לאחותי שהכינה עוגת גבינה, ולא היה לנו קצת חלב מרוכז פנוי מסביב למטבח! תודה לך, "ייעוץ מנוסה"!
זה מגעיל ואין לו שום דמיון כלל למוצר שהוא כביכול תחליף .... ויש לו ביצים גולמיות, כאשר לעתים קרובות משתמשים בחלב מרוכז ללא בישול נוסף בעוגות מקרר, למשל.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...