שְׁאֵלָה:
איך מנקים מחבת ברזל יצוק מנוסה?
plor
2010-07-10 02:57:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי מחבת ברזל יצוק מנוסה, ואני לא רוצה לבלגן את התיבול כשאני מנקה אותו. במה אני משתמש ובמה אני לא משתמש כדי להחזיר אותו לנקות?

שמעתי לא להשתמש בסבון ולוודא שהוא יבש, אך שום דבר מעבר לכך.

שבע תשובות:
#1
+36
Janelle
2010-07-10 03:02:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מלח כשר ו כמות קטנה של שמן צמחי. שפשפו את התבנית עם המלח על סמרטוט או מגבת נייר, אם יש חתיכות עקשניות ערבבו כמה טיפות שמן עם המלח, נגבו אותם במגבת נקייה. אם אתה משתמש בשיטה רטובה כדי לנקות את המחבת לחמם אותה מחדש לאחר הניקוי כדי לוודא שהיא יבשה לחלוטין לפני האחסון.

#2
+21
Joe
2010-07-10 20:44:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מלבד מה ש- @Janelle אמרה, אם אתה נתקע באמת בדברים, השתמש בתהליך דומה לזה שהיית עושה כדי לסמטג את התבנית -

כשהמחבת עדיין חמה (או חימום אותה בחזרה אם אתה נתנו לו להתקרר) ואז הוסיפו מעט מים קרים. חלקם צריכים לאדות באופן מיידי, ויש לקוות שהם חמים מספיק כדי להרתיח מעט. (אל תוסיפו כל כך הרבה מים שתקררו את המחבת).

גרדו את התחתית (אני משתמש במרית עץ), זרקו את המים, ואם עדיין יש הרבה תקועים על חתיכות, חזרו .

המתן רגע, זרוק את שאר המים שלולו, ונגב עם מגבת נייר להתייבש, תן למים שנותרו להתאדות, ואז שכבת שמן מהירה לפני שתניח אותם.

עדכון : לכל תגובה מאת event_jr: ייתכן שטכניקה זו אינה בטוחה עבור מחבתות פלדת פחמן.

השפלה תפגע בתיבול. עשיתי את זה על מחבת CS שביליתי עליה שעות קפדניות של שכבות דקות של שמן. שברון לב.
@event_jr: אני עושה את זה שנים עם מחבתות ברזל יצוק, ומעולם לא היו לי בעיות. מה זה "מחבת CS"? האם זה מותג, או סוג מסוים של ברזל יצוק?
פלדת פחמן. יש לי דה קונה. באותה עקרון תיבול חלים AFAIK. אבל שוב, זה יכול להיות בגלל שזה היה מנוסה לאחרונה. אני מניח שבעוד כמה שנים אדע אם זה נכון בדרך כלל.
@event_jr: אני לא יכול להגיב, שכן התבנית היחידה שלי מפלדת פחמן היא ווק, ונראה לי שאני מצליחה לאפות את התיבול ממנו בכל פעם שאני משתמשת בו בחום קיצוני. אני חושד שתיבול לא ידבק היטב לפלדת פחמן בהשוואה לברזל יצוק מכיוון שהוא חלק כל כך, ולכן פחות אחיזה בין המתכת לתיבול.
#3
+17
Harlan
2010-07-11 02:25:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אלטרנטיבה נוספת היא ללכת למכולת במזרח אסיה ולקחת מנקה ווק, שנראה כמו מטאטא זעיר עשוי מקלות נוקשים. זה עושה פחות או יותר את אותו הדבר כמו המלח הגס. אני מוצא את זה שימושי במיוחד לתבניות גריל מברזל יצוק, מכיוון שקל יותר להשיג מינוף על חומר שרוף מאשר בשימוש במלח. זה יעלה לך אולי שני דולרים (ארה"ב).

יש לי דבר קטן עם זיפי עץ נוקשים שכותרתו 'מברשת סיר' שהרמתי שעושה עבודה טובה למדי - הבעיה שלי עם חומרי הניקוי של הווק היא שזו שיש לי לא כל כך מצוינת להיכנס לפינות.
#4
+8
Dinah
2010-07-12 01:05:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אנו משתמשים במי ברז + מברשת קרצוף מטבח זולה מפלסטיק כדי להוריד את כל פיסות האוכל. ואז הניחו אותו על אש בינונית על הכיריים עד שהוא יבש. החום יעקר עבורכם. מדוע חום בינוני? מישהו אמר לי שעדיף למחבת מאשר להשתמש בחום גבוה. זה נשמע הגיוני אבל אין לי שום הוכחה אמיתית.

התנור עובד גם כן. כמו כן, יכול להיות שכבר חם מבישול.
בעיית החום הגבוה היא שאם הכיריים שלך חזקות מדי ואתה משאיר אותו יותר מדי זמן, אתה יכול לבשל את התיבול מהמחבת; חום בינוני בטוח יותר למחבת ריקה.
קראתי גם שחום גבוה יכול לחמם את המחבת בצורה לא אחידה ולגרום לעיוותה.
#5
+3
Dave
2010-08-18 18:54:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מעביר את שלי מתחת למים קרים ומקרצף אותו בעדינות עם מברשת כדי להסיר כל פיסות תקועות גדולות (הוא מתובל היטב, כך ששום דבר לא ממש נדבק אליו). ואז אני מדביק אותו על הכיריים גבוה וכשהוא טוב וחם, אני משפשף אותו עם מגבת נייר שטבולה בקריסקו או בשמן צמחי. זה הורג כל חיידק, מסיר כל פיסות עדינות שעלולות להיתקע ומתבל מחדש את התבנית.

הפעל את מגבת הנייר מתחת למים לפני שאתה זורק אותה החוצה. אם לא תעשו זאת, אש הפח שנוצרה תגרום לכם להרגיש טיפשים, אם לא גרועים יותר. :)

#6
+1
leiflundgren
2010-07-12 01:32:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פחות או יותר זהה לכל השאר. שוטפים עם מברשת ומים חמים בלבד (כשהמחבת עדיין חמה) כדי להוציא שאריות.

אלא כשאני מטגן משהו שישאיר טעם, כמו דגים שמנים (סלמון, הרינג או דומה). ואז אני משתמש גם בנוזל שטיפת כלים יחד עם המברשת.

התייבש על הכיריים לאחר הניקוי במים.

הדבר שיש לזכור הוא כי ברזל יצוק יכיל שקעים קטנים שאמורים להכיל שומן. אחרת הכל פשוט יישרף. מרגיש באצבע אם זה "מרגיש" שמן. אחרת שופכים על מעט שמן בישול ונותנים לו להתבשל בחום נמוך לזמן מה. החלק מעל עודף בעזרת מגבת נייר.

/ L

תושבים? אם יש לך יצורים החיים בסירים ובמחבתות שלך, יש לך בעיות. :)
#7
-2
JacobSmih
2018-06-27 13:33:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כלי בישול מברזל יצוק מתובל מספקים את אחד המשטחים הטובים ביותר לבישול, מכיוון שהוא מחמם אוכל באופן שווה ויכול לעשות כמעט הכל - כולל לעלות על הכיריים או לתנור. עם זאת, זהו חומר טריקי לשמצה לנקות ולתחזק אם אינך יודע מה אתה עושה.

הימנע משימוש במדיח כלים, סבון או צמר פלדה, מכיוון שאלה עשויים להפשיט את תיבול התבנית. קרצף חתיכות תקועות: כדי להסיר אוכל תקוע, קרצף את התבנית בעזרת משחה של מלח כשר ומים גסים.

זה לא מוסיף שום דבר לתשובות רבות אחרות שכבר ניתנו; אנא אל תחזור על תשובות.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...