שְׁאֵלָה:
האם בעת האפייה עדיף להשתמש בתנור גז או חשמלי?
lomaxx
2010-07-10 04:17:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מחפש תנור ורציתי לדעת אם יש הבדל כלשהו בין תנור גז או חשמלי בכל מה שקשור לאפיית דברים כמו עוגות, ביסקוויטים וסקונס?

האם התשובות של Kev and Papin אינן הפוכות לחלוטין? אז מה האמת?
לא הבנתי עד כמה [נושא זה יכול להיות שנוי במחלוקת] (http://chowhound.chow.com/topics/448315) עד שערכתי בגוגל. אז הרחבתי את תשובתי כדי לשקף כמה מהנושאים ולהצביע על ההסקות שלי.
תֵשַׁע תשובות:
#1
+15
papin
2010-07-11 03:08:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לאפיית עוגות ולחמים חשוב לשלוט על הלחות בתנור. בשלבים מוקדמים של אפייה צריך בדרך כלל שהלחות תישאר בתא האפייה, מה שקשה לעשות עם תנור גז. שתיים מהמאפיות ליד ביתי משתמשות בתנורים חשמליים עם תאי אפייה מרופדים בלבנים; האחר משתמש בגז.

הרחבה

ניתן לבנות תנורי גז ותנורים חשמליים לאפייה באותה דרך אם העלות אינה בעיה. רוב תנורי הגז הביתיים יפיצו את מוצרי הבעירה (בעיקר אדי מים ופחמן דו חמצני) בתא הבישול. כאשר הלהבות בוערות, יש להוציא מוצרי בעירה מחדר האפייה. תנורים חשמליים זקוקים גם לפתחי אוורור בתא האפייה בכדי לסייע בשמירה על הלחץ כאשר האוויר בפנים מתרחב.

קיטור חיוני בשלבים הראשונים של האפייה ליצירת קרום טוב בלחמים ובמשטחי עוגה ללא סדקים. חלל התנור יכול להכיל הרבה יותר אדים מאשר להשתחרר משריפת הגז והמסקנה שלי היא שתכולת האדים של תנור חשמלי תהיה גבוהה יותר (אני לא יכול למצוא מדידות אדים שפורסמו בתוך תנורים). לאחר הרחבת הבצק, יש להסיר את האדים שיורדים מהבצק או מהבלילה להשחמה ולפנים מבשל היטב. הזרימה המתמדת בתנור גז עושה את זה טוב יותר בזה. בתנור חשמלי פיפ או שניים בשלבי האפייה האחרונים יטפלו בלחות עודפת.

Openings in gas and electric ovens

שתי מאפיות ליד הבית שלי משתמשות בתנורים חשמליים, השנייה, מה שהופך מצוין בגטים צרפתיים, משתמש בתנור גז. לאופה שם היו תנורי חשמל וגם גז והוא מעדיף את הקרמול של תנור הגז. אך שימו לב שהוא יכול להתמודד עם בעיית הלחות בעזרת מזרק האדים של תנור הגז המקצועי שלו. הוא ציין גם כי שימוש בתנורי גז דורש מיומנות מכיוון שיש בהם מוזרויות טמפרטורה ולחות.

מתכונים עשויים להיות מותאמים לתנורי גז או חשמל. בארה"ב רוב המתכונים מיועדים לתנור חשמלי (הם פופולאריים יותר).

איך יתכן שחשמל מעניק לך לחות רבה יותר כאשר, אתה מודה בעצמך, אדי מים הם פליטת בעירה בסיסית של גז? מדוע התשובה למטה אומרת שחשמל נותן לך חום יבש? האם יבש מייצג לחות ואילו לחות עשירה באדים? יכול להיות שאני גרועה באנגלית.
בתנורים מודרניים, ביתיים, חשמליים בארה"ב, פתחי האוורור הם קטנים ויותר מהלחות נשארת בחלל התנור. בתנור גז מוציאים את תוצאות הבעירה וכל מה שמשחרר המזון. אני מפרש את _ החום היבש_ כחום קורן באזור מאוורר היטב, דבר שקל יותר לעשות עם תנור חשמלי.
#2
+13
Kev
2010-07-10 04:38:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תנורים חשמליים מייצרים חום יבש מאוד, אשר עבור תהליכי בישול מסוימים עשוי להיות עדיף.

גז כשהוא נשרף פולט כמות מסוימת של אדי מים ואינו מייבש את החומרים באותה מידה זה עשוי לקחת מעט יותר זמן עד לקבלת גימור חום זהוב.

יש אסכולות שונות על זה. דבר אחד ששמתי לב אליו הוא שמטבחים מקצועיים רבים עדיין משתמשים בגז על פני חשמל, אך ייתכן שהדבר נובע מכלכלה ולא בגלל השפעה.

#3
+8
JYelton
2010-07-10 04:52:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הסיבה שהיחידות המשולבות לטווח דלק כפול / תנור פופולריות כל כך היא משום (בדרך כלל) עדיפה להבת גז לתחום, ואילו עדיף לחום יבש ואחיד של תנור חשמלי. כמו כן, אף על פי שאיני יכול לצטט מקור מסוים, החום של תנור חשמלי אמור להיות עקבי יותר מגז, ככל הנראה בגלל גוף החימום הנשלט ביתר קלות.

רוב התנורים פועלים / כבים, חלקם חמורים יותר מאחרים ... אני תמיד מניח שחשמל יהיה גרוע יותר לשליטה מדויקת. אולי דוחות צרכנים או מישהו דומה ביצעו בדיקת דיוק בתנור (או שזה יהיה דיוק?)
יש בהחלט העדפה אישית כלשהי לגבי מכשיר הבישול שלך, ואני בטוח שהוא משתנה בהתאם למה שאתה מבשל ביותר. דוחות צרכנים עשויים לכלול מידע נהדר אודות אלה, אך הם עשויים לדרג אותם באמינות, עמידות ודיוק; הם עשויים שלא לקחת בחשבון את ההשפעות של לחות גבוהה יותר או נמוכה יותר וגורמים אחרים שאינם ישירות בעיה באיכות המכשיר.
אתה צודק..הסיבה שבדרך כלל תנורים חשמליים עדיפים על גז היא שאלמנט חשמלי יכול לשמור על טמפרטורה אחידה יותר מאשר אלמנט גז. כאשר אלמנט הגז נדלק הוא מייצר עלייה פתאומית בטמפרטורה שנשמרת רק בזמן שהוא דולק. כשהוא נכבה, חלל התנור מתחיל לרדת בטמפרטורה עד ההצתה הבאה. תנורים חשמליים יכולים לשמור על טמפרטורה אחידה יותר.
#4
+2
Janelle
2010-08-01 03:54:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כל תנור שבו אתה משתמש ברמת דיוק הוא אחד המאפיינים החשובים ביותר לבישול - השקיע במד חום תנור כדי לוודא שהתרמוסטט מוגדר כהלכה. כדי ליישר את הטמפרטורה בתנור (הפחתת תנודות מאופניים) הניח אבן פיצה או אריח לא מזוגג עבה על המדף התחתון של התנור שלך.

#5
+1
John Roberts
2010-08-19 02:47:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קודם כל, הוסף אבן פיצה לתנור שלך. אתה יכול אפילו להשתמש באריחים לא מזוגגים מחנות חומרי בניין. המסה הנוספת תמנע תנודות בטמפרטורת התנור.

אני פשוט משתמש ב -3 לבנים שנשארו לי מהנחת פטיו. אם הם לא מתפוצצים בפעם הראשונה שאתה לוקח אותם ל -350 מעלות צלזיוס, הם לא הולכים. מכוון את מחזור החום יפה.
#6
+1
Beejan
2013-03-17 15:23:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בתור אופה בן 23 שנים אני יכול לומר לך, עם תנור חשמלי יש לך שליטה על חום התחתון והחום העליון כמו שאתה צריך עבור מוצרים מסוימים שבהם אין לך תנור גז.

אם אתה להכין לחם נהדר, אולם הרבה דברים אחרים זקוקים לחום תחתון גבוה יותר מלמעלה כמו בצקים מתוקים כך שהוא לא יהיה שחור מלמעלה! ואם אתה משתמש בפחיות!

#7
  0
wdypdx22
2010-08-16 22:31:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

גם אני הייתי אומר, אבל שקול תנור הסעה .

המקשים לאפייה הם:

  • טמפרטורה מדויקת.
  • אפילו חום.
  • לחות .

כמה קישורים על תנורי הסעה. http://www.finecooking.com/articles/convection-ovens.aspx http://en.wikipedia.org/wiki/Convection_oven

ישנם מספר פוסטים בפורום הממליצים על שימוש במדי חום לתנור וגם לשמור על אבן פיצה בתנור. המלצות אלו מסייעות בהשגת המטרות של טמפים מדויקים ואפילו חום.

#8
  0
Joe Gerhardt
2018-11-30 01:28:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תנורי גז השחימו תמיד את גלילי האמהות שלי ולא היו סדקים. דודה שלי מכינה את שלה בתנור חשמלי והחוץ נראה צהוב ואנמי ויבש, לא לח. תן לי גז לאפייה והשחמה בכל עת!

#9
-1
Ann
2018-02-03 10:06:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

גדלתי עם תנור גז וגם היה לי תנור גז במשך 25 השנים הראשונות לבגרות. עברנו לגור בבית עם טווח גז והנחתי שהתנור הוא גם גז. התנור היה משוגע מאז שעברנו לגור בו - הדברים מתבשלים מהר יותר מהזמן במתכונים, הדברים נשרפים בקלות רבה מדי - אותם מתכונים ואותן תבניות אפייה שהשתמשתי בהן במשך שנים. אני צריך לצפות באמת בכל מה שאני אופה - זה מטריף. אחרי שנה וחצי בבית הזה, פשוט הבנו שזה תנור חשמלי. UGH. אני לא אוהב את זה. אני כנראה לא מוצא תנור קיר בגודל 30 "כדי להחליף אותו.

הייתי חוזר לתנור גז בדופק. תמיד אפשר להשאיר משהו בכמה דקות נוספות אם צריך בעת האפייה , אך אינך יכול לבטל פריט שרוף אפוי יתר על המידה.

האם שקלת אי פעם שהתנור שלך פשוט מכויל בצורה שגויה? אם המדחום שגוי, אתה יכול לבשל בטמפרטורות גבוהות בהרבה ממה שאתה חושב.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...