שְׁאֵלָה:
האם אני צריך לנפות קמח שתויג מנופה?
cgp
2010-07-10 00:17:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם באמת יש יתרון לנפת קמח שקניתי שכותרתו 'מנופה'?

חָמֵשׁ תשובות:
#1
+15
forefinger
2010-07-10 00:21:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אולי!

הקמח משתנה באופן יוצא דופן באיזו צפיפות הוא יתייצב, כך שזה יכול לעשות הבדל גדול בחלק מהמתכונים. מטרת הניפוי היא להפוך את כמות הקמח בנפח נתון לאמינה. (אם אתה מודד לפי משקל, אינך צריך לנפות.)

על ידי מעבר סביב הקמח המנופה, או שפיכתו ממיכל אחד למשנהו, אתה משנה את אופן האריזה שלו. לכן, תוכלו "לפתוח" אותו בקלות במהלך הטיפול הרגיל. ניפוי נכון נעשה ישירות למכשיר המדידה.

המפתח הוא למצוא מתכונים המודדים לפי משקל במקום נפח, לקנות קנה מידה טוב, ואז אל תדאג לגבי זה! או תנו לקמח מטרפה מהירה אם אתם זקוקים לא לארוז אותו.
אני לא מסכים כאן עם "אם אתה מודד לפי משקל, אתה לא צריך לנפות". יש לא מעט הבדל במרקם של מאפים רבים המיוצרים בקמח מנופה לעומת לא מנופה, במיוחד העוגות הקלות יותר.
#2
+11
Sean D.
2010-07-17 08:31:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בהנחה שאתה אופה: ניפוי עושה יותר מסתם תקן של צפיפות הקמח שלך (וזה אפילו לא עושה כל כך טוב). רוב המתכונים הקוראים לקמח מנופה עושים זאת מכיוון שהוא מסייע לאוורור הבלילה, כמו גם לשמור על הקמח שלא יתגבש ויצר גושים. זה לא ישלב נפח גדול של אוויר, אבל הוא יביא הרבה "בועות זרעים" מיקרוסקופיות, אשר יספקו לאחר מכן הרבה נקודות גרעין עבור המחמצת ליצירת בועות CO2. ללא בועות הזרע האלה, תקבלו פחות בועות גדולות של מחמצת, וכתוצאה מכך מרקם אחר. (קרם סוכר לחמאה רכה ממלא תפקיד דומה במתכונים רבים.)

כמו כן, +1 לקבלת קצה מעבד המזון של hobodave. או שהקצפה טובה בקערה גדולה תעשה קמצוץ.

+1 לפתיחה - אני שונא ללכלך יותר ממה שאני צריך. (וככל שאני שונא לנקות חוכמות, כאשר מדובר במוצרים יבשים, זה מתנקה בקלות.)
#3
+7
hobodave
2010-07-10 00:29:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה לא יכול להזיק. לא הייתי סומך על קמח שהגיע מנופה מראש. כל דבר יישב במהלך ההובלה.

טיפ אקראי: דופק את החומרים היבשים במעבד מזון במקום לנפות.

#4
+2
LANILU
2017-11-20 04:19:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

גם על ידי ניפוי קמח מבטיח כי אין חפצים זרים בקמח ... באגים, צעצועים, מטבעות, גושי קמח גדולים, שבבי שוקולד, זרעי עוגות, פרווה לחיות מחמד וכו '.

אם יש לך קטן ילדים שעוזרים לכם לאפות, או מטבחים ידידותיים לחיות מחמד, תתפלאו מה תוכלו למצוא במרכיבי האפייה שלכם! השתמש באמבטיה או במיכל אחר כדי להחזיק את הקמח שלך, עדיף לברר אם יש לך בעיה לפני שתתחיל לערבב!

#5
  0
AdamF
2010-07-17 08:38:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

באופן אידיאלי למתכון שלך יהיה הקמח לפי משקל, ולא נפח, מכיוון שאתה לא יכול לדעת באופן מהימן כמה קמח אתה מוסיף כשמדוד את הקמח לפי נפח. עליכם לחפש מתכונים לאפייה ברשת המפרטים את הקמח לפי משקל (ספרים טובים עושים זאת לאפיית לחם; חניך אופי הלחם עושה זאת, למשל).

לאחר שקילת הקמח, עליך עדיין לנפות אותו מכיוון שהדבר מוסיף אוויר ויכול לעזור להקל על לחם או עוגה מהירה.

@AdmaF: זה אכן יהיה אידיאלי, אבל מעולם לא ראיתי את זה באף ספר בישול פופולרי, כרטיס מתכונים או ברוב אתרי האינטרנט. כמו כן, זה עדיין לא יטפל בעניין של פירוק גושים או אוורור.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...