שְׁאֵלָה:
איך אני מבשיל תפוזים ו אשכוליות לא בשלים?
hobodave
2010-07-10 01:08:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לפעמים כשאני קונה תפוזים או אשכוליות אני מגלה שהם לא בשלים כשאני מקבל אותם הביתה. איך אני מבשיל אותם?

הייתה לי שאלה זו בעצמי מזמן. שואל ועונה כאן לפרוטוקול.
שתיים תשובות:
#1
+18
hobodave
2010-07-10 01:09:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה לא.

פירות הדר, בניגוד לרוב הפירות האחרים, אינם מבשילים לאחר שנקטפו מהעץ.

הפיתרון היחיד הוא להיות פרואקטיבי ולא לקנות הדרים לא בשלים.

#2
+10
NadjaCS
2015-11-04 02:07:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מסכים עם ההצעה שעדיף לקנות פירות הדר בשלים. אני לא מסכים בכבוד עם הקביעה שהם לא מבשילים אחרי הקטיף.

נתקלתי היום בשאלה העתיקה הזו והסתכלתי עליה כי יש לי הרבה תפוזים מאוד לא בשלים שדללתי מעל עץ התפוז שלי לפני כמה שבועות, ותהיתי אילו פניני חוכמה היו מוצעות בעבר בזירוז הבשלתן, והופתעתי שהתשובה בהחלט שגויה, לפחות, להדרים שלא טופלו. ייתכן כי ציפוי שעווה עשוי להשפיע על כך.

ברצוני להבהיר מה קורה להדרים שקוטפתי בוסר ונותרתי להבשיל (בדרך כלל בעת גיזום העץ). הניסיון שלי הוא בעיקר עם לימונים ותפוזים, אבל הוא אמור לעבור להדרים אחרים. הניסיון שלי הוא בעיקר עם פירות מעצים שלי אבל גם פירות משווקי חקלאים מקומיים שאין בהם ציפוי שעווה.

הם ממשיכים להבשיל.

  • העור ימשיך לפתח צבע מירוק דרך ירוק-צהוב מנומר ועד לצבע הסופי.
  • ריח וטעם העור והשמנים לעבור מריח וטעם הדרים מאוד "ירוק", מעט מריר (כללי מאוד, הלימונים והתפוזים בשלב זה מריחים וטועמים כמעט זהים) לריח / טעם פירותי יותר. הלימונים יתחילו להריח לימוני יותר, התפוזים יתחילו להריח ולטעמם כמו תפוזים.

  • הם יאבדו בסופו של דבר הרבה לחות, אלא אם כן שעשו אותם בשעווה. לפירות הדר עור נקבובי, לח וספוגי והם מלאים במים. הדרים בשלים נוטים להתייבש מלכתחילה מניסיוני - הם ממשיכים להתמלא במים כשהם מבשילים וגדלים על העץ.

  • הם יכולים להבשיל מהר יותר אם הם נשמרים בתפוחים ובאגסים בשלים, אך הם יכולים גם להיות עובשים אם אין זרימת אוויר טובה. בדוק אותם מעת לעת, הסר כל מה שהולך ומתחבט - אלה מתקלקלים ולא מבשילים.
לסיכום, כאשר ההדרים הבשלים מבשילים, יתפתחו טעמיו וצבעי הבשר, אך הוא גם יתייבש. זה קצת גזע, האם הם יבשילו מספיק כדי להיות נעימים לפני שהם יתייבשו יותר מדי לשימוש?

הנה תמונה של כמה תפוזים לא בשלים לפני שקטפתי אותם, קטנטנים וירוקים: green oranges on the tree

והנה הם עכשיו, מספר שבועות אחר כך, בתיבה ליד המקום בו אני יושב: yellow and orange now, in a box

let's look inside

חזית-ימין נבחרו לפני כמה שבועות והבשילו בבית (בחרתי הכי בשלים והכי פחות בשלים שיכולתי מצא בתיבה שלי). שמאל אחורי נבחר היום מהעץ (בחרתי כאלה שהתפצלו ויהיה צורך לקטוף אותם בכל מקרה, אך חתכתי וצילמתי שוב והכי פחות בשלים).

כשבחרתי אותם טעמתי את עור ומצא שהוא מריר מדי על אלה שעדיין היו ירוקים לחלוטין, אם כי אלה שהיו מעט צהובים היו אכילים. טועם עכשיו, זה נכון. עבור הפירות שנקטפו היום לעומת הפירות שנקטפו לפני כמה שבועות, הם פשוט עוקבים אחר סולם הצבעים. אתה יכול לראות את ההבדל כאן בין העור החיוור (לא ממש בשל) לזה שהיה בשלים די הרבה שבחרתי היום. שתיהן טעימות כמעט זהות, כאשר הבשלה יותר טעימה בדיוק כמו הצללית ההיא, אך בעצם שתיהן טעימות כמו עור של תפוז רענן ובוגר למדי. shades of zest

זה מאוד מעניין! יש לי עצי תפוז ולנסיה וצי, ואשמח לתת לפירות להבשיל במלואם על העצים, אך לעתים קרובות אני במירוץ עם מכרסם כלשהו שאוכל אותם כשהם מתבגרים. אז הייתי צריך לבחור אותם לפני שהם גדולים מדי או בשלים. חשבתי שזה רק הדמיון שלי, אבל נראה שהתפוזים הבשילו מעט לאחר הקטיף. למעשה, ייבוש יכול להיות דבר טוב (בגבולות). הסוכרים מרוכזים, מה שמוביל לטעם עז יותר


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...