שְׁאֵלָה:
מה הם כמה תחליפים טובים למלח לבעלי דיאטות דלות נתרן?
LeopardSkinPillBoxHat
2010-07-10 05:12:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מנסה לשמור על צריכת הנתרן די נמוכה כדי להבטיח שלחץ הדם שלי לא יהיה גבוה מדי.

המלח הוא חלק כה נפוץ בבישול, וקשה במיוחד לבשל בסגנון אסייתי. אוכל בלי הרבה מלח בגלל ההסתמכות שלו על רטבים מלוחים כמו רוטב סויה, רוטב צדפות וכו ' למזון טעם כימי.

מה הם תחליפים טובים למלח במזון?

תֵשַׁע תשובות:
#1
+20
daniel
2010-08-09 10:50:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אין תחליף למלח. מצטער. יש לזה השפעות על פגעי הטעם ועל הגוף שלא ניתן לשכפל.

עם זאת! ניתן להתקרב אליהם במידה שרוב האנשים ימצאו להחלפה. חומצות יכולות לחקות את האיכויות המשפרות את הטעם של המלח בגדול. ככל שיש לכם יותר חומצה במנה, כך תצטרכו פחות מלח. היזהר מלהרחיק לכת, כמובן, מכיוון שיותר מדי חומצה היא פשוט לא נעימה ותזדקק למלח כדי לאזן. p>

מידע של פפין מהדהד לעיל; NA ו- K (נתרן ואשלגן) קיימים באיזון בגוף. רחוק מדי בכיוון אחד ויש לך התקף לב (יותר מדי K), יותר מדי בכיוון השני (אם הזיכרון משרת; יכול להיות שאני טועה) אתה בעצם טובע (או שזה בצקת? אני לא זוכר). אם הימנעות מנתרן קשורה לדאגה בריאותית, אנא פנה לרופא המטפל העיקרי שלך לפני שתתאים את הדיאטה שלך בדרך זו.

שימו לב כי דיאטנים מייעצים להוסיף שום מלח לכלים שלכם, מכיוון שבתזונה מודרנית אתם כבר צורכים כמות מוגזמת של מלח. אם כן, במידה רבה, במציאות אין איזון, אין להוסיף מלח אם אתה יכול לשאת אותו, יש לך מספיק ממנו כבר.
אממ, לא. דיאטנים ממליצים להוסיף מעט מלח למנות כאשר תזונתו עשירה במזון מעובד. אנא הימנע מהצהרות שגויות בעליל כאלה.
לאלכוהול יכולות להיות גם איכויות משפרות טעם
הייעוץ הרפואי בנושא נתרן ואשלגן נראה ללא מקורות ומוטעים. שני היונים נשלטים על ידי הכליה, ויש המלצה גבוהה למדי לצריכת אשלגן יומית (זכר מבוגר 4700 מ"ג = 9 כפית KCl טהור). ברור שאם הדיאטה שלך המוגבלת בנתרן נובעת מאי ספיקת כליות, גם בקרת האשלגן הופכת לדאגה. במקרים אלה, בדוק עם הרופא המטפל מה מתאים לך.
@ElazarLeibovich - אני מסכים עם דניאל, העצה שלך לא נאמרת היטב, היא מוחלטת מדי. רוב האנשים מקבלים מספיק מלח, בוודאי, אך רובם לא הכל, ויש אנשים שיש להם נסיבות ספציפיות במשחק או מגיבים בצורה שלילית לשינויים דרסטיים בתזונה. המלצה מוחלטת כמו "שום מלח בכלל" ככל הנראה מוטלת על הרופא - במיוחד מכיוון שאנשים רבים אחרים מלבד ה- OP עשויים לראות את הערתך ולהיות מיודעים בצורה שגויה.
#2
+18
papin
2010-08-09 08:56:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בלוטות הטעם שלנו מכוונות למלח (NaCl), אך אשלגן כלורי (KCl) מתקרב למדי לשחזור התחושה. ישנם כמה תחליפי מלח מסחריים המשלבים KCl ( נו-מלח, תחליף מלח מורטון בארה"ב). מכיוון שהנתרן הוא מינרל חיוני ואשלגן עשוי להיות קשה לצאת מהגוף, הקפד לשאול רופא לפני שתסלק מלח לחלוטין.

וגם 'Lo Salt' בבריטניה, רק כדי להוסיף.
#3
+9
J Wynia
2010-08-13 16:37:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשהרופא שלי אמר לי להתחיל לחתוך את צריכת המלח, פניתי למעבר התבלינים במכולת וקניתי כל תערובת "נטולת מלח" שהייתה והתחלתי לנסות אותם. זה היה אחד הדברים הטובים ביותר שעשיתי, כי גיליתי כמה הסתמכתי על מלח לטעם וכמה זה לא מספיק.

אני קונה עכשיו את התבלינים שלי מבית התבלינים (הרבה יותר טרי מ את המכולת) ואוהבים ממש לא מעט מ- תערובות ללא מלח. לרוב ספקי התבלינים יש קטגוריה דומה. קנו חבורה והתחילו להחליף כאשר אחרת הייתם משתמשים במלח.

חלק מהניסויים יהיו נהדרים, חלקם לא כל כך הרבה, אך לעיתים נדירות הם ממש גרועים.

#4
+7
Iuls
2010-07-17 23:50:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משתמש במיץ לימון וחומץ כדי לבחון מליחות במזונות. מיץ לימון עובד טוב במיוחד במרקים. אני משתמש ב 1/4 כוס מיץ לימון כמשפר טעם בסירי מרק של שמונה עד 12 כוסות. ברור שזה מדד סובייקטיבי ואני ממליץ להוסיף את המיץ על ידי הכף, לטעום את המרק ואז להוסיף עוד מיץ עד שתגיע לרמת "המליחות" שאתה רוצה. ייננים עושים ניסויים מכיוון שהם נוטים להיות חזקים יותר ויש כל כך הרבה סוגים שונים, אבל אני אוהב להשתמש בהם עם ירקות מוקפצים. חומץ מאלט טוב במיוחד על תפוחי אדמה קלויים וצ'יפס (אני מוסיפה אותו גם לתפוחי האדמה האפויים שלי לפני שהוספתי תוספות אחרות).

אה, ומכיוון שמרק נפוץ כל כך בבישול כמרכיב טעם (ואחסון). -מרק קנה כל כך עתיר נתרן), אני ממליץ על עשב שור דל נתרן במנות מכיוון שלמרות שהוא לא טעים כמו מרק תוצרת בית, זה נוח לשימוש כשצריך רק מעט מרק.

#5
+6
txwikinger
2010-07-10 05:25:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לרוב משתמשים במלח בכדי שהאוכל יהיה טעים יותר. אם זו המטרה, תוכלו להחליף המון תבלינים ועשבי תיבול שונים. אני מבשל אוכל בסגנון אסייתי ללא שימוש במלח. במקום זאת אני משתמש בהרבה שום ובצל. אבקת ג'ינג'ר די טובה ומשפרת טעמים קיימים אחרים למה שלעתים משתמשים במלח. אחרת, זה תלוי בטעם המסוים שאתה רוצה ליצור.

#6
+6
Chris Steinbach
2010-08-09 08:49:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם יש לך לחץ דם גבוה, ייתכן שאתה מחפש מלח דל נתרן. LoSalt הוא המותג היחיד שדגמתי מעולם ואין הבדל טעם ברור.

אם לעומת זאת, אתם מחפשים להוסיף מעט טעמים למנות, אז תוכלו לנסות רוטב דגים , רוטב סויה או אנשובי. שימוש בפרמג'יאנו-רג'יאנו או דאשי ייתן לכם גם את הטעם האוממי. עם זאת, לכל אלה תכולת מלח גבוהה.

הימנעות ממלח לחלוטין, תוכל לנסות עשבי תיבול ותבלינים שונים. באמת שהכל יוסיף טעם, אבל למרווה יש מליחות מסוימת, כמו גם לווניל למאכלים מתוקים. אתה יכול גם לנסות מעט מיץ לימון או חומץ ברטבים.

אני מעדיף שלא הזכרתי לחץ דם גבוה. העצה להפחתת צריכת המלח, בהקשר זה, עשויה להיות מיושנת על פי מקור אינטרנט אחד. כפי שהוזכר במקומות אחרים בעמוד זה, התייעץ עם רופא אם אתה חושש לצרוך יותר מדי מלח.
#7
+5
Allison
2011-01-29 14:57:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה רגיל לאכול הרבה מלח, ייתכן שתצטרך קודם להרגיל את החיך שלך ליהנות מהטעמים הטבעיים, ללא מלח. מיץ לימון, תבלינים או מרכיבים חריפים / ארומטיים אחרים הם דרך טובה לשמור על הכלים שלכם טעימים ללא מלח. בתחילה אתה עלול לגלות שאתה מתגעגע לטעם "המלוח" עצמו. התרופה לכך היא רק לחכות שהחיך שלך יסתגל מחדש.

#8
+5
gill
2014-11-25 18:40:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מיץ ליים, רסק תמרהינדי, חומץ, אבקת מנגו, יוגרטים חמוצים זה מה שאני משתמש במעט ככל האפשר של מלח שולחן.

אני אוהב את התשובה הזו. ראיתי לעתים קרובות שאנשים לא מבדילים את הטעם כל כך טוב, וכאשר האוכל נראה להם תפל, הם לעיתים קרובות מגיעים למלח. אם האוכל מוחמץ במקום, הם גם אוהבים אותו בדיוק כמו עם מלח נוסף, אם לא יותר.
#9
-1
Yashvi
2016-06-12 20:17:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אנחנו יכולים גם להשתמש בקורד ולימון כדי להחליף מלח שום דבר לעשות רק להוסיף מיץ לימון לקורד. הכל נעשה כשאתם אוכלים אוכל, אכלו את הגוש הלימון הזה עם האוכל שלנו אל תכניסו מלח למזון שלכם אם הכינו אותו בלי מלח ותאכלו את הגוש הלימון הזה עם האוכל שלכם במקום המלח שלא תרגישו שב אוכל אין מלח.

למה אתה מתכוון במילה "קורד"? מדינות שונות משתמשות במילה כמשמעותה דברים שונים. כמו כן, כיצד זה יחליף את טעם המלח?


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...