שְׁאֵלָה:
האם אתה יכול לחדד סכין כמו שצריך באמצעות סכין אחרת?
Curry
2010-07-10 00:51:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני זוכר שראיתי את זה בסרטים. אפשר לקרוא לזה הפלדה של המסכן?

שֵׁשׁ תשובות:
#1
+26
hobodave
2010-07-10 00:54:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ממש לא. פלדה מושחזת קשה משמעותית מלהב הסכין ומרקמה במיוחד לשיוף.

שפשוף שני סכינים יחדיו נוטה יותר להקהות או לסרוק את הלהבים מכל דבר אחר.

להב הסכין לא צריך לגעת בדבר קשה יותר מאשר קרש חיתוך מעץ. לא זכוכית, לא גרניט, ובוודאי לא פלדה (למעט השחזה / השחזה).

האם זה באמת משנה אם אתה דופק את עמוד השדרה של אחד הסכינים? מדוע קשיות הדבש משנה בכל מקרה; אתה לא משתמש בו כדי להסיר חומר / להשחיז, אלא רק כדי לקפל ישר את סכין הסכין.
#2
+8
Joe
2010-07-10 01:12:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא הייתי ממליץ על זה - אפשר לעשות את זה, אבל אני חושב שזה יותר להצגה מכל דבר אחר. הם למעשה מושכים את קצה הסכין על גבה של השנייה.

אמא שלי נהגה תמיד להשתמש בתחתית הצלחת כדי לחדד (לחדד)? הסכינים שלה. הצלחות היו כלי חרס מזוגגים, אך החלק התחתון לא היה מזוגג. מעולם לא הייתה לנו פלדה שזכורה לי.

רוב השפים הביתיים לא מעבירים את הסכינים שלהם כמו שפים מקצועיים, וסביר להניח שהם לא אגרסיביים עם הסכינים שלהם, ולכן סביר להניח שלא צריכים להיות מודאגים מהשיוף, כל עוד הם ממלאים את עצתו של @ hobodave ( לא קרש חיתוך זכוכית!), דואגים להם (בלי להפיל אותם בכיור המתכת עם משקפיים) ולא לא פורץ לעצמות.

#3
+6
Chef
2011-01-10 22:13:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה יכול רק לחדד סכין נגד משהו קשה יותר מעצמו. פלדה על פלדה זה לא רעיון כל כך טוב, הקצוות כל כך דקים שתפגע בקצה.

קרמיקה (כמו לוחות), זכוכית ואבן הם כולם קשים יותר מהלהב שלך, אך קשים להשתמש בכלי להשחזה (אם כי ניתן לעשות זאת)

אני אתאמת כי טבחים ביתיים אינם מענישים את הסכינים שלהם באמצעות שימוש נכון כמו שפים מקצועיים, אך הם עדיין יצטרכו לחדד הלהבים שלהם בסופו של דבר. חידוד ישמור על הלהב "חד" בינתיים וישיב להב עמום למצב חד. זה כשאתה מחדד להב והוא כבר לא חד ממה שאתה צריך לחדד את הלהב כראוי - משימה לא קלה. (ונושא אחר)

רכוש פלדה ולמד להשתמש בה. זו אחת הכישורים החשובים ביותר במטבח (ומשומש). זה אפילו לא צריך להיות יקר, אפילו פלדה בסך 20 $ יכולה לעשות פלאים לסכין של 150 $.

הערה: אפילו יתרון במפעל יכול להיעשות חד יותר באמצעות טכניקות חידוד / השחזה זהירות.

#4
+3
bodgesoc
2017-07-25 20:53:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שנים לאחר שנשאלה השאלה, אך למעשה אתה יכול לחדד סכין על גבה של סכין אחרת. אפילו לימדו אותי לעשות זאת על ידי שף כשעבדתי כטבח. אבל, אתה לא שוחק קצה חד על הסכין, אתה מלטש ברירה קלה. זה הרבה יותר כמו הדרך בה אתה מניח קצה על מגרד ארונות, אם כי עם הקער מיושר עם הלהב ולא בזווית ישרה. https://en.wikipedia.org/wiki/Card_scraper (אני די בטוח שגם פלדה מחדדת עובדת ככה, אין להם גאומטריה של כלי חיתוך בפועל)

"אבל, אתה לא טוחן קצה חד על הסכין, אתה מלטש ברירה קלה." זוהי ההגדרה של השחזה ומטרת פלדה מושחזת.
#5
  0
Jax
2018-06-25 20:04:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אין סיכוי !! לעולם אל תשתמש בסכין על סכין. חינוך עצמך בסולם רוקוול. אתה תפגע בסכין שלך אף שף אמיתי לא יחדד את סכינים השף היקרות שלהם על סכין אחרת

#6
  0
Kital
2018-09-14 20:03:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה בהחלט יכול להיעשות אם אתה רגיל לזה, במיוחד אם חידדת את הסכין ויודע את הזווית. תמיד אני מחדד את הסכינים שלי על סכינים אחרות. יש לי סכין שף מפלדה מוצקה (כלומר אני לא מתכוונת לשום ידית פלסטיק / עץ) שהיא ממש קשה, גמישות 0, ואני חידדתי את שאר הסכינים עליה באופן קבוע (בדרך כלל קטנים יותר). בכך אני בעצם שומר על הסכין חדה התער כמו גם על כל האחרים.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...