שְׁאֵלָה:
מה רע בשימוש במייבש ספין לייבוש חסה?
Fczbkk
2010-07-10 15:23:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני אוהב סלט חסה. אני אוכל את זה לעיתים קרובות מאוד. קניתי מייבש ספין, שנראה לי מאוד שימושי ואני משתמש בו כל הזמן.

אבל לאחרונה שמעתי את גורדון רמזי אומר שלעולם לא צריך להשתמש במייבש ספין שהוא יהרוס את החסה.

האם זה נכון? איך זה הורס את החסה. אני לא רואה שום הבדל בין חסה מיובשת וסביבון.

ארבע תשובות:
#1
+35
bubu
2010-07-10 17:50:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שהדבר מסתכם בכמה שאתה צריך לקבל מהחסה. אם אתה דורש את הביצועים הטובים ביותר עבור הסלט שלך, אתה רוצה למחות אותו עם מגבות נייר כדי שהמרקם יישמר בצורה הטובה ביותר והמראה לא יופרע. למטרה שלי, במטבח שלי, טווה לסלט חוסך כסף (מגבות הנייר), זמן ( זמן הזמן שלי), ומאפשר לי לעשות משהו יותר מעניין מאשר להספיג אותו, והזמן החסוך יכול השתמשו בכדי לקשט טוב יותר את המנות שאני אוהב יותר מהסלט.

למעשה, אין שום דבר רע בשום בישול אם אתה נהנה מהתוצאה, וזה לא כרוך בבעיות בריאותיות. סיבוב יבש זה בסדר מבחינתי, ואם אתה מקבל את התוצאה, יש מעט מהסס להשתמש בזה.

גם תומס קלר אמר לנו שאחרי שירקות משחררים את הטעמים במרק עלינו להשליך אותם, ו החלף אותם בירקות טריים מבושלים עם צבעים טובים יותר וטעם טוב יותר להצגה טובה יותר. במטבח שלי, אני לא מגיש למשפחתי מרק 3 כוכבים מישלן, ולכן זה בסדר שיש את הירקות האלה במרק לעוד כמה סיבים בתזונה שלנו.

זה עניין של משובח אוכל, זה לא עניין של מטבח ביתי. התעקש אם אתה צריך, אבל תירגע אם אתה באמת יכול.

תשובה נהדרת נהדרת.
#2
+5
Vinko Vrsalovic
2010-07-10 15:28:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה עשוי להתייחס לשימוש בחסה בסלטים עם הרבה רוטב או ברוטב צפוף מאוד, מכיוון שהוא כנראה מאבד התנגדות (הוא יישבר ביתר קלות.) זה רק ניחוש.

ובכל זאת, אם אתה משתמש בזה ואוהב את התוצאות שאתה מקבל מדוע להפסיק להשתמש בו כי גורדון רמזי אומר זאת?

#3
+3
Hanno Fietz
2010-10-25 19:56:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

סיבה, אני לא עושה את זה היא שאני בדרך כלל שומר את העלים במקרר ואוכל אותם לאורך תקופה של שבוע ויותר. לשם כך, אני לא רוצה שייפגעו מכנית, מכיוון שאפילו שברים קטנים מאוד נרקבים הרבה יותר קלים (כפי שכתבתי גם ב פוסט זה שלי).

מאז אני עצלן מכדי למחות אותו עם מגבות נייר, אני רק (מאוד) מנער את המים בזהירות לאחר השטיפה ואז משאיר אותם במנפה למשך שעה, מסדר אותם בזווית תלולה כשגבעול העלה מכוון כלפי מטה כך המים יכולים לטפטף.

#4
+1
lynn
2012-03-20 02:15:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ניתן גם לשטוף, לנער, לכוון (כאמור לעיל) ואז לגלגל את העלים כלפי מעלה בתוך שק קמח נקי (מגבת משמשת לייבוש כלי זכוכית עדינים), השומר על העלים יפה. בדרך כלל אני מסיר את המגבת לאחר יום-יומיים והעלים יכולים להחזיק מעמד כמה ימים טובים יותר.



שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...