שְׁאֵלָה:
מכינים (או מחליפים) גבינת ריקוטה?
Lee
2010-07-10 09:55:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמה מהמאכלים האהובים עלי קוראים לגבינת ריקוטה, בין אם מדובר בלזניה לקנולי. ניתן לטעון שזה דבר קל מאוד למצוא בארצות הברית (וככל הנראה במקומות אחרים), כך שמעולם לא חשבתי על זה. אבל, כשגרתי ביפן, טרם מצאתי אותו בשום מקום - סופרמרקטים, חנויות יבוא או חנויות גבינה. (שים לב, גבינה היא דבר די נדיר כאן, ומעדן בזה.)

אז, אם אני לא מסוגל לקנות אותה בשום מקום, מה האפשרויות שלי? האם יש תחליף שאני יכול לנסות, או שזה משהו שאני יכול לעשות בבית?

שתיים עשרה תשובות:
#1
+8
JustRightMenus
2010-07-24 07:28:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ג'ו הזכיר את הטופו כתחליף לריקוטה בעת הכנת קנולי; אני ממליץ עליו גם לזניה.

אני אוהב את הלזניה של אמא שלי, וגיליתי רק כמבוגר שהיא משתמשת בטופו רך במקום בריקוטה. עכשיו, אני עושה את אותו הדבר.

#2
+6
fencliff
2010-07-12 02:47:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

דופק פרסם מתכון, ובעוד שהכנתי ריקוטה באמצעות שילוב היוגורט / חומץ לפני כן, אני מוצא שאתה משתפר בטעימת ריקוטה עם המתכון הפשוט הזה:

  • חלב ליטר שומן מלא
  • 1/4 ליטר חלב / חמאה חמוצה (2% + שומן)
  • קורט מלח גדול

הביאו את החלב, החמאה והמלח לרתיחה, תוך ערבוב מדי פעם. מבשלים כמה דקות, עד שהחלב מתכרבל. יוצקים את התבשיל והמי גבינה דרך מסננת מרופדת בגבינה, ותולים את בד הגבינה למשך 15-30 דקות. ככל שתמתין זמן רב יותר, הריקוטה שלכם תהיה מוצקה יותר. ליטר חלב אחד יכין כ- 150-200 גרם ריקוטה מוצקה.

אני אוהב את המתכון הזה בגלל הפשטות שלו. אתה משיג תוצאות טובות יותר באמצעות חלב איכותי יותר, ותוכל להחליף חלב כבשים / עזים אם יש. זה גם מתמקד בצורה טובה מאוד, ולעתים קרובות אני מכפיל את המתכון פי ארבעה בלי תקלה.

אתה יכול גם להשתמש ביוגורט במקום בחמאה.
ריקוטה של ​​כבשים / עזים יהיה בהדרגה חזק יותר, ועשוי להיות חזק מדי לקינוחים עדינים (עוגת גבינה, קנולי); עדיין נהדר לשימושים רבים
אהבתי חלב כבשים ריקולי קנולי כשיש לי את זה, אז YMMV.
#3
+5
Pulse
2010-07-10 13:52:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה יכול להכין ריקוטה בבית וזה לא כל כך קשה. אינך זקוק לשום דבר שקשה אולי למצוא. הנה מתכון פשוט באמת:

http://simplyrecipes.com/recipes/homemade_ricotta_cheese/

כתחליף, יש לך כמה אפשרויות. אחת מהן תהיה גבינת קוטג '. הבעיה היא שזה נוטה להיות קצת מימי, אז זרוק סיר או שניים למגבת גבינה משובחת, הניח אותו במסננת לזמן מה וזה יהיה קצת יותר טוב.

אפשרות אחרת תהיה Paneer . זה פשוט פשוט להכנה ותוכלו להכין אותו תוך שעה. הנה מתכון:

כיצד להכין Paneer

בעוד ששתי האפשרויות הללו עובדות, הן לא יהיו ריקוטה ...

#4
+4
Joe
2010-07-12 03:11:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ראה כמה מההצעות האחרות לניסיון להכין גבינות בפועל ...

... אבל עבור לזניה, אתה לא בהכרח צריך ריקוטה - יש מספר מתכונים טובים מאוד השתמשו בבכמל (רוטב לבן) ומעט גבינה צורמת (פרמזינה, פקורינו רומנו וכו ') מעל.

עבור הקנולי, תוכלו לנסות להתנסות בהמתקת טופו משי, ו לשים אותו דרך בלנדר כדי להפוך אותו לקרם. הייתי מנסה להשתמש באבקת סוכר, אם הוא קיים, גם בגלל שהוא לא ישאיר איכות גרגירה, והוא מכיל עמילן תירס שעשוי לעזור למנוע ממנו להיות מימיים מדי. חיפוש מהיר באינטרנט מצא כמה כניסות על 'טופו קנולי' ו'קנולי סויה 'אם אתה רוצה לראות מה אנשים אחרים עשו.

#5
+3
Dinah
2010-07-24 20:30:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אמא שלי לא אוהבת גבינת ריקוטה, אז כל הלזניה שגדלתי הייתה עם גבינת קוטג 'בתוספת גבינת פרמזן נוספת במקום ריקוטה. המשפחה שלי נהנתה מהמתכון הזה שנים רבות. (הערה: אני לא אומר שזה עושה טעם דומה - זה לא . היא עשתה את זה במיוחד כי היא לא אוהבת את הטעם של ריקוטה.)

אולי כדאי לך לנסות עדיין ריקוטה טרי. אמא שלי הייתה מדלגת על הריקוטה או משתמשת בכמות קטנה מאוד בלזניה מאותה סיבה שלא אוהבת את הטעם, אבל זה היה בחנות שנקנתה. כשהכנתי את הריקוטה בשיטה בתשובה שלי, זה היה כל כך טוב שהגדלנו את הכמות מהמתכון המקורי (אז נגיד שהמקור היה 1 כוס, היא עשתה 0-1 / 4 כוסות, עם טרי הלכנו עם 1.5 כוסות) . זה עכשיו אחד הטעמים העיקריים בלזניה שלי.
#6
+2
symbol
2013-10-05 13:32:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ריקוטה אמיתית היא גבינת מי גבינה. זה קל יחסית להכין בתנאי שיש לך גישה לנפח מי גבינה הגון ויכולת לחמם ולסנן אותו. הייתי אומר שכנראה תרצה בסביבות 10 ליטר מי גבינה כדי להתאמץ שווה לך.

בגלל התשואה הנמוכה הקשורה למתכונים מסורתיים של ריקוטה, כמה מיצרני גבינות ביתיים בוחרים להגדיל את המתכון חיתוך מי גבינה בכמות חלב. זה יגדיל באופן דרמטי את התשואה, אך עשוי להשפיע על טעמה ומרקמה של הגבינה. ​​

כפי שאחרים הציעו, אם גבינת קוטג 'זמינה במקום שאתה נמצא, היא עשויה לספק תחליף מתאים. במיוחד אם אתה משלב אותו קצת קודם כדי שיהיה חלק יותר. קל מאוד להכין פאניר בבית, אך בעל מרקם מוצק הרבה יותר מאשר ריקוטה. מעולם לא התנסיתי בטופו כתחליף לריקוטה בעצמי, אך נראה שטופו רך עשוי להיות מתאים.

קל מאוד גם להכין גבינה טרייה רכה פשוטה על ידי טיפוח כמה ליטרים של חלב עם כף חלב חמאה.

ריקוטה מחממים 10 ליטר מי גבינה (מגבינת רנבה שלא מחמצים ישירות) ל 60 מעלות בסיר מכוסה. מוסיפים 30 מ"ל חומץ (ו -60 מ"ל של מלח אם תרצה). הגדל את החום לאט ל-80-90 צלזיוס, תוך בדיקה מעת לעת על היווצרות גושים. (אני מוצא שזה לוקח בדרך כלל כ- 40-50 דקות.) באופן אידיאלי שלוש "עיניים" צריכות להיווצר על פני הגוש, אם כי זה לא תמיד קורה. הגוש צריך להיראות יבש מעט על פני השטח לאחר סיומם. מטלית גבינה ואפשר למי גבינה לנקז לחלוטין מגזזת.

מניסיוני, מתכון זה מכין כ- 100 גרם ריקוטה לכל ליטר מי גבינה. עם זאת, אני משתמש בחלב כבשים ובמי גבינה. הייתי מצפה שהתפוקה תהיה חצויה בערך בשימוש בחלב פרה / מי גבינה. ​​

קווארק 2 ליטר קרם חם (10-20% תכולת שומן חמאה; רצוי מפוסטר בטמפרטורות נמוכות, UHT חלב לא יעבוד) עד 32 צלזיוס הוסף חלב חמאה 15 מ"ל. השאירו לתרבות לפחות ארבע שעות. הקרם אמור להסמיך (לשמנת חמוצה). ייתכן שתראה גם כמות קטנה של מי גבינה המופרדת מהקרם. זן דרך מוסלין חמאה או שכבה כפולה או מטלית גבינה. ​​

זה אמור לייצר גבינה למריחה רעננה, קלה ומעט מחוספסת. הטעם והמרקם שונים משל הריקוטה, אך יתכן שתמצאו בו תחליף טעים בכל זאת. וייתכן שיהיה לך קל יותר להכין מאשר ריקוטה אמיתית.

אמנם ריקוטה מי גבינה אכן קיים והיא ככל הנראה הדרך הרגילה לייצר ריקוטה באיטליה חלב מלא יכול להוות חלופה קלה יותר.
#7
+2
Cheryl
2014-04-02 14:07:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תמיד השתמשנו רק בגבינת מוצרלה בלזניה ואהבנו אותה. אבל זה בשכבות ועל גבי הלזניה.

לפעמים הפתרונות הפשוטים ביותר הם הטובים ביותר. ברוך הבא לעצה מנוסה שריל!
#8
+1
ManiacZX
2010-07-13 01:34:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמשתי במתכון זה http://www.101cookbooks.com/archives/000282.html להכנת ריקוטה טרייה.

כמו כן, תלוי מה אתה לשים אותו בתוכו, החומצה מכמות קטנה של מיץ לימון תעזור גם להתחיל להתכרבל ונושאת טעם נחמד לתוך הגבינה. הום ​​דיפו ולואס כאן), מדור הצבע נושא מטלית גבינה למאמץ צבע. לרמה חדשה לגמרי.

הורא! שימוש נוסף בחומצת הלימון שקניתי בחודש שעבר כדי להפוך את הסמבוק לבבית.
#9
+1
Oli
2010-07-24 21:16:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי הולך על רוטב בשמל ללזניה וקנלוני אם תצטרך למצוא פיתרון מהיר.

#10
+1
Jesse
2015-10-15 07:33:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

טופו יעבוד אם תקבל את הסוג העבה, תבל אותו ותוסיף חלבון ביצה. לקוסטקו ביפן וסייבו יש ריקוטה, כאשר לקוסטקו הרבה יותר זול.

איזה סוג של תיבול (רק מלח?), ואתה פשוט דורס את הטופו?
#11
+1
Matteo
2015-12-08 16:27:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ריקוטה (או יותר טוב תחליף) יכולה להכין בקלות עם חלב מלא, טרי יותר טעים, רק לחמם חלב על 85 מעלות צלזיוס ולהוסיף כף של חומץ לבן וקורט מלח לכל ליטר חלב שמשתמשים בו. לא יותר מ -15 דקות. אם אין לך חומץ יין לבן אתה יכול להשתמש במיץ לימון אבל הוא נשאר מעט מאוד טעם לוואי של הדרים ... תלוי בך, קל, נקי ומהיר.

#12
  0
Neil Meyer
2015-10-15 16:07:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם כי כנראה משהו שאיטלקי ישקול חילול קודש קולינרי, אתה יכול בקלות להחליף את הריקוטה עם גבינה טרייה יותר להכנה כמו Paneer.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...