שְׁאֵלָה:
איך מסירים את הבור ממנגו?
user73
2010-07-10 02:09:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ניסיתי זאת רק פעם אחת, וזה היה אסון מוחלט. האם מישהו יכול לספק טיפים למתחילים?

גם הניסיון הראשון שלי להרוס שלם. זה נהיה קל יותר.
אתה לא מוציא את הבור ממנגו, אתה מסיר את המנגו מהבור.
שמונה תשובות:
#1
+10
JustRightMenus
2010-07-19 19:20:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  • החזק את המנגו זקוף - כך שהמקום בו היה הגבעול נמצא למעלה.

  • סובב את המנגו כך שהצד הרחב ביותר יפנה אליך.

  • הבור מחקה את אותה צורה - הוא גבוה, רחב ולא עמוק במיוחד.

  • חתוך את כל הדרך כאילו אתה יוצר שני חצאים, חתיכה אחת שלמה פונה אליך, ואחת פונה ממול. קדימה וקילף צד זה (בעזרת קולפן ירקות).

  • החלק את סכין הקילוף החדה שלך בין הבשר המקולף לבור. כשאתה מפריד קטע מהבור, חתוך אותו משאר הבשר. אם אתה לא משתמש בסכין חדה מספיק, פשוט נגמר לך בלגן.

  • מקלפים את הצד השני ופורסים אותו באותה הדרך.

הסיבה שאני מקלפת רק חצי בכל פעם היא אז יש לי משהו (הקליפה שנותרה) לאחוז כשאני פורס את המנגו.

#2
+9
Crispy
2010-07-10 02:26:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הבור שטוח ודק ומוקף בהרבה סיבים וברוב הבשר. הפיתרון הטוב ביותר הוא לחתוך את המנגו ל -3 "פרוסות" (||), החל בקצה הגבעול, וחותכים קרוב ככל האפשר לבור. השתמש בסכין חדה. הנתח האמצעי יכלול את הבור וכמות קטנה של בשר ועור סביב הקצה. אתה יכול לקלף את העור וללעוס את הבשר בקצה הבור, אבל אין הרבה.

ככה גם אני עושה את זה - זה נהדר להכנת רצועות מנגו לבישול או לשיתוף. הבהרה נוספת על 3 הפרוסות אם זה עוזר: פרוסה מס '1 - "מול" הזרע השטוח; פרוסה מס '2 - המכילה את הזרע שטוח וטבעת בשר צרה סביבו; פרוסה 3 - "מאחורי" הזרע השטוח.
... ואז אתה יכול לחתוך רשת בבשר העבה (לא עובר את העור), עם חתכים אולי 2 ס"מ זה מזה. דחפי אותו מבפנים החוצה ויש לך קיפוד שתוכל לאכול מבלי להיות מבולגן מדי :)
#3
+7
Kyra
2010-07-10 02:12:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא ניסיתי את זה בעבר אבל מצאתי את סרטון היוטיוב הזה שמראה לך איך. חותכים למנגו, מתחילים איפה שהגבעול ומסתובבים בדרך הארוכה, בדיוק אל הבור. הושיט יד בכפית וסרק את הבור, והפריד בין מחצית המנגו לבור. ואז גרוף את הבור מהצד השני.

אני חייב לנסות את זה, זה נראה כמעט קל מכדי להיות אמיתי.
#4
+5
5arx
2011-02-28 05:32:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ברוב המדינות בהן מנגו הוא יליד, חיתוך מנגו הוא אנאתמה - הם נאכלים בנקודה שבה הם 'כמו אישה' (השתמש בדמיון שלך) כלומר ריחני, מבושם, נמס, רך ועסיסי מאוד .

אם אתה חייב לפרוס, בדרך כלל תוכל לקבל 2-4 'פרוסות' כפי שמציע @Crispy ואז, עם סינר או הכי טוב, באמבטיה , אתה מתרפר על העונג השעיר שהוא אבן של מנגו בשל כראוי.

"ברוב המדינות בהן מנגו יליד, חיתוך מנגו הוא אנאתמה" מקור בבקשה. אני גר בדרום מזרח אסיה והמנגו פרוסים בכל מקום שהייתי בו (תאילנד, לאוס, וייטנאם, אינדונזיה).
הַגזָמָה. לפני 9 שנים הייתי צעיר ונוטה לשימוש במשיחות מכחול רחבות ורישיון פיוטי. "אנאתמה" היא בבירור דברים שמקבלים יותר מדי ביצים. הישאר בטוח ובריא.
#5
+3
Zepplock
2010-07-10 02:14:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדרך כלל פשוט חותכים את הבשר סביב הבור. אם בשלות המנגו נכונה (רכה אך לא עבה) תקבל נתחי מנגו נחמדים ומינימום בלגן.

#6
+3
Neil Aitken
2010-07-10 03:20:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנם מכשירים שיכולים להקל על המשימה המפרכת הזו.

לא השתמשתי באופן אישי אך הם הומלצו על ידי חברים.

יש לי אחד - זה עובד מצוין!
יש לי גם אחד כזה, אבל זה מרגיש כאילו הוא משאיר אחריו כמות גדולה של בשר. לפחות זה אומר שאני מקבל לכרסם על הבור בזמן שדברים אחרים מתבשלים.
#7
+1
Ryan Elkins
2011-02-28 10:08:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמשתי בעבר ב הטכניקה של אלטון בראון להכנת מנגו.

זה כרוך בחיתוך דיסק מהחלק העליון והתחתון, כך שיש לך דרך שטוחה להניח את המנגו ואז לחתוך לאורך הבור כדי לחתוך את שתי "הלחיים" הגדולות ואז את שתי האצבעות הצרות יותר ". אתה יכול לקלף את המנגו לפני או אחרי. הוא גם מראה דרך קלה לקוביות המנגו.

#8
+1
Rej Myers
2014-01-04 22:29:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הפרד את החלק או הלחיים הבשרניות של המנגו על ידי חיתוך מעט מעל למקום בו גזע העץ והפרי נהגו להתחבר. לאחר הפרדת הלחיים ", קבל כוס מים והשתמש בה כדי להחליק חצי" לחי "של המנגו לכוס ולהפריד מהעור. אתה עושה זאת בלי לקלף את המנגו.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...