שְׁאֵלָה:
אני רוצה להכין לעצמי גבינה. כיצד אוכל להתחיל?
Curry
2010-07-10 11:26:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ראיתי אנשים עושים מוצרלה בעצמם וזה נראה קל. יש טיפים כיצד להתחיל (ציוד, מרכיבים, מתכונים)? מה עם גבינה כחולה וגבינות חזקות אחרות?

ארבע תשובות:
#1
+16
Pulse
2010-07-10 13:39:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הכנת מוצרלה אינה קשה בצורה פנטסטית, אך דברים מסוימים במהלך התהליך הם קריטיים, כנראה שהטמפרטורה החשובה ביותר.

אם זו הפעם הראשונה שאתה מכין גבינה, ייתכן שתמצא שרכישת 'ערכת סטרטרים' הדרך הקלה ביותר להתחיל לעבוד. אלה יספקו לך את כל הפריטים החשובים שאתה זקוק להם, כגון נפת. אם אתה מרגיש אמיץ, אז אתה מוותר על הערכה וצולל ממש פנימה.

עבור מוצרלה נסה למצוא חלב באפלו, מזה עשוי המוצרלה 'הראויה'. זה נמוך יותר בכולסטרול מאשר בחלב פרות, יש בו יותר חלבון ומכין גבינה עשירה בהרבה. אם אינך מצליח להשיג חלב באפלו השתמש בחלב השומן המלא והלא הומוגני ביותר שתוכל למצוא.

הנה מתכון שהשתמשתי בו בעבר MOZZARELLA

הנה קישור עם ההבדלים בין חלב באפלו לחלב פרות

חלב פרה לעומת חלב באפלו

אמנם אפשר בהחלט להכין כמעט כל מגוון גבינות בבית, אך גבינות מסוימות, כמו גבינה כחולה, דורשות מקום להתפתח בטמפרטורה הנכונה לפרקי זמן די ארוכים. באופן אידיאלי, זו תהיה טמפרטורה של סביב 10c עם לחות סביב 70% וזמן להתבגרות סביב חודשיים עד שלושה חודשים.

הנה מקום טוב להתחיל:

http://biology.clc.uc.edu/fankhauser/cheese/blue_cheese/blue_cheese.htm

#2
+7
ManiacZX
2010-07-16 03:25:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ריקוטה תהיה גבינה ראשונה טובה להכנה. זו גבינה טרייה ולכן לא צריך שום יישון, אתה יכול להכין אצווה בכל כ- 30 דקות עם מרכיבים פשוטים מאוד והבדל הטעם עם חנות שנקנתה הוא מרהיב.

יש שאלה ש יש כמה תשובות עם מתכוני גבינות ריקוטה (כולל אחת שהשתמשתי בה) הכנת (או תחליף) גבינת ריקוטה?

#3
+3
moonshadow
2010-07-10 22:23:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למעשה הצלחתי להכין גבינה רכה באמצעות פטריית קפיר כדי להפוך את החלב במקום נוזל; יש לזה את היתרון שאתה לא צריך להמשיך לקנות יותר.

לאחר שתאכיל את הפטרייה, שמור את הקפיר המיוצר במקרר למשך לילה. לדלל עם חלב טרי, לא יותר מ- 4: 1 חלב: קפיר, ולשמור את התערובת בטמפרטורת החדר למשך לילה נוסף. מחממים ~ 30 מעלות, ושומרים על הטמפרטורה הזו, תוך כדי ערבוב מדי פעם, עד שהיא מסתובבת - יכול לקחת זמן של כחצי שעה בערך, אבל ברגע שהיא הולכת זה עובר די מהר. מסננים דרך בד גבינה סטרילי או מוסלין כדי להפריד בין הגבינה ואז ממשיכים כרגיל.

#4
+2
Wizard79
2010-07-10 23:54:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הכנת מוצרלה בבית היא קשה למדי.

החלק הקשה הוא הכנת הקורד (קרישת חלב עם נרגילה או חומר חומצי למאכל). זוהי דרישה נפוצה להכנת כמעט כל סוג של גבינה, ולמרות שהיא עשויה להיראות לא כל כך קשה, קשה מאוד להכין קורד משביע רצון. זו הסיבה שהגבינה הכי קלה להכנה בבית (ריקוטה) היא בעצם לא גבינה!

אתה יכול בכל זאת לנסות לקנות מחלבה מעט לחם כדי "להתאמן" בבית.

אני לא מסכים עם התשובה הזו. מעולם לא הייתה לי שום בעיה ליצור גבינה יפה לכל גבינה. מוצרלה מוגדרת חומצה היא למעשה אחת הקלות ביותר משום שאין חיסון חיידקי. זה פשוט עובד. החלק הקשה עם מוצרלה הוא לישת הגבינה למרקם הנכון.
@Sobachatina: אני שמח שאין לך שום בעיה, אבל זה לא אומר שזו משימה פשוטה עבור מתחיל חדש. ואז, זה לא מספיק להכין סתם קורד, אתה צריך לעשות אחד טוב. זה לא רק חמצת חלב ... זה תהליך עדין. עשיית קורד, * קורד טוב *, היא בעצם מספיק קשה וטורדנית כדי להרתיע אנשים רבים מלעשות זאת בבית, אך כמובן שזה לא אומר שזה בלתי אפשרי.
@Sobachatina:, ואגב, מוצרלה מסורתית דורשת אכן תרבית חיידקים (בטמפרטורה מבוקרת) על מנת להכין את הגבינה. זו הסיבה שבגללה מי גבינה מקרישה קודמת משמשת לייצור הגבינה (ואז מתווסף גם רנפה).
אני מסכים איתך בשתי הסעיפים כמובן. אני אומר שבאופן אישי לא נתקלתי בבעיות חומצה או מוצרלה מסורתית, ואפילו אם אוכל להשיג אותה לעבוד אז זה לא יכול להיות קשה כמו שמרמז המוניטין שלה. - איפה אפשר למצוא חלב באפלו? נאלצתי להשתמש בחלבים אחרים.
@Sobachatina: מאז כמה חודשים אני יכול להשיג חלב בופלו בחנות הנוחות הקרובה ביותר שלי, אולם בצפון איטליה (שם אני גר) זה לא כל כך נפוץ. אם אתה משתמש בחלב פרה תקבל "מוצרלה פיורדילטה", אני אוהב את זה אפילו יותר מ"מוצרלה די בופלה ".


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...