שְׁאֵלָה:
אמצעי זהירות להכנת קרפצ'יו
Daniel Moura
2010-07-10 03:43:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ראיתי בשפים בטלוויזיה מכינים קרפצ'יו.

הם מקבלים בשר גולמי נחמד ומפילים אותם בחתיכות דקות.

ואז הם מכינים רוטב ותוספות.

האם אכילת הבשר הגולמי הזה אינה מסוכנת?

ארבע תשובות:
#1
+9
Wizard79
2010-07-10 03:47:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ובכן, בדרך כלל אני מוסיפה עליו די הרבה מיץ לימון טרי. סביבת חומצה זו אמורה להרוג את רוב הפתוגנים. עם זאת, עליכם להשתמש בבשר הכי טרי שאפשר, כשאני אוכל בשר נא (נפוץ מאוד באיטליה) אני אוכל אותו באותו יום שקניתי אותו מהקצב.

תגיד לקצב המשפחתי שלך שאתה הולך לעשות קרפצ'יו (או באופן כללי שתאכלו אותו גולמי), כדי שהוא יוכל לתת לכם את הנתח המתאים.

לעולם אל תשתמשו בבשר עוף או חזיר גולמי!

אז אם אני מקפיא את הבשר אני לא צריך להשתמש בו, לא?
אתה יכול לשמור את הבשר במקרר כמה שעות, אולם אני לא אוכל בשר נא שנקנה יותר מ- 24 שעות לפני כן. כדאי להשתמש בבשר טרי במיוחד, ולעולם לא בבשר עוף או חזיר! באיטליה זה הרבה יותר קל, כיוון שאטליזים יתנו לך בשר ספציפי אם תאמר שזה בשביל קרפצ'יו.
כן. אתה יכול "לבשל" מספר דברים עם מיץ לימון וחומצות אחרות. לא אכל פירות ים גולמיים, אבל נהניתי פעם משרימפס בבר טאפאס שבישל אותו באמצעות מיץ לימון.
כתוספת לתשובת Wizard79, חזיר מורשת גולמי אכיל אם בעל החיים גדל על פי תקני הגזע ונשחט אנושית. חזירי מורשת אינם מצליחים לגדל בשיטות חקלאיות קונבנציונליות בקנה מידה גדול.
#2
+3
Pulse
2010-07-10 04:43:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה מעוניין לנסות את כל אחת ממנות הבשר הגולמיות המסורתיות, כגון קרפצ'יו או טרטר סטייק, אולי קרודוס או מט וכו '. השיקול החשוב ביותר הוא היכן אתה מקור לבשר.

כפי שאמר לורנצו, השתמש רק בבשר טרי, הייתי מוסיף, השתמש רק בבשר אורגני שאתה יכול להבטיח שהוכן בסביבה היגיינית על ידי קצב מוסמך.

לבשר "אורגני" אין שום השפעה כאן. אתה יכול לקנות בשר אורגני ירוד כמו כל אחר.
כמובן שאם אתה מצליח לאמת את איכות הבשר ואת הדרך שעוברת מחווה לצלחת, לא אורגני ראוי לא פחות מאורגני.
#3
+3
PaulS
2010-07-14 18:54:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

החל מחתיכת בשר צוננת שלמה, אני שופך במהירות מים רותחים על כל המשטח החיצוני. (אני מוצא את זה הרבה יותר קל מאשר לנסות לצרוב כל פיסת משטח בתבנית.) פתוגנים הם בדרך כלל רק על פני השטח ולכן זה הורג אותם, והוא מבשל בקושי חצי מילימטר מהבשר, והופך את החלק החיצוני לאפור. אתה בכלל לא שם לב אם אתה קוצץ דק את הבשר לטרטר סטייק. בשביל קרפצ'יו אתה, הטבח, תמיד יכול לאכול את שתי הפרוסות החיצוניות דהויות.

שקלתי גם למרוח וודקה כלפי חוץ לעיקור בלי לטשטש את פני השטח (כמו חיטוי ידיים), אבל מעולם לא ניסית את זה!

וכמובן, אתה צריך לאכול בשר נא רק כשהוא ממקור מכובד.

#4
+1
ceejayoz
2010-07-13 23:59:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

המתכון שאני עובד ממנו מכניס את הבשר למקפיא ואז חורב אותו. זה הורג כל פתוגן מבחוץ והזמן במקפיא מונע מהחום לצרוב להיכנס רחוק מדי לבשר. חתוך את האזורים המבושלים בעזרת סכין נקייה ויש לך בשר בקר גולמי בטוח יחסית.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...