שְׁאֵלָה:
אחסון בזיליקום טרי
Tesserex
2010-07-10 18:03:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כיצד יש לאחסן בזיליקום טרי? האריזה מציעה שהטמפרטורה האופטימלית היא סביב 50 מעלות צלזיוס, אבל אני לא יכול לחשוב על שום מקום במטבח ממוצע בטמפרטורה זו. מזווה חם מדי, ומקרר קר מדי. אז מי מהשניים הוא פחות משתי רעות? לאחרונה הייתה לי חבילה שלמה עובש לאחר שימוש אחד, והיא הייתה במזווה. אני חושב שאני מתחיל לאחסן אותו במקרר ולהתמודד עם כל אובדן האיכות שאקבל, אלא אם כן יש פיתרון טוב יותר.

תֵשַׁע תשובות:
#1
+14
Dinah
2010-07-10 18:57:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מאת StillTasty. אתר זה עשה פלאים עזר לנו להאריך את חיי עשבי התיבול הטריים שלנו

  • לאחסון בזיליקום טרי: (1) חתוך את הקצוות והניח בזיליקום. כוס המכילה סנטימטר אחד של מים; (2) מכסים בשקית ניילון רפויה ומשאירים בטמפרטורת החדר; (3) החלף מים כאשר הם מעוננים.
  • קירור של בזיליקום טרי אינו מומלץ, מכיוון שהוא עלול לגרום לשחרור העלים.
#2
+6
Aaronut
2010-07-10 18:21:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הנה שיטה אחת בה השתמשתי בהצלחה בעבר:

חותכים מעט את הגבעולים, מסירים את הגומייה ואז מכניסים את הכל לאגרטל (גם כוס רגילה זה בסדר). מלא אותו בכמה סנטימטרים של מים, ואז מכסה את כל זה בשקית ניילון עם כמה חורים שננעצים בתוכה.

שמור אותה מפני אור שמש ישיר ושמור על מפלס המים, והיא תתחיל למעשה ל לגדול . זה יישאר שבועות בדרך זו. יש תיאור מפורט יותר של הטכניקה הזו (עם תמונות!) כאן.

הערה: בימים אלה אני נוטה לעבור בזיליקום כל כך מהר שאני אפילו לא דואג לאחסון. . אני מעדיף לקנות עשבי תיבול טריים בכמויות קטנות מספיק כדי שלא צריך לאחסן אותם, אבל אני מבין שלא לכל אחד יש את האפשרות הזו.

#3
+3
Pulse
2010-07-10 18:19:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עשבי תיבול טריים, אם לא מטפלים בהם, יחזיקו מעמד כמה ימים, במקרה הטוב. יש שני דברים שאתה יכול לעשות. אם יש לכם חלון הפונה דרומה והעשב נמצא בסיר, הניחו אותו על צלחת ותנו לו המון המון אור שמש ישיר ומספיק מים.

כאשר אתה קוטף את העלים, קח את הצמיחה החיצונית והשאיר את העלים הקטנים והפנימיים יותר לעבור. אם אין לך היבט הפונה דרומה, תוכל לרכוש אור ספקטרום מלא כדי להשלים את הדרישה.

אם אין לך סיר הייתי מציע לייבש או אולי להקפיא את העלים. באופן אישי, מעולם לא הספקתי הרבה מזל בהקפאה.

כדי לייבש את העשב, הניח אותו בשקית נייר חומה וקשור אותו בחלקו העליון. צרו מספר חורים קטנים בתיק ואז תלו אותה במקום חמים ואוורירי.

#4
+2
bubu
2010-07-10 18:05:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

טחון אותו, הוסף כמות גדולה ממנו לכמות קטנה של מלאי לבחירה (המלאי שאתה משתמש בו לרוב, או המלאי התמים ביותר שאתה יכול לחשוב עליו, למשל ציר עוף), זרק אותו למגש הקרח הקפיאו אותו, הוציאו ממגש הקרח לשקית הניתנת לסגירה, ואז הגישו PRN.

#5
+2
Joe
2010-07-10 18:21:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

על כמה בזיליקום אנו מדברים וכמה זמן?

אני לא נוטה לשמור עלים טריים במקרר, מכיוון שזה הדבר היחיד שגדל היטב בגינה שלי, אבל אתה יכול לקחת אורך של מגבת נייר, להניח את העלים, להפשיל אותו, ואז להכניס אותו למקרר - הוא יתייבש יותר ואז יירקב, כך שלא תצטרך לקפל את השלם אם תשכח מזה.

אם יש לך מנה גדולה של בזיליקום (הקציר האחרון הזה כשהם קוראים לאזהרות כפור בחדשות), אני ממציא מנה גדולה של פסטו, פחות הגבינה, ומקפיא אותו במגשי קוביות קרח או תבניות מאפינס. (אל תשתמש במגשי קוביות קרח מפלסטיק שתשתמש בו גם למים, או שיהיה לך קרח שום ... אני שומר ערכה להקפאת ציר, פסטו וכאלה)

אתה יכול גם להלבין את בזיליקום במים רותחים כמה שניות, צנן במי קרח, ניקוז, ואז הניח אותו לסיר עם שמן זית קר, והעלה אותו עד מעט מתחת לבישול והחזק לאום ... אולי 10? 15 דקות? מסננים, מבקבקים, ואם מסננים היטב הוא יישאר במקרר כל החורף.

#6
+1
Tom
2011-05-17 01:47:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה באמת עובד ... חותכים גבעולים ממש לפני הטבילה באמבט מים קרירים כדי להסיר חול ולשטוף את העלים בדרך כלל. זה גם מרענן את הבזיליקום. הניחו בכוס גבוהה עם מים המספיקים לטבילה של כל הגבעולים. אל תטבול עלים במידת האפשר. שומרים על השיש עד שרוב הנוזלים שעלים מתאדים. הניחו שקית ניילון שקופה מעל הירוקים והכניסו אותה מתחת לזכוכית או השתמשו בגומייה כדי לאבטח את הזכוכית. הניחו על המדף העליון של המקרר, אך לא על הקיר האחורי מכיוון שלעתים קרובות קר שם מדי. העלים יהפכו זקופים ורעננים בזמן שהם מחכים שידכם העדינה תקרא אותם למתכון שלכם. החלף מים אם הם מעוננים. אני שוטף מראש כי אני מעדיף שיהיה לי בזיליקום נקי ויבש מוכן יותר מאשר לנקות ולייבש אותו כשאני עסוק בבישול. שיטה זו שומרת על שימוש בזיליקום כמעט שבוע. נסה זאת על השיש!

אה, אם אתה לא משתמש בבזיליקום שלך במשך כמה ימים, מומלץ להוציא אותו מהמקרר ולהוריד את שקית ה'מאוורר 'למשך שעה בערך. זה יאדה כל עיבוי על העלים שיכול להאיץ קלקול.
#7
+1
cindy
2013-04-07 00:05:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קניתי בזיליקום בשוק חקלאי בפלורידה. החקלאי אמר לעטוף מגבת נייר רטובה סביב הגבעולים ואז לשים אותה בשקית נייר חומה והיא תישמר למשך ימים ... עד שבוע. אני עשה את זה וזה עובד! עכשיו יש לי בזיליקום טרי בקצות האצבעות.

#8
  0
HenningJ
2010-07-10 18:21:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הבחירה הטובה ביותר היא כמובן לגדל את זה בעצמך ולחתוך רק כמה שאתה צריך בכל פעם. :-) מלבד זאת, אחסנתו במקרר עובדת היטב במשך כשבוע. כדי לאחסן אותו יותר מזה, כדאי לך לנסות את שיטת ההקפאה שהציעה bubu, אבל מעולם לא היה לי הרבה מזל בזה.

#9
  0
Gerben Van Dijk
2013-04-07 02:27:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מניסיוני, בזיליקום טרי הוקפא בצורה הטובה ביותר בשיטה הבאה:

חותכים את העלים ומכניסים אותם מעט למים קרים לרענון. העלים מתייבשים קוצצו את הבזיליקום למעלה מערבבים את הבזיליקום עם שמן זית בזיליקום מעורבב בשמנים כקוביות קרח :-)

מחזיק מעמד לגילאים כאלה והעלים אינם משחימים בגלל השמנים המגנים על הבזיליקום.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...