שְׁאֵלָה:
גאדג'טים למטבח מיותרים: הפניה
JYelton
2010-07-10 03:41:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנם הרבה כלים מפורסמים וגאדג'טים אלקטרוניים לכל תחום; המטבח אינו יוצא מן הכלל.

מניסיוני, ישנם הרבה כלים שימושיים למטרות ספציפיות (מכבש שום, למשל), אך ישנם גם הרבה כלים חסרי תועלת לכאורה.

גאדג'ט או כלי חסר תועלת מוגדרים ככאלה ש

  • לא ממש עוזרים להקל על המשימה שתוכננה
  • לעלות יותר מהכלי המתאים או מערך הכלים (או מהטכניקה)
  • מסבך את ההכנה שלא לצורך
  • עלול לסבול מפציעה או להגדיל את הסבירות לפציעה
  • דבר שנאסף אבק ו אף פעם לא מתרגל

אז, רשום כל מה שנתקלת בו והזהיר אחרים להתרחק ממנו, והוסף את הסיבה לכך. זוהי ויקי קהילה.

לחלק מהגאדג'טים למטבח חסרי תועלת אחרת יש שימושים תקפים אחרים. אני אף פעם לא משתמש במכבש שום (רק דבר נוסף לניקוי כשאני יכול למחוץ אותו עם הצד של הסכין שלי), אבל הם יכולים לעשות שיער פליי-דו (או אטריות קטנות באמת?)
נכון, כלי שלעולם אינך משתמש בו בין אם בגלל חוסר צורך או טכניקה שימושית (צד של לחיצת סכין) במקום זאת, לא בהכרח הופך את הכלי הזה ל"חסר תועלת "אלא רק בשבילך. אני חושב שאני מחפש יותר פריטים שלא ממש מבצעים את הפונקציה בצורה טובה, ולכן הם בזבוז זמן וכסף.
אמנם זה קצת סובייקטיבי, אבל אני חושב שיש לזה ערך. הייתי רוצה לראות שהישאר פתוח.
למרות שזה מידע מהנה ועשוי להיות שימושי, זו לא שאלה שניתן לענות עליה - מדובר במפורש בסקר - ולכן יש לסגור אותה.
תֵשַׁע תשובות:
#1
+14
Aaronut
2010-07-10 09:21:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מסיבות שטרם הבנתי, הורי קנו לי פעם את מה שאצטרך לתאר כמעבד מזון ידני. אני לא מדבר על בלנדר ידני וגם לא על צ'ופר (וזה מה שתמצא אם תנסה לחפש בגוגל "מעבד מזון ידני"). זה ממש מכשיר המופעל על ידי ארכובה ופלסטיק שנראה כמו מעבד מזון קטן מאוד.

עד היום מעולם לא מצאתי לו שימוש. הסיבה היחידה שאפילו הוצאתי אותה מהקופסה הייתה מכיוון שהתיבה תפסה יותר מדי מקום בארון שלי. אין לי מושג מה זה ... הדבר ... יכול לעשות שמעבד מזון רגיל או בלנדר ידני לא יכול לעשות פי אלף יותר טוב. אני מניח שאם אי פעם אצטרך לטהר קצת טונה באמצע הפסקת חשמל ארצית, אהיה מוכן.

מכיוון שאין לי יותר את הקופסה, אין לי מושג איך קוראים לזה המוצר הוא. קיבלתי את המתנה הזו לפני למעלה מחמש שנים. תוויות השומר עדיין על הלהבים - עדות עד כמה המוצר הזה התגלה כבלתי שימושי.

לשכני יש אחת ומדי פעם משתמשים בה. הם עשויים אפילו להשתמש בו לעתים קרובות יותר מכפי שאני משתמש במעבד המזון ה"אמיתי "שלי. זה לא יכול לבצק ברכיים או גבינת גרוס, אבל זה עובד בסדר לטחון ירקות בעת הכנת רוטב עגבניות / כיכר בשר / קציצות וכו '. הבעיה היא שלפעמים מעט בצל יתקע בצד ולא ייקצץ טוב, אז אתה צריך לתת מבט מהיר על ביטים גדולים לשלוח אותם בחזרה.
@tom: אני בספק אם הרצון הטוב לוקח דברים מסוג זה. אתה צודק, עם זאת, אני מניח שכדאי לנסות.
@Joe: מפתיע. אני חושב שאם אתה מוסיף את כל הזמן שנקצר לקצוץ את הירקות בגודל קטן מספיק בשביל המיקסר הזה, ארכוב אותו לעקביות טחונה, ומנקה אחר כך, זה יהיה יותר זמן ומייגע יותר מאשר סתם טחון אותם עם סכין שף הגונה (וכמובן טכניקה הגונה). יש לך מושג מדוע השכנים שלך מעדיפים זאת על פני מעבד מזון רגיל?
המפתח הוא סכין טובה ומיומנויות טובות - נתתי להם סכין הגונה לפני כמה שנים לחג המולד, אבל במיוחד לבעל אין סבלנות לקוביות ממש טובות. כמו כן, יש להם ילדים צעירים, כך שהם יכולים להעמיס את זה ולתת לילדים לארכב אותו ... ואין להם מעבד מזון רגיל, ואני מאמין שהפריט אולי היה מתנה של אחד מהוריהם. .
#2
+9
Brendan Long
2010-07-10 08:14:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הגאדג'ט הכי חסר תועלת שמצאתי הוא Slap Chop (קוצץ מזון / טחון).

זה נשמע שזה יחסוך זמן, אבל לוקח יותר זמן לנקות מאשר פשוט לחתוך דברים בסכין.

בחלק מכבשי השום יש את אותה הבעיה, אתה צריך לדאוג לקבל אחת שיש לה בליטות בגב, כך שתוכל להניף אותה ולדחוף את נתחי שום מתוך החורים הזעירים כשתסיים.

אני מוצא שגם מכשיר זה חסר תועלת. אבל חמותי אוהבת את זה. היא משתמשת בזה כל הזמן. למעשה, היא משתמשת בה לעתים קרובות כל כך, עד שהיא צריכה לקנות חדש כל 6 חודשים.
אנו משתמשים באמא שלי (טוב, פריט דומה, לא המותג הספציפי הזה) כשאני עוברת לאפיית עוגיות חג המולד השנתית לאגוזים ולהכניס שוקולד לנתחים קטנים יותר - בעצם זה עובד טוב לכל מה שעליך לעבור מאוד לאט עם סכין כדי שלא יתעופף בכל מקום. כמובן שיש לה גם מדיח כלים, שעוזר לניקוי.
כן, אבל המגרש של וינס לא ניתן לעמוד בפניו! "צפה בזה ... אתה תאהב את האגוזים שלי".
היה לי זמן מה, במיוחד לקיצוץ פטרוזיליה (מסיבה כלשהי, אני מוצא שקיצוץ פטרוזיליה מעצבן להפליא) וזה אכן הפחית את העצבנות שלי. בסופו של דבר נתתי אותו לשותף לדירה שגילה שהשימוש בו לקצוץ בצל מפחית את גורם הדמעות (והעדיף אותו על פני משקפי מגן או הדלקת להבה בקרבת מקום).
קיצוץ אגוזים: הכרחי, במיוחד כאשר אני זקוק לגדלי קוצצים עקביים בעת ביצוע מנות (חמאת טופי, 6 "סטירות" לאגוזי פנים כמובן, 12 "טפיחות" לציפוי חיצוני עדין יותר). שלי מתפרק לניקוי קל מאוד במדיח כלים.
לאחרונה הלכתי לשיעור בישול ולמדתי טכניקה פשוטה להפחתת אגוזים למידות קטנות יותר. המדריך השתמש בסכין השף שלו בגודל 8 אינץ 'על צדו כדי לרסן במהירות כמה קשיו. במקום לחתוך אותם לחתיכות קטנות, ריסוקם עבד באותה מידה ופעמים רבות מהר יותר. הופתעתי שמעולם לא חשבתי על זה (או ראיתי) לפני.
הסרטון הזה מצחיק!
@Fczbkk: בהתחשב במחיר, זמן ועלות סביבתית, שאתה צריך לקנות חדש כל 6 חודשים אם אתה משתמש בו טוב, מוכיח שהוא מוצר רע לדעתי.
@JYelton: קשיו קל במיוחד לקיצוץ / ריסוק. טכניקה נוספת היא לעטוף אותם במגבת מטבח ולמעוך אותם בפטיש בשר.
#3
+9
MathematicalOrchid
2012-09-29 16:44:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא בטוח שכולם יסכימו, אבל: יצרנית לחם .

יש לנו אחד. הוא עצום, תופס ערמה שלמה של שטח מדף, והדבר ש רק שהוא עושה הוא להכין לחם . מלכתחילה כמה פני לכל לחם, או שאפשר בהחלט להכין לחם בדרך המיושנת. אתה יודע, עם הידיים . אני חושב שהבקר האמיתי שלי איתו הוא שהוא מכין כיכרות קטנטנות וזעירות כאלה, וכולן משוט מתכת מוטבע בהן. ברגע שאתה דגים את זה, הכיכר עוד יותר דקה.

בטח, לזרוק כמה מרכיבים למכונה ולהמתין שעה-שעתיים זה הרבה יותר פשוט מהמחזורים המורכבים המרובים של ברכיים וגידול של הכנת לחם ידנית. דורש. אבל התוצאות כל כך גרועות, שזה כמעט לא שווה להתאמץ.


PS. עובדה מהנה: בפעם הראשונה שאמי ניסתה להשתמש ביצרנית הלחם החדשה והמבריקה שלה, היא חזרה כעבור כמה שעות כדי למצוא את תחתית הפח המצופה במעין מלט אכיל. היא שאלה אותי מה השתבש (כי ברור, איכשהו הייתי יודע את זה?). אז סתרתי חתיכה מהדברים האלה וטעמתי אותה.

"אם האל הקדושה, כמה מלח הכנסת לזה ?!"

"כף אחת, כמו זה אומר. "

" לא, לא - 1 כפית פירושו כפית אחת ! "

אינך צריך תואר ב מדעי המזון כדי להבין מדוע זו עשויה להיות בעיה. ;-)

מצחיק, היית חושב שאדם זקן במיוחד יידע על כל הקיצורים המוזרים שנמצאים בתגובות. (למשל, "עוז" לאונקיה? על מה ה ?)

יש לי אחד, אתן אותו לחינם
יש לי אחד, אבל בעיקר משתמש בו ללישה בלבד, אם אני לא יכול להיות מוטרד לעשות את זה ידנית. לאחר מכן הייתי מבשל את הלחם בתנור מהסיבות שאתה מזכיר.
לפי ניקו, השתמשתי באחד ללישה ותנור לבישול. מכיוון שלא היה לנו במטבח באותה עת (וכן, אני עצלן) זה היה פשרה טובה וקל לאחסון. IMO מערבל הגון הוא מהיר יותר ויכול להכין לחם טוב יותר. מצאתי שמכונות לחם חדשות יותר סלחניות למדי מבחינת החומרים והתוצאה תמיד הייתה אכילה.
#4
+6
user73
2010-07-10 20:06:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לפידים קטנים של בוטאן

אם אתה מכין קרם ברולה, גש לחנות החומרי בניין וקנה לפיד מתאים. הקטנטנות שאתה מקבל בחנויות המטבח בקושי חזקות בכדי להדליק סיגר.

אבל היזהר היכן אתה מפעיל אותו! הפסקתי את אזעקות העשן אחרי ארוחת חג ההודיה לפני שנתיים!
אגב, הם נהדרים להדלקת זיקוקים.
#5
+3
Kristina Lopez
2012-09-29 05:31:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

היה לי מסננת אחת "רשמית" בחיי הבוגרים והיא נשברה תוך שלושה חודשים. אני מתכוון לסוג שנראה כמו כוס שבו אתה צריך לסחוט את הידית שוב ושוב כדי לנפות את התוכן החוצה.

זה גם הכאיב לי ביד ובפרק כף היד. אני הרבה יותר שמח עם המסננת הבינונית שלי!

+1, אבל למה הפכת את זה לוויקי בקהילה?
תודה. אני לא היוזם של הוויקי הקהילתי הזה, אלא רק תורם.
@BaffledCook: כאשר השאלה מסומנת כוויקי, גם כל התגובות (לפחות כל תגובות חדשות).
@Joe, הבנתי את זה, תודה.
#6
+3
5arx
2012-10-02 17:02:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הגריל של ג'ורג 'פורמן צריך להיות שם למעלה בעשירייה הראשונה. זה עושה כמעט כל מה שתנור רגיל או גריל עושה אבל בגורם צורה קשה לניקוי ומסורבל. חסר תועלת.

עדכון: קיבלתי Slap Chop כמתנה אירונית לחג המולד בשנה שעברה. זה זבל טהור, אבל משמח את הבחור הזה בלי סוף.

תוצאות יפות וטובות יותר מ"גריל "חשמלי המובנה בתנור.
#7
+2
user73
2010-07-10 20:05:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני הולך כאן על איבר ...

מחדדי סכינים

לא פלדה מושחזת , שים לב, אבל מחדד "נכון".

אלה פשוט לא מספיק טובים לסכו"ם איכותי. במקום זאת יש לחדד את הסכינים בצורה מקצועית (ו לעשות לחדד אותם לעתים קרובות).

ובעצם דרך טובה להרוס כלי יקר וחשוב ...
אני מניח שזה תלוי כמה יקרים הסכינים שלך. הסכינים שלי כנראה באיכות בינונית. יש לי מחדד סכינים חשמלי ואני עובד בצורה מושלמת. אני משתמש במחדד באופן קבוע מאוד, אחת ההשקעות הטובות ביותר שעשיתי. בשונה מכבש השום או מכונת הגלידה או מכונת הלחם ...
אתה מתכוון לאחד מאותם גאדג'טים חשמליים שמסובבים גלגלים משוכנעים? או אבן משחזת מיושנת מיושנת? אני מסכים שהראשון אינו שימושי במיוחד, אך המקצוענים משתמשים באבן גירן, כך שהיא בקושי יכולה להיות חסרת תועלת! הם קצת מסובכים לשימוש, וכנראה שתגלחו קצת פלדה מהסכינים שלכם לפני שתתפסו את זה, אבל הם כן עובדים.
@Harlan - אני חושב בעיקר על מחדדי הסכינים החשמליים והמטומטמים.
ישנם מחדדי סכינים חשמליים מצוינים, אך הם יעלו לכם בסביבות 150 דולר. בחירת השפים 130 היא אחת שבה אני משתמש, וכל שף שעבדתי אצלו העיר על הסכינים שלי שהם חדים. יש לו 3 גלגלים, אחד להוצאת חריטות (אני בעצם אף פעם לא משתמש בזה), אחד לחידוד שגרתי (פעם בחודש תן או קח כמה בישולים ביצעתי) ואחד לשיוף הסופי של הקצה, שיכול ניתן להשתמש בהם גם על להבים משוננים. אני משתמש בזה האחרון כל הזמן וזה נותן יתרון גילוח בלי לדלל את הלהב שלך בצורה משמעותית. הנה קישור למוצר: http://amzn.to/auYKVx
כמו @huynhjl, יש לי סכינים באיכות בינונית ומשתמשת במחדד שאינו אבן משחזת (אך גם לא חשמלית). זה עושה פלאים. ראיתי את אותו מחדד המשמש לסכינים באיכות נמוכה, ואני חושב שזה החמיר את הסכינים.
#8
+2
Nicholas
2012-10-01 01:24:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שסוג זה של פותחן בקבוקים

bottle opener

הוא כל כך מביך לשימוש כדי להפוך אותו לחסר טעם. הם גם תופסים כמות מופרזת של מקום. יש פתיחת בקבוקים פשוטים יותר (חבר המלצר, או עיצוב מנוף כפול) יעילים, קטנים יותר וקלים לשימוש.

זה כמעט בלתי אפשרי לשבור את הפקק עם אחד כזה (בעוד שזה אפשרי עם האחרים)
הם שימושיים כשיש לך * הרבה * בקבוקים לפתיחה, אבל הם לא שימושיים אם אין לך אחיזה חזקה - אתה צריך להחזיק את שתי האוזניים סביב החלק העליון של הבקבוק. קיבלנו אחד כך שיהיה לסב שלי קל יותר לפתוח יין, אבל ככל שהוא נעשה שברירי יותר, הוא לא יכול היה להשתמש בו. מטבח הבדיקה של אמריקה (אני חושב שהעונה) הראה אחד שיצא לאחרונה ואין לו את הבעיה הזו. (והם אמרו שזה נערך קטן יותר)
#9
  0
groovingandi
2012-10-02 16:46:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מספריים עשבי תיבול

וכל שאר הגאדג'טים שזקוקים לנקות זמן רב יותר מכפי שהם חוסכים בפועל.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...