שְׁאֵלָה:
פעם בחודש בישול
Dinah
2010-07-10 01:07:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שמעתי על "פעם בחודש בישול" או "בישול מקפיא", שבו אתה בעצם מבלה יום בבישול וממלא את המקפיא שלך באוכל של חודש הבא. זה יכול להיות שימושי במיוחד כשמתכוננים לתינוק. (אוכל מוציא משעמם ממש מהר.)

מהם טיפים ו / או משאבים לבישול של פעם בחודש?

ערוך : אני מניח זה לא צריך להיות לבישול במשך חודש שלם כשלעצמו . הרעיון הוא לבשל בכמויות גדולות מבעוד מועד.

נזיד. הרבה מאוד תבשיל ...
מניות הן גם משהו שרוצים להכין רק פעם בחודש
@tobiw: אנו מייצרים מלאי ומקפיאים אותו במגשי קוביות קרח, אחרת אנו יכולים לעשות זאת באמצעות קופסאות שימורים. האם יש שיטת אחסון אחרת אליה אתה מתייחס שאינה בטוחה?
תגובה זו היא בתגובה לדגל: במקרה אני חושב שהאיכות הגבוהה של התשובות כאן אינה מצדיקה להמיר שאלה זו לוויקי הקהילתי. שים לב שאם השאלה תתחיל לאסוף יותר מדי תשובות "גם לי" אז היא תומר אוטומטית ל- CW, ואני חושב שנוכל לחכות עד אז.
@Aaronut - עם שינויים אחרונים ב- SO, השאלות כבר לא מומרות אוטומטית ל- CW. זו אולי שאלה היסטורית משובחת, אבל אני לא בטוח שזו שאלה מודל עבור SA כיום.
תֵשַׁע תשובות:
#1
+29
Joe
2010-07-15 06:21:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

במשך שנים עשיתי את הבישול 'פעם בשבוע', אשר היתרון בכך שלא נדרש הרבה מקום במקפיא (שלא היה לי, עם המקרר שלי ללא מרפסת). חלק מהטריק היה לבשל משהו שניתן להשתמש בו בכמה דרכים במאמץ מינימלי - תערובת של בשר בקר טחון, בצל ופלפלים יכולה להפוך לרוטב פסטה, אוכל מקסיקני וכו '.

בימים אלה, אני עדיין לא הולך לקיצוניות שאתה מדבר עליה, אבל אעשה דברים כמו לפלס דרך יותר ממה שאני יודע שאני אשתמש בה מיד, ולהקפיא את השאר - צ'ילי, מרק שעועית שחורה, ציר , לזניה וכו 'כשמציעים עוף, אני אשלף מנה גדולה, גרס אותה ואז אקפיא בשקיות מקפיא עם רוכסן. אני יכול להפוך את זה לטאקו של עוף תוך כמה דקות - להפשיר עם קצת מים במחבת, להוסיף תבלינים ולבשל עד שהמים לרתיחה.

עכשיו, כמו בחודשים האחרונים הכנו הרבה ארוחות למשפחת אחי בזמן שאשתו הייתה בהריון עם תאומים, כמה שיקולים:

 • מכולות : אתה צריך הרבה בשביל בחודש, במיוחד אם אתה מכין צדדים וכאלה. מכיוון שהיה לי חברות במסעדת דיפו, הצלחתי להשיג 2 מיכלי אלומיניום מלבניים מלבניים המשמשים בדרך כלל לאריזות נשיאה. כמובן, הייתי צריך להשיג מקרה של 400 ... אם אתה מכיר מסעדה המשתמשת בהם, אתה יכול לשאול אם ימכרו לך כמה עשרות. אתה רוצה משהו שאוטם בחוזקה, ותרצה למלא אותם כדי שלא יישאר בהם הרבה מקום אוויר.
 • תיוג : יש לסמן את כל המכולות במה שיש בהן. (אם אתה צריך לפתוח כדי להסתכל, זה לא יימשך זמן רב מאוד), התאריך בו הוא נערך, ואולי הוראות לחימום ו / או רשימות מרכיבים (ראה להלן). אמא שלי הייתה משתמשת בנייר דבק כדי לתייג דברים, פשוט השגתי את המכסים שעליהם נייר בצד אחד, ואלומיניום בצד השני.
 • מגוון : גיסתי החלה לצרוב מכמה מרכיבים (עגבניות, בצל), מה שאומר שהפריטים שהכנתי לא הסתדרו כל כך טוב. (היא הייתה בסדר אחרי ההריון, עם זאת, ועשתה שימוש בארוחות הערב אז). - בערך כמו חילופי עוגיות לחגים - כולם מרכיבים מספר תבשילים, או כל דבר אחר, ואז אנשים נפגשים, וכולם לוקחים אחד מהפריטים של כולם הביתה. לכן, אם אתם חושבים לעשות זאת ויודעים על אנשים אחרים שעשויים לרצות זאת, יתכן שתוכלו לקבל מגוון נוסף. (כמובן, אם אתה לא אוהב את הבישול שלהם, יתכן שזה לא יסתדר כל כך טוב).

  ... ומחשבה אחרונה - זה לא יעזור בחזית הכנת התינוק, אבל אם הייתי מתכוון לעשות זאת כדבר רגיל, אשקול להכין מתכון אחד או שניים, עם מנות ל -4-4 ארוחות ערב כל אחת ... אז הייתי מהמם דברים ולא אצטרך להשקיע יום שלם (או סוף שבוע ) מנסה להכין מספיק דברים שונים שיהיו להם מגוון למשך חודש שלם.

#2
+16
stephennmcdonald
2010-08-13 08:25:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני קצת משלב את התשובה של ג'ו עם J של Wynia בביתי. יש לנו מקפיא עומד במוסך, אז למזלי יש לי מקום להרבה דברים :) תמיד הייתי קונה אסטרטגי (חזה עוף הוא 1.49 דולר השבוע? מוטב שתאמין שאני קונה 20 ק"ג), אז מקפיא בחוץ כבר שילם על עצמו פעמים רבות. למעשה קיבלנו את זה מחבר שעמד לשים את זה בקרייגסליסט, אז זה היה רק ​​100 דולר.

כשיש לי זמן להכין ארוחה מלאה במהלך השבוע או בסוף השבוע, אני מכין 3 - פי 4 מה שאני צריך. אם אני מכין לזניה, אני אכין 3 מגשים. אם אני מכין בשר בקר טחון עבור טאקו או ג'וס מרושל, אני אכין 4 ק"ג. כשאני מקרמל בצל אני עושה שקית של 5 קילו. צ'ילי וכל מרק או תבשיל, שקע חרס שלם או תנור הולנדי. תלוי מה יש לי ביד, או לאטום אותם בוואקום או להכניס אותם לשקית מקפיא או למיכל זיפלוק, מתוארכים ומסומנים כמובן (מדהים כמה דברים יכולים להיות קשה לזהות משהו כשהוא קפוא). אם אין לכם סיר איטי (סיר חרס) קבלו אחד! אתה יכול פשוט לזרוק לתוכו הרבה דברים ועם טרחה מינימלית, יש לך ארוחה גדולה עם הרבה שאריות.

אם אני מכין 3 ארוחות נוספות, פעמיים בשבוע, למשך חודש, יש לי ארוחות בשווי של 24 יום. זה המלאי ה"מתגלגל "שלי של ארוחות מלאות.

ואז ביום שבת או ראשון כשיהיה לי זמן, אני צלה 10 חזה עוף, אכין 2 צלי לונדון, 2 שקדי חזיר - מה שלא אהיה במצב הרוח לאותו שבוע. הדבר החשוב לזכור הוא, שאם אתה מתכוון להכין משהו ממשהו, כמה קשה יהיה לעשות לעשות 5 או 10? כבר יש לך את החומר והמטבח בשימוש!

בכל הזמנים יש לי מלאי בצל חתוך וחתוך לקוביות ו / או שאלוט, פלפלים, ג'לפנוס, שום פרוס או טחון ושקית מלאי (בצורת קוביות קרח) במקפיא שלי לארוחות מאולתרות.

לכן, אם אקבל יום עבודה קשה במיוחד ואגיע הביתה מאוחר (או שאני סתם מרגיש עצלן), אשתמש בארוחות המוכנות מראש; ביום רגיל אשתמש בשילוב כלשהו של "חלקים" אלה.

איטום ואקום הוא נהדר, מכיוון שאם אתה שוכח להפשיר משהו בלילה הקודם, אתה יכול לזרוק את השקית כולה בסיר מים רותחים על הכיריים ולחמם אותו במהירות, ואז לסיים אותו בתוך מחבת תלוי במה מדובר (אם רוצים). דברים מסוימים יכולים להיות חמים וטעים רק על ידי רתיחה, כגון לזניה ומרק.

כמה דוגמאות בעולם האמיתי מהמקפיא שלי כרגע או בעבר הקרוב:

 • בשר המבורגר - טאקו, עוזר המבורגר ביתי, ג'וס מרושל. יש לי כמה קילוגרמים של בשר טאקו מבושל ובשר ג'ו מרושל שהוקפא כבר, ואיזה בשר המבורגר רגיל מבושל לעוזר המבורגר או כל דבר אחר שאני עשוי לחשוב עליו
 • המבורגרים - א אספקת המבורגר סינטה / צ'אק טחון, ואספקה ​​של המבורגרים של הודו טחונים. אני מכין גם את הקציצות ומקפיא לא מבושל בין שכבות נייר מקפיא לצלייה "טרייה" מכיוון שהן מהירות וקלות
 • צ'ילי - כמה זנים, כל אחד מהם עשוי crockpot על שפל במשך 8 שעות
 • רוטב פסטה - קל במיוחד (וזול יחסית)
 • London Broil - מבושל וחתוך לרצועות דקות, לכריכים, עטיפות, סלטים, מוקפץ, או סתם קר או חם.
 • עוף - בגריל, אותו שימוש כמו הלונדון ברויל
 • עוף - עלומה, לסלט עוף, טאקו עוף, קוואסדילות, מוקפץ
 • צלי חזיר - מבושל בסיר חרס עם ברביקיו ביתי רוטב, לאחר מכן גרוס וקפוא, לכריכי חזיר משוכים
 • לזניה - חתוך למנות אישיות ואקום אטום לרתיחה כאמור לעיל
 • פרמזן עוף - אני מכין את זה בדרך כלל באותו יום כמו הלזניה - ואוכל גם אותם ביחד - אבל אני מקפיא אותם בנפרד כדי לתפוס לארוחת צהריים גם בדרך לעבודה
 • אורז ושעועית - לפעמים אני קופא בנפרד, לפעמים אני מערבב אותם יחד ומקפיא ככה
 • תבשילים - תבשילים הם כמו קסם, הם קל להכנה, הם קופאים ממש טוב, משלבים הרבה מאכלים שונים, ולעתים קרובות טעים יותר טוב לאחר הישיבה. קדירת טונה, תבשיל שעועית ירוקה, קדירת פסטה עוף, האפשרויות כאן הן אינסופיות
 • מרקים - קפואים במיכלי זיפלוק. כמו בתבשילי קדירה ניתן להשיג כאן מגוון רב. לעיתים קרובות אקפיא אותם במיכלי זיפלוק, ואז אטום ואקום כשהם מוצקים, כדי שאוכל להשתמש בשיטת מים רותחים להפשרה מהירה
 • פירות קפואים - זה לא ממש בשביל תכנון ארוחות בהכרח, אבל זה בהחלט יכול לעזור לכם בקמצוץ - שייק מהיר בבוקר, נשנוש בריא במהלך היום, או אפילו לעזור בהכנת רוטב או מרינדה לארוחת הערב. בדרך כלל יש לי כמה בננות, תותים חתוכים, אפרסקים פרוסים, אוכמניות וענבים - ועוד כל מה שהיה בעונה בעבר הקרוב

עוד טריק אחד הוא להקפיא דברים לא מבושלים עם המרינדות שלהם. אם אני קונה ציר חזיר, אכין מרינדה מהירה ואקפיא אותו בשקית. אותו דבר עם דגים, צלי לונדון, שרימפס (לא קלוף), חזה עוף - כמעט כל דבר באמת. כשאתה מוציא אותם להפשרה, הם ישתתפו באותו זמן.

קיבלתי שני ספרים נהדרים כמתנות בשנה שעברה:

 • לתקן, להקפיא, לחג - אין תמונות, אבל הרבה מתכונים פשוטים, והוראות מלאות על אופן הקפאתם ואיך לחמם מחדש
 • ספר בישול למקפיאים דל שומן ובעלות נמוכה למניעה - ספר זה נהדר. בכל עמוד יש סרגל צדדי עם טיפים למטבח (כמו כיצד להקפיא עשבי תיבול), יש מבוא של 18 עמודים עם מידע טוב על מה ואיך להקפיא באופן כללי, והמתכונים מחולקים לשתי קבוצות: / strong>, ארוחות שאתה מבשל ואז מקפיאות, ו מהמקפיא , ארוחות המשתמשות ב"חלקים "שהקפאת בעבר. כבונוס, כל מתכון כולל את המידע התזונתי הבסיסי שלך כמו שאתה מוצא על מזון ארוז בחנות, כמו גם עלות משוערת למנה!

לבסוף, אני מסכים לחלוטין עם ג'ו הצעה להחלפת ארוחת הערב. אני למעשה עושה קציצת צהריים עם חבר בעבודה לפחות פעם בשבוע, ושנינו משתמשים בארוחות המקפיא הביתיות שלנו במקום לבשל משהו מיוחד. בהחלט עוזר בפירוק המונוטוניות של פשוט לאכול דברים שאתה מבשל - אתה כבר רגיל לאלה!

#3
+7
BarrettJ
2010-07-10 01:20:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אמנם בדרך כלל איננו מקדימים חודש מראש, מצאנו שמערכת ואקום מועילה מאוד (יש לנו רק משאבה לחיסכון מזון בסך 20 דולר וכמה שקיות ואקום מוול-מארט, שום דבר לא מהודר במיוחד).

ואז הלכנו למועדון של סם (שהיה לנו כבר חברות בו - הערה צדדית: אם יש לך תינוק השג שם את הנוסחה שלך, הדברים של מארק של החבר הם זולים להפליא וזהים לחלוטין לאנפמיל, חיתולים הם גם די זול) וקניתי 10 קילו בקר, צרור חזה עוף, וכמה צלעות חזיר. לאחר מכן סגרנו את הכל ואקום והקפאנו אותו.

בכל פעם שאנו מכינים משהו אנו מכינים פי 3 מכפי שנוכל לאכול ואטמים את השאר. השאריות בדרך כלל עוברות כשבוע לפני שהן נעלמות.

+1 עשינו פחות או יותר את אותו הדבר עם הילד הראשון שלנו (למעט דברים קפואים בלבד; ללא איטום ואקום), וזה היה נהדר!
התחלנו בלי איטום ואקום, אבל כמה דברים היו נשרפים במקפיא. למעשה קנינו את אוטם הוואקום כדי להתמודד עם דברים כמו חסה בהתחלה (מכיוון שלא קנינו את "אוטם הוואקום המקפיא ב -150 דולר" לא חשבנו שזה יעבוד, אבל הוא אכן עובד בסדר גמור).
יש לי גם שומר אוכל רגיל, לא מקפיא מיוחד, ונראה שזה עובד מצוין עבורנו :) בהחלט הפחית את כמות צריבת המקפיא באופן משמעותי.
הדבר החשוב לשריפת מקפיא אינו הוואקום, אלא עובי (אטימות האדים) של שקיות הוואקום. תיק בסגנון Ziploc עובד מצוין אם הם עבים מספיק.
#4
+4
J Wynia
2010-08-13 07:35:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מה שאני עושה יותר מאשר בפועל פעם בישול XYZ של ארוחות שלמות הוא בישול מרכיבים נפוצים מראש.

אני למשל אסכם ערמת בצל, המבורגר חום, אכין חזיר או עוף מגורר, תפוחי אדמה אדומים, בצל חום ושום בחמאה, קוביות וחתיכות חזה עוף חומות וכו 'ו ואז הקפיאו או הכניסו למקרר לשקיות פלסטיק נפרדות ואקום.

ואז, כשמגיע הזמן להכין ארוחת ערב, אוכל לערבב ולהתאים מעט יותר באופן רופף להכנת ארוחות, אך עדיין לקצץ את זמן ההכנה באופן דרמטי . העוף הגרוס יכול להפוך במהירות לטאקו, לקזדילות, להוסיף סלט, לעזור למרק מהיר וכו '.

אני גם מקפיד להכין תוספת בכל פעם שאני מבעיר את הגריל. תמיד יש שקית של המבורגרים קפואים ושקית פרחחים במקפיא שלי, שמכינים לארוחות צהריים מהירות וכו 'הגריל כבר חם, אז אני פשוט מפנה יותר ממה שאנחנו צריכים ומקפיא את השאר.

#5
+3
Dinah
2010-07-15 06:33:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

רעיונות, כולל שימורים (שלא יתפסו מקום במקפיא):

http://jessica.mcrackan.com/2010/05/baby-preparation.html

#6
+2
BillN
2010-07-10 01:39:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חשוב כיצד אתה מחמם את האוכל מחדש. יש מאכלים שמחממים היטב במיקרוגל, כמו מרקים, תבשילים, ובשרים. אחרים צריכים להיות מחוממים בתנור, כמו פיצה. יש שקיות ואקום שניתנות להרתיחה לפסטות וירקות.

#7
+2
user897
2010-07-19 16:46:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מומלץ גמבו לבישול של פעם בחודש. זו ארוחה טעימה ולבבית וקל להכנה. יש הרבה מתכונים שונים ולכן טעמים רבים ושונים. בנוסף זה קופא היטב. למעשה הגמבו משתפר עם הגיל כאשר קפוא.

במקפיא הביתי שלנו יש תמיד גמבו קפוא ואורז מבושל. תוך כמה דקות זה יכול להפשיר על הכיריים או המיקרוגל. האורז המבושל יפשיר יפה במיקרוגל. צלו מעט לחם והשליכו סלט ירוק ותזכו לארוחה נפלאה מתחת ל -30 דקות עם מעט מאוד זמן הכנה. תיהנו מכוס יין בזמן שהגמבו מפשיר.

יש לנו את זה כל השנה, אבל במיוחד תאהבו את זה בימי החורף הקרים כשאתם חוזרים הביתה עייפים, רעבים וזקוקים לחום ונוחות.

רעיון מצוין. אני אוהב גמבו!
#8
+1
Tim Almond
2010-08-14 06:47:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תבשילי קדרה (כמו boeuf bourguignon) עובדים מצוין לבישול מסוג זה מכיוון שאתה יכול לעשות את העבודה עבור מנה גדולה כמעט באותה תקופה כמו מנה קטנה, וחלוקת מה שאתה מבשל לא קשה והם מתחממים יפה . אתה יכול גם להרוויח מקנייה גדולה יותר של בשר.

#9
+1
Joe
2014-07-08 21:53:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדיוק נשאלה שאלה דומה, עם המגבלה הנוספת של היכולת לחמם רק באמצעות מיקרוגל. התחלתי לענות עליו, אבל הוא נסגר לפני שפגעתי ב'הגיש '. הנה התשובה שלי:

בגלל האופן שבו מיקרוגלים מחממים דברים, בדרך כלל עדיף לך עם כלים לחים למדי. ארוחות מנה אחת הן יתרון, מכיוון שאפשר למיקרוגל את הארוחה, לערבב הכל, ואז שוב למיקרוגל, וכתוצאה מכך לחימום אחיד יותר. לארוחות של מנה אחת יש גם את היתרון שלעתים קרובות ניתן לאכול אותן בכלי אחד, מה שמפחית את הניקוי.

כפי שאתה מזכיר במפורש אורז, אם זו מנה שבה האורז מבושל בדרך כלל בנפרד, אני הניחו שכבת אורז, ואז שכבה של משהו עם רוטב מעל, כך הנוזל הנוסף נושר לתוך האורז. זה עובד טוב עם מוקפצים, קארי וכו '. זה עובד גם עם מנות אורז משולבות, כמו ג'מבליה, אורז & שעועית, אורז מלוכלך, אורז מטוגן, פאייה או ארוז קון פולו.

תבשילים , מרקים ומזונות דומים של לחות גבוהה עובדים גם במיקרוגל, אך בדרך כלל עליכם לערבב אותם פעמיים או יותר לחימום אחיד. הם גם נוטים להתיז, כלומר לנקוט באמצעי זהירות נוספים על ידי כיסוי הארוחה בזמן הבישול, או להיות מוכנים למחוק את המיקרוגל לאחר מכן.

רוב התבשילים עובדים טוב, בתנאי שאין חלק עליון מוכן במיוחד לזה. (למשל, עוגת סיר עוף).שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...