שְׁאֵלָה:
האם החלק הלא עובש של רסק העגבניות עדיין בטוח לאכילה?
Wesley.C
2016-02-25 20:57:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

היום כשהכנתי רוטב בולונז הסרתי את החלק העובש של רסק העגבניות והשתמשתי בחלק הלא עובש ברוטב. לאחר חיפוש באינטרנט גיליתי שאני יכול לחלות מזה. אבל כבר הוספתי את רסק העגבניות ברוטב שלי, וזה בזבוז עצום לזרוק את הרוטב. מכיוון שהרוטב צריך להתבשל כשעה, האם אפשר להשמיד את תופעות העובש בטמפרטורה גבוהה?

פעמים רבות היית בסדר גמור אם אתה מרתיח את זה לעזאזל. הפעמים האחרות יכולות להיות לא נעימות או מסוכנות במיוחד אם אינך במצב הבריאותי הטוב ביותר. גם אם הרוטב רותח קשה, לא כל הרעלים החיידקיים נהרסים בהזמנה. * כמה * משחה נקייה שהסרתם מתחת לתבנית עשויה גם היא להשפיע.
תוכל למצוא תשובה די מעמיקה כיצד להתמודד עם עובש כאן: http://cooking.stackexchange.com/a/34671/34394
להתייחסות עתידית, ישנן חברות שמייצרות רסק עגבניות בצינור שנמשך זמן רב. למעשה יש לי צינור שאומר בצד "נמשך ללא הגבלת זמן".
@Chris H מעלה נקודה טובה לגבי בריאות. ילדיי הצעירים ואני יכולים להכות כמעט כל נגיף / חיידק. אבל אם יש לך אנשים עם דיכוי חיסוני (קשישים, אלה מניתוחים גדולים, איידס / HIV וכו '...) שעשויים לצרוך ... לזרוק את זה החוצה.
הייתי אמור לומר: "רק אם אתה חי באפוקליפסה הזומבית. גם אז, לא ממש." ואז מעדתי על [זה] (http://www.drgourmet.com/askdrgourmet/tomatopaste.shtml#.V3Go32NvLIU). אני עדיין לא בטוח. "** רוב ** התבניות שפירות ולא ** עשויות ** לפגוע בך ..." שלם, תלוי בך, אני מניח.
שתיים תשובות:
James Flattery
2016-02-25 21:21:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי נזהר לפני שאצרוך את הרוטב. יתכן שהרגת עובש אולם עדיין יכולים להיות רעלים. ישנם הרבה משתנים במצבים מסוג זה, כמו למשל אם לאלו שצורכים את הרוטב יש אלרגיה לעובש. לכן תגובה אופיינית היא כשאתה בספק, זרק אותה. הייתי אומר אם אתה מתעקש לשמור על זה לקחת טעם קטן מאוד ותן לו בערך 30 דקות ותראה אם ​​אתה מתחיל לפתח פריחה , הגרון מתחיל להיות מגרד / מצחיק. אבל זה יכול להיות מאוד לא בטוח והייתי ממליץ על כך.

ראוי גם לציין כי רבים מהרעלים המיוצרים על ידי עובש הם מסרטנים, כלומר ייתכן שלא תרגישו בהשפעות רעות מיידיות, אך הם עלולים להזיק בטווח הארוך.
או שהם יכולים להרוס לך את הכליות או את הכבד. ובפינלנד מתרחש מחקר אם סוכרת ילדים עלולה להיגרם על ידי רעלים עובש.
וכמו ברוב הפטריות, החלק הנראה לעין הוא רק החלק המייצר נבג, שאר המזון יכול להיות מזוהם על ידי "שורשי" הנידחים של התבנית.
That One Actor
2016-03-16 22:14:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פורום זה דן מעט בעגבניות שנותרו במקרר זמן רב מדי, אנשים רבים אומרים כי בוטוליזם יכול להתרחש רק בזמן הפחית (להתרחק מפחיות בולטות), ואחריך לפתוח אותו, יציקה יכולה לקרות, אבל זה לא כל כך גדול של עסקה.

אתר זה אומר שזה בדרך כלל בסדר גמור, ושאם מגרדים את התבנית, הבעיה היחידה עשויה להיות טעם לא רצוי קל.

ואז יש המון אנשים שאומרים שאתה הולך למות אם אתה אוכל צורה כלשהי של עגבניה שהשתבשה ברמה הכי קטנה. (אך אל תתן שום סיבה)

אם אתה באמת לא רוצה לזרוק אותו, פשוט תאכל אותו וקח את הסיכון. רוב הסיכויים שלא תמות.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...