שְׁאֵלָה:
כיצד אוכל להשתמש בבארם בירה להכנת מחמצת?
bornfromanegg
2020-01-16 22:09:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הכנתי מחמצת עכשיו בחצי השנה האחרונה בערך, די בהצלחה, תוך שימוש במנת פתיחה שיצרתי בקורס להכנת הלחם שהתחיל את כל זה.

תוך כדי הקורס, הזכרתי בפני המדריך שאני מבשל גם בירה והוא אמר שאוכל להשתמש בברם הבירה להכנת לחם. עם זאת, אני לא בטוח בדיוק כיצד לעשות זאת.

ברם מוגדר מוגדר כ

הקצף או החלאה שנוצרו על גבי נוזל תסיסה, כמו בירה [...]

כעת, הבעיה הראשונה שיש לי היא שאין לי גישה נוחה לראש הבירה התסיסה שלי. על מנת לשמור על דברים סטריליים, מכסה התסיסה שלנו נשמר היטב עד לאחר הביקבוק. אני נשאר אפוא עם כל מה שנשאר לנו לאחר הביקבוק. רוקנתי את זה לאמבטיה והתוצאה היא הרבה משקעים בתחתית עם בירה מותססת מעל. אני אפילו לא בטוח אם זה כשיר ל"ברם ", אם כי הוא חייב להכיל את כל מה שהיה על גבי הנוזל לפני שאנחנו מבקבוקים.

זו מבט מהצד שמראה את ההפרדה.

enter image description here

והנה כמה מהמשקעים שנחתכו מהתחתית.

enter image description here

שאלה: האם אוכל להשתמש בזה להכנת סטרטר? אם כך, איך? באיזה חלק אני משתמש, ומה אני עושה איתו? אני אפילו לא בטוח בדיוק מהו המשקע.

והאם יש בו חלק שאני לא אמור להשתמש בו, או שאני יכול פשוט לכרוך אותו יחד עם קצת קמח ולראות מה יקרה אחר כך? :-) אני יותר משמח להתנסות, כל עוד זה בטוח!

FWIW, מה שאתה מכנה * ברם * נקרא לרוב * krauesen * בקהילת הבירה הביתית המקוונת.
בֶּאֱמֶת? מעולם לא שמעתי את המילה הזו לפני כן.
למעשה מעולם לא שמעתי את המילה * ברם * (למעט בצורת התואר * ברמי *) עד להודעתך.
שתיים תשובות:
Sneftel
2020-01-16 22:29:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מה שיש לך שם הוא תערובת של חלבונים מזורזים מה wort (ה"טראב ") מעורבבים עם נבגי Saccharomyces cerevisiae, וגם תרכובות שונות מהכשות. זה בתחתית הבירה כי אתה מכין אייל; רק לבגדים שמרים צפים בחלקם העליון ואז רק במהלך תסיסה פעילה.

טועמים מעט. ואז שתו משהו כדי להוציא את הטעם הנורא מפיכם. :-)

אתה יכול בהחלט להשתמש בנבגים האלה כדי להתחיל פתיחת מחמצת. תרכובות הכשות עשויות לעכב מעט את הצמיחה של החיידקים הרצויים בתור התחלה מחמצת, אך לאחר כמה הזנות הם בעצם ייעלמו. אם אתם מודאגים מכך (או מהטעם) תוכלו להשתמש בתהליך שנקרא "שטיפת שמרים" בכדי להוציא את רוב הזבל מהשמרים.

לגבי האם אתה צריך לעשות את זה? לא הייתי טורח. הזן הטהור ביותר של S. cerevisiae שהולך באופן סלקטיבי לתסיסת בירה, בסופו של דבר יצטופף על ידי שמרי בר אחרים ומפחידים יותר. בכנות, תרבויות המחמצת המוצלחות ביותר שהתחלתי היו עשויות מקמח, מים וקיסטמט.

היסטורית, עוגת שמרים מבישול בירה שימשה לאפיית לחם ישירות (ולא באמצעות הפצת סטרטר לאורך זמן), כי זו הייתה דרך קלה להשיג כמות גדולה של זן שמרים טהור. כלומר, שימשו להכנת לחם לא . עכשיו יש לנו חבילות שמרים מיידיים, לבירה וללחם. מכיוון שאתה משתמש בשמרים המיידיים לבירה, אני לא יודע מדוע לא תשתמש בשמרים מיידיים (אחרים) ללחם.

תודה. זה מידע נהדר. כיוונתי להשיג טעם ייחודי (נחמד) בלחם, אבל אני מניח שסביר יותר שאני מקבל את זה על ידי שימוש בנוזל ולא בשמרים עצמם.
goboating
2020-01-21 02:20:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התשובה של סנפטל מצוינת.

תרבויות התחלה אלה רק ממשיכות להשתפר ככל שמשתמשים בהן יותר, אפילו לאורך תקופות זמן ארוכות מאוד (אפיגנטיקה). כל הטובים שטעמתי הם עתיקים שקניתי מהאינטרנט. בסופו של דבר זרקתי את כולם כי היחידה שאני אי פעם רוצה להשתמש בה היא תרבות איסכיה המפורסמת.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 4.0 עליו הוא מופץ.
Loading...