שְׁאֵלָה:
כמה בטוח לקצור סאספרות בר?
Adele C
2012-07-18 08:24:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מעוניין לנסות לשלב סאספרות בר (שורשים, בעיקר) בבישול שלי. קבעתי סופית כי הצמחים הם סספרות, ולא משהו אחר, ולכן אני לא חושש לקטוף בטעות את הדבר הלא נכון. עם זאת, קראתי על כך, ונראה שוויקיפדיה חושבת שהצמח יכול להיות רעיל. עד כמה זה נכון? האם יש דרך להבטיח בטיחות בבישול שלי (מעבר לגריטה מוחלטת של הפרויקט)?

אני לא חושב שממשלת ארה"ב מציבה איסורים גורפים על תוספי מזון ללא סיבה טובה. במקרה זה היה מחקר מדעי שהראה שהוא מסרטן בבעלי חיים במעבדה. האם יש לך סיבה לחשוד שה- FDA טעה?
לא. פשוט לא הייתי בטוח כיצד למצוא את המידע והאם הצמח כולו מסרטן והאם אוכל לעקוף אותו. כמו כן, הם אומרים לי צליית בשר מסרטנת. יש לי סיבה לחשוד שממשלת ארה"ב נוטה להיכנס לפאניקה די בקלות.
Safrole הוא החומר שעלול להיות מסרטן. לא נראה שזו בעיה גדולה (כשמסתכלים ברשימה שמצטטת בוויקיפדיה, היא מתחת לבירה ויין ומעל קפה ומיץ תפוזים). זה לא אסור לחלוטין - אתה יכול לקנות sassafras באינטרנט. אני לא חושב שזה יהרוג אותך, אבל היית משתמש בזה על אחריותך בלבד. (כמו כן, נראה שמדובר במבשר MDMA - אני לא יודע כמה זה היה קשור להחלטה לאסור אותו).
@user5561: החלק היחיד של צמח הסאספרס שניתן למכור או לרכוש הוא העלה, והוא צריך להיות מאושר כדי שיהיה לו ריכוז מרבי מסוים של safrol.
ובכן, מצאתי כמה מקומות שטוענים כי הם מוכרים "קליפת שורש סאסאפרס" - אבל אני לא יודע בדיוק מה זה "קליפת שורש".
@user5561: ובכן, זה _מעניין. מעניין אם התקנה שונתה מאז שבדקתי זאת לאחרונה. "קליפת שורש" היא (צריכה להיות) בדיוק איך שזה נשמע - חופרים את השורשים, מגרדים את ה"עור ".
אחד תשובה:
chris Frisina
2012-12-14 16:41:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מבשלת עם שורשי סאסאפרה במשך שנים, ככולן פראיות, כפי שלימדו שיעורי לור ההודים שלי בצופים, ואת מה שאני מלמד לצופים הנוכחיים. לימדתי גם מתכונים ספציפיים עם העלים, אך רק כטעמים באידוי וכאלה, אף פעם לא אוכלים (לא לצורך נזק או בעיות אלא בגלל טעם לוואי מריר של העלים)

שאלות:

  1. עד כמה זה נכון?

  2. האם יש דרך להבטיח בטיחות בבישול שלי (מעבר לגריטה של ​​הפרויקט לחלוטין )?

עבור 1, אצטרך לומר שהם נכונים, אך גם קליניים, ולא הצלחתי לגלות שום תיעוד שסאספרות פוגעות ישירות בבני אדם, רק שחלק מהתרכובות הנמצאות בסאספרות מזיקות ברמות גבוהות יותר, ובהתחשב בכך שהצמחים ברים, רמות הריכוז אינן ידועות.

עבור 2, הייתי אומר ששורש סטנדרטי אחד (כ 6 אינץ ') באורך של היקפים משתנים) טוב לכחצי גלון לליטר מים, מבושלים פעמיים עד שלוש. אם אתה רוצה טעם מרוכז, הרתיח את המים, ותקבל נוזל מיקסין חזק יותר. (משמש גם להכנת בירות, ואלס - כולל ג'ינג'ר אייל, גם אלכוהולי וגם לא אלכוהולי)

שימו לב ש [אבקת פילה] (http://www.cajuncreations.com/detail.aspx?ID=288), המשמשת כמרכיב גימור / עיבוי (גאמבו של קג'ון, תבשילים קריאוליים וכו '), עשוי מעלי סאספרה * עלים * (כפי שמעידים הערות אחרות, ללא "[לזיהוי] (http://en.wikipedia.org/wiki/Fil%C3%A9_powder)" [safrole] (http://en.wikipedia.org/wiki/Safrole) ).


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...