שְׁאֵלָה:
איך אוכל לקרר תה במהירות?
Rumps
2015-12-17 02:25:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תאר לעצמך שאתה מכין למישהו תה, אבל מכל סיבה שהיא הוא צריך לעזוב בקרוב. איך אוכל לקרר את התה כדי שלא יצטרכו לבחור בין להשאיר אותו לא גמור או לשרוף את הפה? באופן אידיאלי השיטה צריכה להיות לא רק מהירה, אלא גם לתת לי להגיע לאותה טמפרטורה באופן מהימן בכל פעם.

חשבתי על הדברים הבאים:

הוסף חלב נוסף - מקרר תה, אך משפיע על הטעם.

מחמם את המים פחות - לא יהפוך תה לחם יותר, אך עשוי להשפיע על מידת ההחדרה של התה.

הוסף מים קרים למים רותחים - היה מקרר תה חדור מלא, אך קשה לשלוט על הטמפרטורה המתקבלת.

שים אותו במקרר. למשך 30 שניות בערך - היה מגניב תה, אבל נראה רעיון רע.

`נגד: מדע לא מדויק` להיפך, תרמודינמיקה היא מדע מדויק מאוד ומובן היטב. בקצרה, הטמפרטורה הסופית היא הממוצע המשוקלל של הטמפרטורות של שני הנוזלים (בהנחה ששום דבר אחר לא משפיע על הטמפרטורה, שבתקופה קצרה מאוד היא קרובה מספיק). לְמָשָׁל כדי לקרר 250 מ"ל של 70 * תה ל 60 *, פשוט הוסף אליו 50 מ"ל של 10 * מים.
@njzk2 אם אתה שומר מים צוננים במקרר זה יעבוד, אבל אחרת טמפרטורת המים לא תהיה מבוקרת מאוד, ולכן קשה להפוך אותם לאמינים.
אני בספק אם הכנסת ספל תה חם למקרר תקרר אותו כל כך מהר, במיוחד אם הספל היה מחומם מראש וקרמי. אבל מישהו עם מדחום וקצת תה מבושל יכול כנראה לבצע מדידות של כל השיטות הללו די בקלות ולדווח עליו.
סוגים מסוימים של תה (למשל ירוק) אמורים להתבשל במים פחות רותחים בכל מקרה, כך שתוכלו להשתמש במים מחוסמים נכון מלכתחילה.
אני פשוט סקרן ... האם אתה משתמש במים רותחים להכנת תה? (כלומר 210-220F) ... תה הכי טוב להכין עם מים בין 175F ל 195F לא מים רותחים ... או שאני סנוב תה?
שאלה קשורה למחצה http://cooking.stackexchange.com/questions/25510/how-can-i-chill-ice-coffee-quickly
@AdrianHum הא. תמיד ניסיתי בכל כוחי להשתמש במים רותחים *, מכיוון שגם ג'ורג 'אורוול וגם דגלאס אדאמס מדגישים שזה חשוב.
@AdrianHum 175F עד 195F עדיין חם לשתות, גם אם לא רותח ממש. ערכתי מעט כדי למנוע רתיחה לעומת לא כל כך נושא בשאלה; אנחנו פשוט יכולים לקחת את זה בהתחשב בכך שהתה חם מדי, אני חושב.
יש תקן ISO לבישול, FWIW. https://en.wikipedia.org/wiki/ISO_3103
ארבעה עשר תשובות:
John Hammond
2015-12-17 04:58:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מה רע בקוביית קרח רגילה? כשאתה מצהיר שהתה עדיין לא מוכן, אתה פשוט משתמש במעט פחות מים ואז מוסיף את קוביית הקרח, שיש לה טמפרטורה קבועה.

אני משתמש בה לייצור תה קרח בקנה מידה גדול. כשאני משתמש במים חמים 1: 1: קוביות קרח אני פשוט מבשל תה חזק כפול.

אני חושב שזו הצעה סבירה לחלוטין. זה בדיוק מה שאני עושה כשאני מכין תה לילדים שלי.
קוביות קרח גם די עקביות בגודלן אם אתה מקבל אותן הביתה מיצרן קרח במקפיא שלך, כך שתוכל להוריד במהירות את מספר קוביות הקרח לאחר הכנת כמה כוסות תה.
אנא [דן בצ'אט] (http://chat.stackexchange.com/rooms/33118/discussion-between-jefromi-and-lars-friedrich) אם ברצונך לדון עוד על טמפרטורת קוביית הקרח הקבועה (או לא) . אני מנקה את כל התגובות על כך מכיוון שכולן עכשיו בצ'אט.
מכניסים לכלי הדוק ומנערים לצינון מהיר יותר
כדי לשפר שיטה זו, אני ממליץ לערבב את קוביית הקרח כך שהיא תימס מעט מהר יותר, ואז לדוג אותה בעזרת הכף שלך ברגע שהתה יהיה בטמפרטורה הרצויה כדי למנוע קירור נוסף.
ובכן, אני לא יכול לענות על שאלה זו אפילו עם 100 מוניטין. אז אני אוסיף הערה כאן מכיוון שהיא הכי קרובה לתשובה שלי: במקום להשתמש בקוביית קרח רגילה, נסה להכניס למקרר מגש קרח מותאם אישית. אֵיך? קל, המתן עד שהתה יתקרר ואז זרוק אותו למגש וקירור אותו. כך יש לך קוביות קרח בטעם תה כדי לקרר את התה שלך מהר יותר וטעם תה 100%.
@AleOtero93 אתה יודע שתה אינו טעם, נכון?
-1
@LarsFriedrich אם אני מבין נכון, AleOtero93 רק מציע להשתמש בקוביות תה קפואות במקום בקוביות מים קפואות, כך שהוספה שלהן לא תדלל את טעם התה החם שהכנתם זה עתה. (לתה * יש * טעם). כלומר, זו אלטרנטיבה לבשלת תה חוזק נוסף לפני הוספת קוביות קרח. יהיה כאב אם לא שותים את אותו סוג התה כל הזמן, אך אחרת נראה סביר מספיק.
@Jefromi זוהי אלטרנטיבה ללא כל יתרונות, רק חסרונות. מילוי הכוס במעט פחות מים הוא פשוט ויעיל ואתה לא מדלל את התה כמו 'להפחית את הטעם' בצורה כזו. אני לא מבין איך מתן אלטרנטיבה נחותה ישפר את תשובתי. שלא לדבר על כך שקוביות קרח תה כבר קיימות כתשובה.
אתה מוסיף מים, אז אתה כן מדלל אותם קצת, זה פשוט לא מספיק כדי לחשוב, נכון? לא אמרתי שאתה צריך להוסיף את זה, רק להסביר, מכיוון שהתגובה ההיא הייתה קצת קשה לקרוא נראה שאתה מתמקד ב"הוא טעם של טעם "ולא בתוכן הממשי של ההערה.
כדי לענות על שאלתך, אני מחפש כאן את שיטות הקירור הטובות ביותר ** ללא ** קרח, מכיוון שלא תמיד ניתן להשיג קרח. בעבודה יכולתי לחלוט משקאות חמים שונים, אבל אני לא יכול להכין קרח וגם לא להחזיק קרח במקפיא בלי שישמש את כל המשרד. שיטות קירור מהירות אחרות מוערכות.
Jay
2015-12-17 02:30:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פיתרון אחד יהיה להשתמש ב אבני וויסקי. מדובר בעצם בקוביות אבן (או מתכת) שבדרך כלל משתמשים בהם לוויסקי כדי לקרר אותו מבלי לדלל אותו. זה יעבוד גם עבור התה שלך

whisky stones enter image description here

עם זאת, אם זו בעיה שאתה מפעיל באופן קבוע, אתה יכול להקפיא מגש קרח עם תה להכנת קוביות קרח תה ולהשתמש בו כדי לקרר את התה שלך. החיסרון העיקרי הוא שאתה צריך להשתמש בקוביות הקרח על אותו סוג תה, או שהוא ישפיע על טעם התה.

אלטרנטיבה: שמים קוביות קרח רגילות בשקית ניילון והטביעו אותה בתה (או שפכו את התה על הגב).
@JoeBlow שטח הפנים הוא רק חלק מהמשוואה; פיזור חום וכמות החומר רלוונטיים גם הם. כוס מתכת דקה עשויה מאוד להכיל פחות חומר מכמה קוביות וכך עשויה לקחת פחות חום. ניתן להכין מקרה נגד * אבנים * כשאתה רוצה קירור מהיר (לא בשביל מה הם מיועדים, אבן בדרך כלל מפזרת את החום לאט); לקוביות מתכת לא צריכה להיות שום בעיה עם זה.
החום הספציפי של החומר לא ממש משנה. החום הספציפי של הקרח הוא 2.03 ג'ואל לגרם לתואר קלווין. האנטלפיה של מיזוג המים היא הדבר הגדול: 334 ג'ול להמיס גרם אחד של קרח. דייב ארנולד פירט על כך, והוא מצהיר כי הכלל הקרדינלי של קוקטיילים הוא * אין צמרמורת ללא דילול, ואין דילול ללא צמרמורת *. הנה הפוסט בבלוג בעיות הבישול המפרט עליו הרבה פרטים: http://www.cookingissues.com/index.html%3Fp=4585.html
@cantido - זו נקודה תקפה, אך מדובר בעסקה גדולה יותר לגבי תה מאשר בקוקטיילים, מכיוון שהפרש הטמפרטורות בין טמפרטורת החדר (או קרח או מקפיא או כל דבר אחר) לבין התה הוא הרבה יותר גדול, מה שהופך את החום הספציפי לרלוונטי יותר. לדוגמא, חום המים הספציפי הוא כ -4.2 J / g-K. עבור קוקטייל, המים עשויים לעלות רק 5-10C לאחר ההמסה עד שהמשקה יגיע לשיווי משקל, מה שהופך את החום הספציפי רק לכ -10% מכלל הקירור. אבל לגבי תה חם, העלאת טמפ 'המים מהקפאה לטמפ' תה היא ככל הנראה יותר מ -40% מכלל אפקט הקירור.
@Athanasius נקודה טובה!
הקוביות האלה חמודות! אני אוהב את הכסף.
Erik
2015-12-17 20:24:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אולי אפילו קל יותר משימוש בקרח או מקררים או כל דבר אחר ... שופכים אותו שוב ושוב ממיכל אחד למשנהו. חשיפה מתמדת לאוויר תצנן את המשקה במהירות, אתה יכול להביא אותו לטמפרטורת שתייה תוך פחות מדקה.

(רק דאג למזוג במדויק, או להשתמש במיכלים גדולים יותר. לשפוך תה חם זה לא כיף .)

הנה דוגמה של מוכר רחוב, שאוהב להיות מופע ראווה עם דברים מסוג זה. אתה יכול לראות אותו מגניב תה לטמפרטורת שתייה תוך 10 שניות.

https://www.youtube.com/watch?v=-surEvJXj34

זה די ברור בהודו, זה נותן קצף נחמד לצ'אי, קירור זה המטרה המשנית.
ניתן להכניס את המיכלים למקרר מראש - אם הם מתכתיים.
@Raphael אין טעם, אם הם מתכתיים. למתכות יכולת חום ספציפית נמוכה שכמעט ולא לוקח אנרגיה כדי שהכוס תגיע לטמפרטורת תכולתה. ואכן, משקאות למעשה מתקררים לאט יותר בכוסות מתכת דקות מאשר, למשל, כוסות קרמיקה: הסיבה היא שהעלאת כוס מתכת לטמפרטורת המשקה כמעט ולא לוקחת ממנה אנרגיה ואז הקירור היחיד הוא על ידי הסעה; כוס קרמיקה מוציאה הרבה יותר אנרגיה מהמשקה ככל שהספל מתחמם.
זה מאוד מועיל לתת לתה לשבת בשני המיכלים השונים האלה. לשני ספלים מגע האוויר כפול אחד. אני משתמש בטכניקה זו לעיתים קרובות.
Divi
2015-12-17 02:42:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני עושה את זה כל יום לפני שאני עוזב לעבודה. אני לא יכול לשתות תה חם באמת. אז ברגע שהתה שלי מוכן:

  1. שמתי אותו בתבנית תה (מחבת עמוקה המשמשת להכנת תה). ניתן להחליף בכל מחבת עמוקה ונקייה אחרת.
  2. הוסיפו מים קרים לכיור המטבח
  3. עמדו את תבנית התה בכיור המטבח למשך 2-4 דקות
  4. ol>

    ויש לי את הטמפרטורה המושלמת לתה שלי שמתאים לי :)

    enter image description here

    אתה תמיד יכול לעמוד בזה בקור מים יותר או פחות זמן שיתאים לך. וזה לא משפיע על טעם התה. ניסיתי להכניס את התה למקרר בעבר אבל זה לא עבד לי.

מעולם לא שמעתי על מחבת תה ... מה זה?
@Catija: ערכתי את התשובה לפרטים נוספים. אך למעשה, זו רק מחבת המשמשת להכנת תה על ידי הרתחת המים והתה יחד. שום דבר מיוחד, רק מחבת עמוקה :)
אה ... אז זו שיטה אחרת להכנת תה ממה שאי פעם השתמשתי בה. לעולם לא הייתי מרתיח עלי תה. אני מרתיח את המים, נותן להם להתקרר מעט ומוסיף את התה לאחר מכן, ברגע שהוא נמצא בכוס או בקומקום, ואז נותן לו לשבת כמה דקות להתבשל.
@Catija: אני חושב שזו יותר דרך הודית להכין תה, להרתיח מים, עלי תה, סוכר וחלב ביחד
TeamHal
2015-12-17 22:49:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יוצקים את התה הלוך ושוב בין שתי כוסות עד לטמפרטורה הרצויה.

כיף לשחק עם התאמת גובה המזיגה כדי להשיג תוצאות מהירות יותר, אך נסה זאת מעל כיור מטבח.

+1 - זו ללא ספק התשובה הקלה והיעילה ביותר.
בדיוק כמו שמאט אומר. כמות השטח (עם כל האוויר, כאשר ב"עמודה "היא עצומה).
מים לא יעילים מאוד וזורקים יגרמו גם להתחמם (לכן צריך להיות הרבה מתחת ל 32 ° כדי שהנהר יקפא)
@bjb568 ההשפעות המחממות של החיכוך בתוך התה החם הן די זניחות בהשוואה להשפעות הקירור של נשפך ומערבב עם אוויר בטמפרטורת החדר. באופן ספציפי, אם תשפוך את התה קדימה ואחורה לאורך זמן, התה שלך יגיע לטמפרטורה מעט מעל טמפרטורת החדר - אבל זה קר יותר * באופן מסיבי מהטמפרטורה שהתה התחיל בה!
Stephie
2015-12-17 03:04:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם תרצה להביא גאדג'ט למשחק:

enter image description here

הורים רבים משתמשים ב "טוויסטר מגניב" כדי להביא במהירות את המים לבקבוקי התינוקות מרתיחה לטמפרטורה שנבחרה בפחות מ 90 שניות. אתה יכול גם להעביר את התה דרכו ולקרר אותו - או חלקים ממנו.

היצרן מציע להשתמש בתה וקפה גם ב אתר האינטרנט שלו:

האם ה- Twist Cool יכול גם לקרר קפה או תה? בעצם כן. ניתן לבחור את הטמפרטורה בנפרד בין כ. 40 ו -80 מעלות צלזיוס [...]

Pat Sommer
2015-12-17 08:56:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

משעמם אך יעיל: מבשלים, מוזגים וסוכר / שמנת כרגיל; כשספל תה / ספל חם למגע, העבירו לכוס טרייה.

octaviolet
2015-12-17 23:00:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שמתי כף כסף בתה. זה הופך את הכפית לחמה מאוד מאוד מהר, אך כף הכסף תיקח את האש. היזהר כשמסירים את הכף מכיוון שהיא תהיה חמה ממה שנדמיין!

זו גם השיטה המועדפת עלי. אין לי כסף, אז אני פשוט תוחב 3-4 כפות נירוסטה בתה. ההולכה שלהם אינה טובה כמו כסף, אך המסה התרמית הגדולה יותר והשטח הגדול יותר מפצים על כך.
הכף תגיע לטמפרטורה זהה לזו של התה, עכשיו מעט מתחת לטמפרטורת ההתחלה; זה לא יכול לקרר את זה יותר. אם אתה רוצה * באמת * לקרר אותו, אתה צריך להסיר את הכף, לחכות שיתקרר (קורה די מהר) ואז להחזיר אותו פנימה.
@Raphael למעשה, "גזע" הכף מוליך חום לאוויר. זה לא מושלם, אבל עם מסה מספקת של כפית לתה, הוא מספק תוצאות במהירות סבירה.
חשבתי על כוס גדולה וכף שולחן, כך שלא תהיה הרבה כף מעל פני השטח. אם יחס הגודל נוח יותר, הוא עשוי לעבוד היטב, מוסכם.
D.F.F
2015-12-17 21:43:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הכינו עירוי מרוכז (אותה כמות תה פחות (רותחת) מים). בסיום התמלא במים קרים.

ככה בדיוק אני עושה את זה כל בוקר. הכינו תה חזק, שימו חצי סנטימטר של מים קרים בתחתית הספל, תה מסכן לתוך הספל. בוצע. זה גם פשוט להפליא.
האם אתה צריך להתאים זמנים תלולים בכדי לבצע שיטה זו?
אני לא, אני פשוט משתמש באותה כמות של טי עם מחצית כמות המים בלבד וממלא מים קרים לאחר הצבעה
SvdSinner
2015-12-17 23:10:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

המערכת בה אני משתמש בשולחן המשרד שלי היא כזו: יש לי פחית סודה קטנה מאלומיניום (בגודל 7.5 עוז) שאני שומר בה בערך סנטימטר וחצי מים. אני משאיר כ- 1.75 "שטח ריק מלמעלה ברגע שהתה מוכן ומחדיר אותו, אני פשוט מרחף את הפחית בתה קצת. זה מוציא מספיק חום כדי להפוך את התה לחם נעים בלי שריפת פה.

: אל תשכח לנקות את הפחית ולהחליף את המים כדי שהמים לא יהיו מגעילים.)

Narasimham
2015-12-18 12:25:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

צלוחית הומצאה לשם כך (לליווי כוסות עם ידית). מוזגים תה חם לצלוחית באמצעות הידית המסופקת ושותים לאט מנקודה על קצהו תוך הרמת הנקודה ההפוכה באופן קוטר.

Zibbobz
2015-12-18 20:32:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ערבוב עם כל כף מתכת יקרר במהירות את התה, מכיוון שהמתכת תספוג את החום. כסף, כפי שהוצע, הוא מוליך טוב, אבל כל מתכת תעשה זאת.

על פי Physics.SE (ומצוטט באדיבות XKCD What-If), טבילת הכף פנימה והחוצה היא מהירה מעט יותר, אם כי לא על ידי ערך משמעותי ביותר, ובחישה או פשוט לעשות כלום עדיין תקבל תוצאות דומות.

שים לב שבעוד שאתה יכול להשתמש בתוצאות של אותו קישור ראשון כדי לתזמן את קירור התה שלך, אני ממליץ לתזמן אותו בעצמך בסביבתך, מכיוון שהטמפרטורה ולחץ האוויר עשויים להיות שונים עבור אתה בכל מקום שאתה שותה תה.

אם להיות הוגנים, פוסט הפיזיקה * הגביל את עצמו לשימוש בכף בלבד כדי לקרר את הקפה. השאלה הנוכחית שואלת את המקרה הכללי כאשר קיימות מספר חלופות (קיימא יותר).
RedSonja
2015-12-17 19:57:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

טלטלו אותו (בשייקר קוקטייל?) עם קוביות קרח ואז שפכו אותו שוב דרך מסננת. ככה אני מכין תה קר בקיץ. ברור שאתה מנער אותו עוד קצת לתה קר!

Tofuw
2015-12-18 21:09:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה רוצה לסוכר את התה שלך, אתה יכול להחליף את הסוכר בדבש. עדיף לי (אבל זה תלוי גם בטעם שלך ^^).

תהנה מהתה שלך!

כמה הבדל היה כפית דבש לעומת כפית סוכר?
אפשר לשים כף גדולה של דבש במקום מעט כף סוכר. זה לא מקרר את התה שלך מיד, אבל קצת יותר מהר. כאשר נוזל חם נתקל בנוזל קר, יש העברת חום. הנוזל הקר "יספוג" את החום, על פי עקרון העברת החום. כמו שהדבש שלך קר יותר מהתה שלך, זה יקטין את החום.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...