שְׁאֵלָה:
טמפרטורה מינימלית לצליית שקדים איטית
Highly Irregular
2012-11-05 08:28:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קראתי שקדים שנצלים לאט בטמפרטורות נמוכות הם בריאים יותר, וזה נראה לי הגיוני.

מצאתי כמה מתכונים המציעים 8 שעות ב 75 מעלות צלזיוס או 4 שעות ב 95 מעלות צלזיוס .

עם המידע הזה, צליתי כמה בטמפרטורה של 90 מעלות צלזיוס ובדקתי אותם כל שעה בערך. אחרי חמש שעות הם היו טובים ופריכים, אך עדיין לא היה להם טעם קלוי חזק שקיוויתי לו.

האם הטעם הצלוי (שלא קיבלתי) נובע מתגובת Maillard ובכך לדרוש טמפרטורה מעל 150 מעלות צלזיוס?

אם לא, איזו טמפרטורה אני צריך כדי לקבל את הטעם הזה?

האם אתם מתכננים לצלות אותם עם מלח, סוכר, דבש או משהו?
@bonCodigo אני רוצה להכין אותם לחמאת שקדים בהתחלה, אבל אם התוצאה משתלמת, אני עשוי לצלות אותם גם כחטיף. מתכון אחד שאני רוצה לנסות להשתמש בו בשום, רוזמרין, שמן זית ומלח.
וואו, מלוחים בהחלט בתפריט;) תן לי לחזור אליך. יש אופן חיצוני מדהים לצלייה. יכולתי למצוא את הגרסה הביתית עבורך.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
Chris Steinbach
2012-11-17 15:21:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מצאתי השקופיות האלה שעשויות לעזור. המידע קשה לפרשנות, אך הדף עם מסקנות אומר כי הצלייה האופטימלית משתמשת בטמפרטורה הנמוכה ביותר האפשרית במשך 20 עד 30 דקות. אולם מדובר במידע לתעשיית המזון והוא נועד בבירור להגדלת חיי המדף שכנראה אינכם מודאגים מכך.

אם אתם מחפשים את השקופית עם הכותרת 'דור הטעם. תרכובות במהלך קלייה ', תקבל נקודת מבט אחרת. לפי הבנתי את הגרף, צלייה בטמפרטורה של 200 מעלות צלזיוס למשך כ- 25 דקות נותנת טעם מקסימלי.

מאמר זה, למרות שעסק בקליית אגוזי מלך, נותן מידע ברור יותר. הוא קובע כי אגוזי מלך נצלים בדרך כלל בטמפרטורה של 100-180 מעלות צלזיוס בין 5 ל 60 דקות. אתה יכול להסיק מכך שצלייה בטמפרטורה של 100 מעלות צלזיוס למשך שעה נמוכה ואיטית ככל שתוכל. המסקנה למאמר זה היא כי "התכונות החושיות הטובות ביותר" מוצגות לאחר צלייה בטמפרטורות שבין 130-150 מעלות צלזיוס (266-300 מעלות צלזיוס) למשך 15 עד 20 דקות.

אני חושב שזה נותן לך לפחות ארבע כדאיות. ניסויים לנסות:

  • 120 מעלות צלזיוס למשך 25 דקות (המלצה מהשקופיות)
  • 200 מעלות צלזיוס למשך 25 דקות (פרופיל הזמן / הטמפרטורה שנראה כאילו נותן טעם מקסימלי)
  • 100 מעלות צלזיוס למשך 60 דקות (הגבול לכאורה של אגוזי צלייה נמוכים / איטיים)
  • 140 מעלות צלזיוס למשך 17 דקות (ההמלצה לצליית אגוזי מלך)

עדכון: נזכרתי בעובדה על תגובת Maillard שיכולה להצביע על כיוון ניסויים אחר. למרות שהתגובה זקוקה לחום גבוה יחסית בכדי להתחיל, לאחר שהשחמה החלה, התגובה תמשיך בטמפרטורות נמוכות יותר (עד 60 מעלות צלזיוס זה מה שאני זוכר שקראתי). אז אולי אתה יכול להתחיל להתחיל את התגובה על ידי צלייה תחילה ב -150 מעלות צלזיוס ומעלה ואז להוריד את הטמפרטורה עד 75 מעלות צלזיוס ברגע שההשחמה מתחילה.

תודה כריס! קצת מידע נהדר שם! אעדכן את שאלתי בתוצאות במועד מאוחר יותר.
grumpasaurus
2012-11-16 20:13:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מתאר לעצמי שהטיעון לשקדים שנצלים בטמפרטורות נמוכות יותר מתייחס לתפיסה שצלייה בטמפרטורות גבוהות יותר תשנה את המבנה הכימי של השמנים ואחרים באגוז. זו תפיסה די נפוצה כמו שמנים בכבישה קרה לעומת שמנים שחוממו באמצעות העיבוד שלה. http://www.wisegeek.com/what-is-cold-pressed-oil.htm

עם זאת, כפי שאמרת, אם אתה רק מחמם את זה ב בטמפרטורה נמוכה, אתה לא מקבל את הטוסטיות הטעימה שאתה נהנה ממנה.

הייתי מעמיד כי הדרך הטובה ביותר להשיג את הטוסטיות מבלי להשפיע על כל האגוזים היא לזרוק אותם על מחבת חמה (נקודת עשן לשמן שקדים היא ~ 220C) במהירות האפשרית עד שתהיה לך צעירה להריח את הטוסטיות כדי לא להשפיע על השמנים המועילים מבפנים. אני לא יודע אם זה ממש יעבוד אבל שווה זריקה :)

לאחר הקלייה, אתה יכול לזרוק את האגוזים עם התיבול שלך כדי לא לשרוף את השום / רוזמרין. אני אפילו לא בטוח אם אתה זקוק לשמן זית להדבקה ...

Peter Tseng
2020-05-09 07:58:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ניתן לנסות צלייה ב שני שלבים: "ניתן למטב את צליית האוויר החם לשקדים על ידי יישום תהליך צלייה דו-שלבי. בשלב הראשון משתמשים בטמפרטורת ביניים לייצוב מבנה האגוזים, השלב השני משתמש בטמפרטורה גבוהה יותר כדי ליצור את הטעם והצבע הרצויים. "

צולים בטמפרטורה נמוכה יותר למשך פרק זמן ארוך יותר כדי להפחית את תכולת הלחות מבלי להרוס את המיקרו הסלולרי, המאריך את חיי המדף, ו אולי משמר חומרים מזינים לבריאות.

ואז סיים אותו על ידי העלאת הטמפרטורה לרמות התגובה של Maillard - 150 מעלות צלזיוס (300 ° F) לערך - עד שהוא משחים ותוכל להריח את הניחוחות המשתחררים. השלב הראשון של הסרת לחות עוזר להשיג זאת.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...