שְׁאֵלָה:
האם אוכל להחליף סירופ גלוקוז בסוכר במתכוני עוגה?
user4450
2011-01-24 17:54:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני צריך לאפות עוגה ללא פרוקטוז, אז כל הצורות של סוכר מגורען ורוב הסירופים (כולל דבש, סירופ מייפל אגילה &) הם בחוץ. שמעתי על דקסטרוז מגורען אך לא מוצא אותו. הייתי רוצה להשתמש בסירופ גלוקוז במקום בסוכר אבל צריך לדעת לשנות את המתכון כדי לפצות על השימוש בסירופ במקום בסוכר מגורען.

חָמֵשׁ תשובות:
DHayes
2011-03-12 02:44:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

דקסטרוז בצורה אבקתית קל מאוד להשיג! כאמור, זהו מרכיב נפוץ מאוד בבישול, והוא זמין בקלות מחנויות הבית. אמנם לא זול כמו סוכר שולחן מסורתי, אבל גם לא יקר. חפש באינטרנט אם יש חנויות ביתיות מקומיות עבורך.

הנה מקום אחד להשיג אותו.

ומקום אחר

ולמה לא עוד אחד למען מידה טובה

לדקסטרוז (שזהה לגלוקוז למטרות בישול) יש מתיקות יחסית של 50% עד 75% מסוכרוז (כלומר סוכר רגיל). מקור: http://chestofbooks.com/food/science/Experimental-Cookery/Relative-Sweetness-Of-The-Sugars.html#.Uls8aVOFrw4
KimbaF
2011-01-25 01:01:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם יש בקרבתך קבוצת תמיכה בפרוקטוז ספיגה פרוקטוזית, או שתוכל לשלוח אותה בדוא"ל? יתכן שיש להם כמה משאבים טובים שניתן להשתמש בהם כדי להתחיל בניסויים שלך. בהצלחה!

staticsan
2011-02-09 07:20:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה יכול להשיג אבקת גלוקוז טהורה, המכונה דקסטרוז: חפש במצרכים הביתיים של הסופרמרקט או חנות הכלבו המקומית שלך. אני לא מכין את עצמי, אבל אומרים לי שאחד הצעדים הכרוכים בו דורש דקסטרוז. פרוקטוז לא עובד נכון, משום מה.

fields
2011-02-08 20:56:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

"סירופ תירס" (לא HFCS) אמור להיות סירופ גלוקוז בעיקר, אם כי כמה ניסוחים מכילים דקסטרוז. לא צריך להיות בו פרוקטוז, אם כי אני לא יודע אם מישהו מהמותגים מבטיח זאת. סירופ קארו הכיל HFCS עד לפני כשנה בערך, אך מאז הוסר. הפתרון הטוב ביותר יהיה ליצור קשר עם היצרנים ולשאול.

דקסטרוז הוא גלוקוז.
ElendilTheTall
2011-01-24 18:34:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

היית צריך) להשתמש בסירופ יותר ממה שהמתכון מצריך סוכר מכיוון שהוא לא מתוק כמו B) להפחית את כמות הנוזלים ממקורות אחרים (חלב, שמן וכו '). זה כנראה ישתנה בין מתכון למתכון - יש צורך בניסויים קצת הייתי חושב.

אני לא חושב שזה יהיה כל כך קל. אני חושב ששני הסוכרים האלה מתנהגים אחרת.
מכאן ההמלצה להתנסות :) חיפשתי לשווא מידע נוסף על כך. אני מניח שהצורך בעוגה ללא פרוקטוז נובע מאלרגיה, שלדעתי פירושה שיהיה מידע רב באינטרנט. מספיק לומר, אין.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...