שְׁאֵלָה:
איך אנשים הכינו לחם לפני ש"גילו "סוכר
Hoytman
2014-07-15 18:00:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מתכונים מודרניים (ככל הידוע לי) ללחם כוללים סוכר. סוכר מעניק לשמרים מקור מזון, התומך בצמיחתו ומאפשר לשמרים להעניק ללחם רבות מתכונותיו. זה היכה בי לפני כן שסוכר (המיוצר מקנה סוכר) הוא סחורה חדשה יחסית. לאנשים לא היה סוג זה של סוכר לפני 1000 שנה באירופה, במזרח התיכון וכו '. כיצד הצליחו להכין לחם בלעדיו?

לחם צרפתי [לפי החוק אינו מכיל סוכר] (http://www.cooksinfo.com/french-bread-law-1993), רק קמח (כמה סוגים), מים, מלח ושמרים.
@PhilFrost אתה מתכוון, "בצרפת ניתן לתאר לחם כ'לחם צרפתי מסורתי 'רק אם ...". אופה צרפתי יכול לשים כל מה שהוא רוצה בלחם שלו, כל עוד הוא לא מכנה אותו "צרפתי מסורתי".
לקמח תכולת פחמימות גבוהה מאוד. השמרים יכולים לאכול את זה.
הם פשוט מכינים לחם טוב יותר.
מעולם לא שמעתי על לחם המכיל סוכר. האם זה יהיה הנוהג המקובל בארה"ב של יצרני מזון תעשייתי שמכניסים HFCS לכל דבר, ניתנת הזדמנות?
במדינות רבות לא נהוג להוסיף סוכר ללחם.
במקומות מסוימים אפילו הוספת * מלח * אינה נהוגה (למשל [טוסקנה] (http://www.kingarthurflour.com/recipes/tuscan-bread-pane-toscano-recipe))
גם אם, עבור סוגים מסוימים של לחם, היית רוצה להוסיף סוכר ... דבש, מיצי פירות ומחית, ... ידועים כבר עידנים :)
אולי לא תרצה לדעת זאת, אך באופן מסורתי, כדי להתחיל בתסיסה, אנשים היו לועסים קודם את התבואה. הרוק מכיל α-עמילאז, שהוא זרז הממיר עמילן לסוכר.
מעניין איך זה התחיל. איך הם גילו שירוק התבואה הישן ומבעבע יצר לחם נהדר! ושתייה טובה?
שמונה תשובות:
gustafc
2014-07-15 18:19:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הכנת לחם ללא סוכר אינה דבר מוזר - אני עושה זאת מספר פעמים בשבוע! קמח החיטה (או כל מה שאתה משתמש בו) מכיל אנזימים שכאשר אתה מערבב אותו עם מים, מפרק עמילן לסוכרים אשר חומרי תסיסה כגון שמרים או לקטובצילי יכולים להזין אותם. בדף ויקיפדיה על מחמצת יש מידע נוסף.

godfatherofpolka
2014-07-15 19:28:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מניח, בסוכר אתה מתכוון ל סוכרוז. עם זאת, שמרים מעדיפים למעשה גלוקוז ומלטוז, ראה דרישות התזונה של Saccharomyces cerevisiae וגם הגהה. למרבה המזל, אנו מקבלים גלוקוז ומלטוז "בחינם" מהקמח, ראה מאמר זה בנושא כימיה לחם:

הקמח מכיל באופן טבעי גם α- וגם β-amylases, אשר ביניהם מפרקים חלק מהעמילן בבצק לסוכרים תוססים, מלטוז וגלוקוז

התשובה הקצרה היא לפיכך, לחם אינו זקוק לסוכרוז נוסף, שכן המלטוז והגלוקוז אנו היציאה מהקמח כבר מספיקה לתפקיד.

על סאטוטה, כפי שמזכירים תשובות אחרות, בצק לחם בסיסי אינו קורא לסוכר במתכון. טכנית, על ידי הוספת סוכר מקבלים בצק מועשר (בצק עם תוספת סוכר, סירופ, חמאה, שמן, ביצים, חלב או שמנת וכו 'נקרא בצק מועשר). במקרה זה, מוסיפים את הסוכר להשגת אפקט ספציפי, לרוב מה שהופך את הבצק למתוק יותר או גם עדין יותר ראה מה המטרה של סוכר באפיית לחם רגיל? ובמאמר זה / a> וגם מאמר זה.

אתה כותב "קמח מכיל באופן טבעי גם α- וגם β-amylases, שביניהם מפרקים חלק מהעמילן בבצק" <- והבצק עשוי מקמח? אז גם הקמח מכיל את העמילן?
@barlop כן, בדיוק. הקמח מורכב בחלקים גדולים של עמילנים.
ElendilTheTall
2014-07-15 18:19:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אינך זקוק לסוכר כדי להכין לחם. רוב הלחמים הכפריים המסורתיים משתמשים בארבעה מרכיבים בלבד - מים, שמרים, קמח ומלח. כתוצאה מכך, זמני העלייה הם איטיים יותר (בדרך כלל גורמים לטעם טוב יותר) והלחם מתיישן מהר יותר (מכאן, למשל, הנוהג הצרפתי לקנות לחם טרי כל יום).

סוכר מרכך את הלחם על ידי האטת התפתחות הגלוטן. - הניחו כיכר כריך לבן ורך עם בגט צרפתי מחוספס - וברמה מסוימת משמש כחומר משמר, אך אינו חיוני בשום פנים ואופן.

שימו לב שבהחלט תוכלו להכין לחם לאורך זמן ללא סוכר, למשל. עם [Sauerteig] (https://en.wikipedia.org/wiki/Sourdough).
נקודה מעניינת לגבי הלחם שהתיישן מהר יותר - הסגנונות הפשוטים יותר של לחם משוק האיכרים שלנו הולכים ומתיישנים במהירות (ואילו לחם הסופרמרקט הולך ועובש יותר מאשר מעופש).
כן - סוכר הוא האשם בהפיכת לחם לעובש מהר יותר.
Nzall
2014-07-16 13:17:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לחם ממותק הוא משהו ספציפי בעיקר לארה"ב. יכול להיות שיש מעט סוכר בלחם האירופי, אבל לא הרבה.

מדעה אישית כבלגית, אני חייב לומר שבפעמים המעטות שאכלתי לחם מסוכר (הלחם האמריקאי של הארי), גיליתי ש זה הרס לחלוטין את הטעם של התבלין על הלחם שלי, כמו גם הפך את הלחם פחות מתאים לשימוש בטוסטר. ואני לא לבד, כי שמעתי מספר מהגרים מאיחוד האירופי לארה"ב שאומרים שהם לא אוהבים את הלחם בארה"ב והיו צריכים ללכת לאופים מיוחדים כדי לקבל לחם ללא סוכר.

אז לא כל מתכוני הלחם המודרניים מכילים סוכר. וכפי שאחרים אמרו, היו לנו ממתיקים שאינם מסוכרים בימים ישנים יותר. לחם צימוקים, לחם דבש ולחם חלב היה נפוץ ונאכל עדיין במספר מדינות אירופה בתקופות מסוימות.

נהניתי לקרוא את סיפור הלחם האמריקאי של הארי, שמעולם לא שמעתי עליו קודם. מתכון אופייני ללחם סנדוויץ 'לבן אמריקאי עשוי לכסות על כף אחת של סוכר לכיכר, שכנראה היא 12 גרם (לא * הרבה * סוכר בסטנדרטים אמריקאים מכיוון שיש 39 גרם סוכר בפחית קולה אחת ;-) אני יכול לראות כמה זה מוזר אם היית רגיל ל 0 גרם ...
Max
2014-07-15 18:07:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי מניח שהסוכר מתווסף להכנת לחם "אופטימלית" ובטוחה יותר (מתועשת)

זה בכלל לא הכרחי.

גם ב"זמן הישן " לאנשים הייתה גישה לסוגים אחרים של סוכר (דבש, פירות, ...) ולפי הידוע לי, לחם נפוח גדול הוא די חדש בתולדות הזמן.

user25985
2014-07-17 21:32:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שמרים יכולים להתחיל מהר יותר בהתחשב בפחמימות פשוטות יותר (לא רק סוכר רגיל אלא גם סוכר חלב ודקסטרוז). עם זאת, הוא ממילא מפרק עמילן לסוכרים פשוטים יותר עם חלק מהאנזימים שלו. מכיוון שרוב המחמצת אמורה לקרות לאחר ש הכיכרות עובדו ויוצרו כהלכה, תסיסה מהירה היא בכל מקרה לא כל כך רצויה להשגת תפיחה עקבית ללא חורים או רתיחות.

donna
2019-10-09 18:15:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הם השתמשו בקמח שעורה מאולץ (דיאסטטי) - רק קצת עובר דרך ארוכה - והוא קיים בדרך כלל ב"קמח לחם ". זה גורם ללחם לתפוח כשהשמרים ניזונים ממנו. כמו כן, ניתן להשתמש בסטרטר (באיטלקית המכונה פולנית או ביצה (אם כי הם שונים זה מזה), תרבות שמרים פעילה הנשמרת בנפרד ממתכון לחם, אך משמשת להכנת לחם. דומה למתחיל מחמצת, אך ביגה לוקח רק כמה שעות, ואילו המחמצת אורכת ימים. הביגה אינה חמוצה, אם כי היא מותססת מעט, מה שגורם לעלייה טובה יותר.

בעוד טכניקות מאלט מודרניות-ידועות היו ידועות לפני 1000 שנה, האם אתה בטוח שאופים של אז היו נוהגים למלט שעורה ללחם? הבנתי הייתה שמתחילים היו המקור העיקרי לעמילאז בלחם.
ברוכים הבאים גם ל- Cooking.se! :-)
BlokeDownThePub
2014-07-16 16:57:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אולי הם הכינו לחמץ כמו צ'פטיס, טורטיות ופיתות?

הם בהחלט הכינו לחם מצות, אבל זה לא קשור לחלק הסוכר.
זו בקשה לבירור בצורה של תשובה. אנא השתמש בתגובות לבקשת הבהרה. (אם אין לך מספיק מוניטין כדי לפרסם תגובה אתה * לא * צריך להשתמש בתשובות כדי לעקוף כללים; פשוט תרוויח מספיק מוניטין).
@Bakuriu אני יודע שבסופו יש סימן שאלה, אך זו אינה בקשה להבהרה. זו תשובה ואומרת שאם לא היה לך סוכר ולא הצלחת לגרום לשמרים לעבוד אתה יכול פשוט להכין מצות. זה לא שלם או לא מדויק, תלוי איך מסתכלים על זה: אפשר * להכין לחם מחמצת שמרים ללא סוכר.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...