שְׁאֵלָה:
צ'יפס טורטיה אפוי: איך להפוך אותם למהירים ועקביים יותר?
Chester
2015-04-19 22:46:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני אוהב להכין צ'יפס טורטיה תירס על ידי חיתוך טורטיות שקנו בחנות ואפייה של 350 ~ 20-25 דקות ללא שמן או מלח. עם זאת גיליתי שהדקות האחרונות משתנות מאוד - הן עוברות מזהב מושלם לחום שרוף במהירות רבה. נאלצתי לזרוק לא מעט גיליונות כי מתן דקה או שתיים נוספות הביא לשבבים שרופים.

אני גם מנסה להעיף ולארגן מחדש את השבבים בערך באמצע הדרך מכיוון שמקור גדול נוסף של שונות הוא מיקום בתוך התנור - בדרך כלל שבבים ליד החלק הקדמי מתרככים הרבה יותר מהר.

נושאים אלה מורכבים עוד יותר אם אני אופה שני גיליונות צ'יפס בו זמנית, וזה בדרך כלל המקרה. >

חשבתי על כמה דברים, אבל עדיין לא ניסיתי:

  • אופים בטמפ 'נמוכה יותר.
  • מייבשים את הטורטיות איכשהו לפני אפייה.

אני מעדיף להימנע מהאפשרות הראשונה, ולא חשבתי על אמצעי לעשות את השנייה.

למישהו יש הצעות לאפיית טורטייה שבבים בצורה עקבית יותר?

כשאני מנסה להשחים דברים בתנור, לעתים קרובות אעבור לצלול עם התנור סדוק כדי שאוכל לצפות באופן פעיל בשינוי הצבע ולמשוך אותו בזמן הנכון. לרוב זהו קו דק בין קליפה חומה זהובה לקליפה מושחרת, כך שעבודה עם התנור פתוח היא די חשובה. (ולא להסיח את הדעת ולהפוך את הגב למשך 30+ שניות)
הממ הבעיה היא שלוקח ~ 20 דקות אפייה להגיע לשלב בו המעבר הזהוב => מתרחש. מכיוון ש- 20 דקות אלה משתנות, אני תמיד בסופו של דבר בודק באובססיביות כל כמה דקות במשך 20-25 דקות. זה מעצבן :/
התבשיל מהיר יותר ... אתה מניע את החום * בדרך * ומניח את האוכל ממש ליד מקור החום. החיסרון הוא שהוא מתבשל רק מצד אחד, אז אולי תצטרך למשוך אותו מעט מוקדם, להפוך את הכל ואז להחזיר אותו שוב.
האם אתה גם מסובב את המגש בתנור? אנחנו מכינים צ'יפס טורטיה גם בתנור, אבל זה בדרך כלל בזמן שאנחנו מכינים או מבשלים משהו אחר ולכן אנחנו תמיד מסתכלים על הצ'יפס ואנחנו מרססים עליהם שמן לפני שהם מוכנסים לתנור. לא באמת הייתה לנו בעיה בשריפת הסלסים כל עוד סיבבנו את התבנית במחצית הדרך והשליכנו את הצ'יפס כמה פעמים במהלך זמן האפייה.
שתיים תשובות:
ProphetsOfAshes
2015-04-24 04:14:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התבשלתי בשפל ורק צפיתי בהם. לא לקח יותר מכמה דקות לכל צד והם השחמו באופן שווה יחסית. למעשה הם נראו קנו בחנות והם טעמו טעים לגמרי לא מתובל

Deirdra Strangio
2015-04-23 02:24:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

במקרה שתרצה לנסות את השיטה בה אנו משתמשים (פחות השמן והמלח)

  1. התאם את מתלה התנור למצב האמצעי; מחממים תנור ל 425 מעלות.
  2. מורחים רצועות טורטיה על גבי נייר אפייה משולש; מזלפים שמן וזורקים עד לציפוי אחיד.
  3. אופים עד שהרצועות חומות זהובות עמוקות ופריכות, בערך 14 דקות (משליכים את הרצועות באמצע הדרך).
  4. מתבלים רצועות קלות במלח; מעבירים לצלחת מרופדת במגבות נייר.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...