שְׁאֵלָה:
כיצד לשמור על השימוש בשמן (הטיגון העמוק) שלי כמה שיותר זמן?
Tobias Op Den Brouw
2010-08-31 18:35:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי מטגן עמוק חדש. אני מרוצה מתוצאותיה עד כה. אני לא 'משתמש כבד' אם כי - אמור פעם ב 2-3 שבועות. אני רוצה להשתמש בשמן מחדש כמה פעמים. הטיגון העמוק מכוסה אך לא אטום, עם זאת.

הטיגון העמוק החדש כולל אזור קר, מה שאומר שהשמן לא יתלכלך בגלל חלקיקי טיגון יתר. גם את השמן אני לא מחמם יתר על המידה. אז, באופן עקרוני, אני מטגן נכון, אני חושב.

אז, כמה זמן השמן שלי יכול לשבת בבטחה בטיגון העמוק, אם אני מוודא שהוא מחומם היטב בפעם הבאה שאטגן? האם עלי לאפשר לשמן להתקרר ולאחסן את השומן במיכלים (אטומים) במקום זאת, אם יהיה פער כה רב בין השימושים?

ערוך: כן, ראיתי שאלה זו ותשובות. : שימוש חוזר בשמן טיגון

המשפחה שלי תמיד עשתה שימוש חוזר בשמן עד שהוא נראה לא נכון (צמיג מדי או צבע מצחיק) או מריח לא בסדר (שרוף, של אוכל או גס). אנחנו שומרים את השמן בטיגון ומוציאים אותו לסינון אחרי שהוא מגניב. אני לא בטוח אם זה לא בסדר, אך נראה שעד כה לא נגרם לו נזק. הייתי אומר שאנחנו משתמשים בטיגון פעם בחודש ומחליפים את השמן כמה פעמים בשנה.
שמונה תשובות:
sarge_smith
2010-09-01 05:09:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

דבר ראשון, אזור קר אינו מונע הצטברות של חלקיקים, אלא רק מצמצם את הכמות שתישאר תלויה בשמן. אתה עדיין צריך לסנן אם אתה רוצה לשמור על השמן שלך כמה שיותר זמן. אתה יכול לזהות שמן רע (כלומר גס) בכמה דרכים, כמו נקודת עשן או ריח.
עליך לאחסן את השמן במקום כהה וקריר, שיכול להיות החלק הפנימי של הטיגון שלך כל עוד אתה מסנן ומנקה את הדפנות. לפני שתחזיר את השמן פנימה. דבר נוסף שתוכל לעשות כדי להאריך את חיי השמן שלך הוא לעבור לטאלו (שומן בקר) או לשומן חזירים מוכתמים (שומן חזיר), שכן שומנים רוויים מחזיקים מעמד הרבה יותר מאשר הרב-בלתי רווי.

שוב, עליך לאבד את השמן כאשר נקודת העשן צונחת, או אם הוא כהה, או אם הוא מריח ריח רע. וכפי שאמרתי קודם, ברגע שאתה משתמש בשמן פעם אחת, אתה לא צריך להשתמש בו בחצי השנה האחרונה בשום מצב, אם כן, אתה לוקח את מערכת העיכול שלך לידיים שלך.

האם תוכל לשתף הפניות לעובדת "6 חודשים בסיכון ללקות בגסטרו בשמן" שהצהרת בבקשה?
hobodave
2010-08-31 22:52:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא הייתי עושה שימוש חוזר בשמן זה. שימוש חוזר בשמן הטיגון המתרחש ברשתות המזון המהיר הוא שימוש חוזר לאותו יום או למשך מספר ימים בלבד. הם גם מאחסנים אותו כמו שצריך ולא רק יושבים חשופים בטיגון.

justkt נכון שיותר שומנים רוויים פחות רגישים להתמוטטות, זו הסיבה שאפשר לשמור על גריז בייקון לאורך זמן די ארוך.

שלושה גורמים ממלאים תפקיד משמעותי בהשפלת השמן:

חמצון

כל מגע עם אוויר גורם לחמצון בשמן. טמפרטורות גבוהות, סגסוגות מתכת, חשיפה לפני השטח ואפילו אור UV משמשים כזרזים לתגובה זו.

הידרוליזה

כאשר מים מתקשרים עם שמן הם גורמים לטעמם נגוע או חומצי. זה מחמיר על ידי טמפרטורות גבוהות, מחזורי חימום / קירור ומוצרי חמצון.

Polymerizaton

כאשר טיגון שמן מתדרדר, המוצרים הנוצרים יוצרים גם נדיפים (או תגובתי) וגם תרכובות לא נדיפות. תרכובות לא נדיפות נשארות בתוך שמן הטיגון, ויכולות לייצר פילמור בטמפרטורות שמן לטיגון מעל 200 מעלות צלזיוס (390 F) או בנקודות חמות מבודדות בתוך מערכת הטיגון. מולקולות אלו מתחברות יחד ליצירת אשכולות גדולים בגודל שונה המצטברים על פני השמן. מכיוון שהם אינם מתמוססים, הם גורמים לקצף; לכוד אוויר מתחת לשמן, ולהגדיל את האפשרות להידרוליזה.

בהתחשב בכל אלה, הסביבה הטובה ביותר לכל שמן היא מקום קר, חשוך ואטום. טמפרטורות קרות עלולות לגרום לעננים, אך זו אינה סיבה לדאגה.

מקור:

http://www.heatandcontrol.com/technical%20articles/Maximizing% 20 בישול% 20Oil% 20Life.pdf

למעשה, כמעט כל השמן נותר במטגנים החשופים לאוויר וכל מה שקורה בשאר המזון המהיר. יהיה לך מזל אם הם אפילו יזרקו מחבת מעל. כמו כן, תחבולה היא עניין של ימים עד שבועות ולא שעות עד ימים, אך הסיבה לכך היא שבתעשייה יש פילטרים הפועלים לפחות פעמיים ביום ואבקת פילטר שמסירה את הדברים המזיקים.
@sarge: באמת? אין לי שום ניסיון במזון מהיר. הנחתי שהם לפחות מכסים את זה.
עכשיו, למה לכסות משהו ששום דבר מוחלט לא יכול לחיות בו ברגע שהוא נמצא בטמפ '? אבל כמו שאמרתי, יש ענף משנה שלם שמוקדש להארכת חיי הנפט שלך בעולם המזון המהיר. הלוואי שיכולתי לפרסם כמה מחומרי ההדרכה לניהול נפט, הם די מבריקים.
ל- @sarge: אין שום קשר למה שיכול לחיות שם, אלא לאיכות השמן
אני יודע, אבל עבור מזון מהיר, איכות השמן נהרסת באמצעות שימוש הרבה לפני שהיא יכולה להשפיל כל דרך אחרת. זה מקרה מיוחד, שלא כמו כל דבר אחר שארחונים רגילים צריכים לעשות כדי לשמור על האיכות.
justkt
2010-08-31 18:46:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink
הערה חשובה אחת היא להשתמש בשמן רווי יותר בכדי להימנע מהתמוטטויות היוצרות את התרכובת הרעילה HNE. ראה סיכום של המחקר ב Science Daily. אחד ה מחברים של המחקר שצוטט כתב עוד הרבה מאמרים בנושא. אם אתה משתמש בשמן בלתי רווי מאוד אתה יכול להשתמש בו רק למשך חצי שעה בטמפרטורת הטיגון לפני שה- HNE מתחיל להיווצר.
נראה שזה נוגד את הנוהג המקובל (כפי שהוזכר גם בשאלה המקושרת האחרת) בשתי המנות / מסעדות המזון המהיר עם צ'יפס. האם מקובל להיות מסוגל לקנות סוג שמן 'לא נכון' (במדינה מערב אירופה)?
@Tobiasopdenbrouw - האם אתה בטוח שהם משתמשים בצמח או בשמן בלתי רווי אחר לפחות למשך 30 דקות בטמפרטורת טיגון? נראה שיש מחקר הולך וגדל של מחקרים על HNE ונפט שם - http://www.springerlink.com/content/l016112242257293/.
לא, אני לא בטוח בקשר לזה.
Harlan
2013-09-06 06:30:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

FROM

http://www.fsis.usda.gov/wps/wcm/connect/65f762d0-e4d0-4278-b5cb-2836854a3eda/Deep_Fat_Frying.pdf?MOD=AJPERES

אם אתה מתכנן לעשות שימוש חוזר בשמן, מסנן אותו באמצעות בד גבינה או מסננת. אחסן את השמן המשומש במיכל אטום ואטום לאור למשך 3 חודשים. למיטב האיכות, יש לקרר שמן טיגון משומש שתרצו להשתמש שוב. אם השמן מעונן או אם השמן מתחיל להקציף או שיש לו ריח רע, טעם או ריח, זרקו אותו.

Anna
2013-01-08 19:29:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני שומר את פחי הקפה הישנים שלי לאחסון השמן בתום השימוש. הם גדולים מספיק ואטומים היטב. אני גם שומר אותו במקרר. זה אמנם נעשה מעט מעונן אך לאחר שחומם הוא מתבהר. כנראה להשתמש 4 או 5 פעמים בתוך 3 עד 4 חודשים אלא אם כן אני מטגן דגים ואז הוא נזרק. זה נוטה לקבל ריח קל אחרי זה גם אם זה לא חשוך. אני תמיד מסננת את זה לפני שאני מחזירה למטגן.

אם מטגנים תפוח אדמה בשמן לאחר שבישלתם דג הוא יספוג את הטעם "הדגי">
user29393
2014-11-19 09:49:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משתמש בשמן שלי כעשר פעמים ומעולם לא הוצאתי אותו מהטיגון העמוק. זה בדרך כלל יושב בין שימוש כ 2-3 שבועות בכל פעם וזה תמיד בסדר.

mgooch
2015-03-09 06:37:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

First let me say that I RARELY deep-fry anything. When I do, I use a large deep saucepan to fry in. When finished, I let it cool down then put the lid on the pan and cool overnight. I then pour through a fine mesh sieve into a large mason jar, seal and put in upper cabinet. It is in the dark most of the time, and away from heat, not over the stove or oven, and this seems to work out just fine for me. I usually discard after about 5 or 6 uses, depending on what I'm frying.

Elizabeth
2013-09-11 22:29:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי חושב שיש להשתמש בצורה הטובה ביותר בשמן טרי, מכיוון שלמרות שהשמן עשוי להיות מסנן ומקרר במקרר, הוא עדיין יכיל חלק מהחומר המבושל, וחומר לא בישול שוב ושוב אינו בריא.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...