שְׁאֵלָה:
אילו חומרי קריאה נותנים כיסוי מעמיק של אפייה עם מרכיבים וטכניקות ללא גלוטן?
anon
2012-02-29 03:12:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש הרבה חומר קריאה על מהו גלוטן ומה תפקידו באפייה, ולכן אני מרגיש שיש לי הבנה ראויה בנושא זה. עם זאת, אני לא מוצא הרבה על הנימוקים מאחורי אפייה ללא גלוטן, בהשוואה לאפייה "רגילה". מהם כמה הפניות טובות המפורטות והיסודיות?

הערה: אני לא מחפש מתכונים. לדוגמא, להלן מתכון נוסף- מכוונת:

אני מחפש טיפול מפורט ושיטתי בשאלות כגון:

 • אילו מרכיבים יכולים לעזור להחליף גלוטן במתכונים ללא גלוטן?
 • כאשר שוקלים קמחים אלטרנטיביים, מדוע לבחור בסוג קמח אחד על פני אחר? לדוגמא, מדוע לבחור בקמח דורה על פני קמח אורז? קיימים? למשל, האם הבצק שלך צריך להיות לח או יותר יבש? האם צריך ללוש לפרקי זמן ארוכים או קצרים יותר?
 • אילו הבדלים יש בחום (טמפרטורה, משך), ומה הסיבה להבדלים אלה?
הספר השני שאתה מציין לא יביא לך הרבה, זהו אוסף לא מובנה של פרסומים המחוברים לנושא, אך לאו דווקא באופן יישומי. באשר לראשונה, אינני יודע כיצד תוכל להסביר את התיאוריה תוך כדי "פחות מדעיות" - אך הבעיה שלה היא שהיא לא ממצה במיוחד.
After doing some Googling, I quickly realized that any "theoretical" resource would actually be way too complex. I've retracted that wording, and instead I'm looking for "systematic and practical." I have also deleted the list of books, as they were probably making the question confusing.
אני לא בטוח מה אתה מחפש. האם אתה רק מחפש רשימה של ספרי בישול ללא גלוטן שיש להם שוליים ארוכים של תחליפים והסברים מדעיים? ה"הנמקה "היחידה מאחורי" אפייה ללא גלוטן "היא רגישות תזונתית; אחרת, כל ההיגיון הסטנדרטי והמשאבים השיטתיים לגבי אפייה וגלוטן חלים.
@mfg - ערכתי את שאלתי. בעיקרון, אני מחפש להבין כיצד העבודה עם מרכיבים ללא גלוטן שונה מאפייה "רגילה", וכיצד טכניקות אפיה ללא גלוטן שונות מאפייה "רגילה". בנוסף, כיצד אוכל לבחור מבין הקמחים השונים?
AilikhazivCMT I think you are taking the expression "reasoning behind gluten free" too literally; he seems to actually be asking for the reasoning behind details, for example "why should I use xanthan instead of guar gum in this recipe", not why he should be baking without gluten.
@anon אז כל מה שאתה מחפש הוא [משהו כזה?] (Http://celiacdisease.about.com/od/cookingglutenfree/a/FlourBasics.htm)
@mfg - לא. אין שום פרט. זה לא עונה על אף אחת משאלותיי: מדוע לבחור סוג קמח אחד על פני אחר? מדוע לבחור בקמח דורה על פני קמח אורז? אילו הבדלים יש בטכניקה (הידרציה, לישה, עלייה חמה, עלייה קרה)?
שתיים תשובות:
mfg
2012-02-29 12:37:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הסיבה מאחורי "ללא גלוטן" כמילת מפתח? בני אדם יכולים להיות אלרגיים לגדילי גלוטן. אלא אם כן אתה משתמש במתכון שיש בו בעיות נמוכות של גלוטן או גלוטן גבוה (רך או קשה מדי בגלל קשרי גלוטן), הסיבה היחידה להפחית את הגלוטן היא להתאים לאלרגיה למזון של מישהו. במקרה כזה אתה צריך לחסל את הגלוטן לגמרי. אנשים רבים שיש להם תגובות קשות פשוט לא יאכלו אוכל אלא אם כן הם יודעים שהוא הוכן נכון. בטוויסט אמריקני מאוד פגשתי כמה מאותם אנשים שאינם אלרגיים לגלוטן, אין להם רגישות לכך, ומתייחסים ל"הופך ללא גלוטן "כאילו מדובר במשהו שאינו הגבלה תזונתית; דומים יותר לאורח חיים או לדיאטת משקל מאשר לתזונה ש מונעת מגופך לתקוף את עצמה.

 • אני לא יכול להציע ייעוץ ממשי יותר לאנשים עם הפרעה הקשורה לאלרגיה לגלוטן כמו צליאק, שהולכים לעבוד עם רופא ומקבלים הדרכה מדיאטנית אמיתית.
 • לגישה פשוטה ללימוד אפייה עם מרכיבים ללא גלוטן, לגוגל יש הרבה משאבים לשימושך, כמו הפרימר הזה.
 • להסבר על מרכיבים אופייניים, השימושים בהם, היתרונות והחסרונות שלהם, ל לחיים בלי מאמר מעוגל היטב
 • מרכיבים, טכניקות ואסטרטגיות נוספות להגשה ולהכנה מכוסים בספר הבישול ללא גלוטן מהיר וקל מאת קרול פנסטר, דוקטורט, המפתחת מוצרים עבור הטחנה האדומה של בוב
 • אתה ישמש בצורה הטובה ביותר עם כל בקשה נוספת לפרטים על מרכיבים ספציפיים השואלים עליהם בפרט במקום להחזיק תקווה להנחיה מעורפלת לכל המרכיבים ללא גלוטן.
  • הסיבה לכך היא שפריטים כמו מסטיק קסנתם, אגר וכדומה הם רק ללא גלוטן במקרה, ואתה תצטופף במשאבים מועילים אחרים (כלומר אם אתה מחפש שימוש בעמילן טפיוקה, אך ללא גלוטן מאמר, אתה יכול בקלות לצופף את שלל המשאבים הטבעוניים שמפנים לשימוש זה)

כמו כל מגבלה, שיטות עבודה מומלצות מבוססות בקרת קלט: (1) התייחסות למה שמכיל חיטה או גלוטן (2) וודא שאתה לא קונה כאלה על ידי קריאת החומרים. בנוסף לרגישויות הספציפיות לגלוטן בפועל, דיאטת הקנדידה מחייבת כי חסידיהם יימנעו מדגנים עקב תגובות חיסוניות לגלוטן (הדבר מפוקפק למחצה בכך שהוא מוחל מעל ומעבר לתחום האלרגיה המוגדרת). במונחים של כל מדריך למאכלים ללא גלוטן, זה לא כל כך מסובך. בעיקרון אתה צריך לפתח קטלוג אחורי של החלפות. יש פחות מושג, יותר טריוויה.

 • מידת האלסטיות בלחם נקבעת על ידי תכולת הגלוטן שלו. בשאלות רבות לפתרון בעיות תוצג כי ניתן להוסיף לבצקים הזקוקים ליותר גלוטן גלוטן חיטה חיוני או 'קמחים קשים' אחרים, או שניתן להוסיף 'קמחים רכים' עם גלוטן נמוך במקום בו בצק יוצא לעיס מדי.

  • בהחלפת מרכיבים המכילים גלוטן, ישנם קמחים תחליפיים רבים כמו אמרנט, אורז חום וקמח גרבנזו שאינם מכילים גלוטן כלשהו.
  • כדי להחליף את ה- APF, קמח זרעי ענבים הוא אחד, שילוב של קמח אורז, קמח טפיוקה, ועמילן תירס / תפוח אדמה יכול גם להעתיק את ה- APF.
 • כיצד להחליף; לכל אחד מהקמחים השונים טעם שונה (קמח גרבנזו הוא אגוזי, קמח תירס טעים כמו תירס) ומרקם (גלוטן חיטה חיוני יכול לשכפל בשר עוף בבישולו כסייטן; או שקול את ההבדל לשן בין חיטה לבנה מלאה. קמחי סולת). לקמחים המכילים גלוטן, לכל אחד מהם יש גם רמות שונות של גלוטן.

  • העריך את טעמו ומאפייני המרקם של הקמח שתחליף, התאם אותם לאחד עם הקמח עם גלוטן. באמצעות (יש הרבה תוצאות של גוגל לכל קמח). אל תפחד לעשות תערובת כדי להשיג את מה שאתה רוצה.
  • חלק מהקמחים ידרשו יותר קמח / פחות לחות כדי להשיג את מאפייני הבצק המתאימים. אתה יכול לחקור זאת, אך זמן וניסוי יהיו בסופו של דבר המדריך שלך, כך שתוכל לדעת על ידי מגע ולראות אם הוא מעורבב במדויק או לא.
 • בהתמודדות עם גלוטן בקמח; למטרות רגישות למזון, אינך יכול להפחית את תכולת הגלוטן בשום טכניקה. אם זה שם, אז זה לא הולך להיראות על ידי רוב האנשים בדיאטת GF, ובוודאי פחות או יותר כל מי שיש לו צליאק, כחביב. להלן מספר נקודות לבעיה שיש לקחת בחשבון ביחס לניווט גלוטן;

  • לישה יוצרת את רשת גדילי הגלוטן, זה עוזר ללחם לעמוד בפני עצמו (ב אקספלורציה יש סרטון זה). כמו כן, תסיסת מלח ושמרים מסייעים בפיתוח התפתחות קווצות.
  • המטרה של מתן מנוחה לבצק שלך לאחר הלישה היא לאפשר את גדילי הגלוטן (הקשרים שהוזכרו קודם, קווצות אלה הם המחזיקים את הבצק יחד. ) לחזור לצורתם הרגועה. אם אתה נתקל בהצמדה אחורה (במיוחד בעייתית בעת עיצוב בצק למעטפת פיצה) או שהבצק זקוק למנוחה, תכולת הגלוטן גבוהה מדי, או שתוכל להשתמש במירגע בצק.
  • תסיסה קצרה יותר , לחות גבוהה יותר, שומן גבוה (שומן מעכב היווצרות גלוטן) ותכולת גלוטן נמוכה יותר גורמים לבצקים פחות אלסטיים. הם יתפרקו ולא יתמתחו. אם זה בעייתי, הכניסו לתערובת קמח בעל תכולת גלוטן גבוהה יותר.
  • דוגמה טובה לבצק שלא אמור להיות בעל היווצרות גבוהה של גדיל גלוטן תהיה קרום פאי. כדי לעכב היווצרות גלוטן ולקבל קרום נדנדה, עליכם להשתמש בכמויות קטנות של מים, לא ללוש במיוחד, להקפיץ מעט את כל המרכיבים שלכם ולהשתמש בקיצור; כל הדברים האלה מעכבים את היווצרות הגלוטן ונותנים לך מרקם פירורים. בנוסף, ביסקוויטים פירורים המשתמשים בחלב לא צרוב נהנים מאנזים המעכב יצירת גלוטן (אגב, צריבת החלב מעכבת את המעכב)
mfg - אני חושש ששאלתי הייתה מבלבלת מדי. הבהרתי מה זה אני מחפש. אני מחפש חומר קריאה (רצוי באינטרנט) המספק כיסוי יסודי של מרכיבים וטכניקות ללא גלוטן.
AilistcagkCMT I have revised; in my experience dealing with other peoples dietary restrictions you frequently don't need reading materials as there is less concept needed relative to vigilance. With respect to the science of gluten, I have laid out the overview, but its not that fantastic a structure. Like yeast or anything else, it is only as complicated as you make it. As you have defined the scope of the question, I believe I have responded to the major areas of concern. Let me know if there's anything I left out.
@anon בהצלחה עם החיפוש שלך. הוספתי עמוד 1 קישור בגוגל, כדי למצוא יותר פשוט חפש "הסבר לאפייה ללא גלוטן"; עם זאת, כאשר יש לך שאלות לגבי מרכיבים או טכניקות ספציפיות, זכור שהוספת מילת המפתח "ללא גלוטן" יכולה לצבור תוצאות מועילות ממשאבים אחרים
Thank you for all your efforts. I'm starting to think that the information I'm looking for either doesn't exist, or is in a book somewhere. I'm wondering if I need to find specific gluten-free forums. If I find anything, I will post it here!
AilihyuxskCMT I found one cookbook author who tends to deal with Gluten-Free the way Isa Chandra Moskowitz deals with Veganism, as a series of problems to be solved with a backend of information. I find this way of approaching any given subject more helpful, and I think this is basically what you mean by strategy. I haven't read more than some of the pages, but it might be worth a look on Amazon. My guess is that there is no aggregated resource that non-GF bakers would immediately know to reference, but in terms of disparate articles they are in abundance. Looking forward to any future followups
מחלת צליאק אינה "אלרגיה", אי הבנה שכיחה. דברים כמו חוסר סובלנות חיטה ומחלת צליאק (כאשר הגוף תוקף תאים משלו) הם דברים נפרדים וטרם מובנים היטב. -1 בגלל כתיבה רשלנית או לא מובנת "הסיבה היחידה להפחתת הגלוטן היא להתאים לאלרגיה למזון של מישהו", -1 יוסר אם יתקנו תיקונים מתאימים.
anon
2012-03-02 02:50:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מצאתי סקירה מפורטת מעט באתר של אוניברסיטת קולורדו. השרת שלהם מושבת, אז הנה המטמון של Google:

אפייה ללא גלוטן מאת F. Watson, M. Stone ו- M. Bunning

זה נקודת התחלה טובה מאוד שיש בה כמות טובה של פרטים על הדברים הבאים:

 • כל תחליף / תוסף קמח, עם תיאורי טעם ושימושים
 • טיפים להתאמת מרקם
 • כיצד להתאים את טמפרטורות וזמני האפייה

(ככל שאמצא משאבים נוספים, אשים אותם כאן.)שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...