שְׁאֵלָה:
איך גורמים להרמת עוגה באותה מידה וממזערים כיפה?
Mien
2011-03-15 23:19:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לפני זמן מה אפיתי עוגה (Sachertorte ליתר דיוק). הטעם והמרקם היו בסדר, אז המתכון שלי בסדר.

הנושא הגדול ביותר שלי היה הצורה. באמצע זה היה הרבה יותר גבוה מאשר בצדדים. אני רוצה לעשות את זה מחדש בזמן הקרוב, אבל רצוי עם משטח שטוח (ter). (במיוחד מכיוון שאני שם ציפוי מעל ואני לא רוצה את זה לטפטף הפעם.)

מישהו יודע מה הסיבה לבעיה שלי, או אפילו יותר טוב פיתרון? אני חושב ששמתי מספיק חמאה בצד תבנית הקפיץ שלי, למקרה שזו אפשרות.

יכול להיות שהתנור שלך לא מתחמם באופן שווה, אך סביר יותר להניח שצד אחד יהיה גבוה יותר. אם זה מתנפח באופן שווה מסביב, אני לא בטוח מה הסיבה.
זה באופן שווה. ואני לא זוכר אם זה היה עם תנור הסעה או תנור 'רגיל'.
קשור: http://cooking.stackexchange.com/questions/5163/correct-way-to-join-two-halves-of-sponge-cake
אני יש לך שתי מחבתות להכין שתי עוגות דקות. חותכים חלק מהכיפה בעזרת סכין לחם. כך או כך השאירו קצת על כי כיפה זועקת תוצרת בית באהבה, בעוד שטוח לחלוטין אומר שנעשה במפעל ומשעמם! לנסות ציפוי עבה יותר?
@TFD: כמה זמן אתה אופה אותם, במקום עוגה אחת גדולה? 2/3 מהזמן הרגיל? אותה טמפרטורה?
עשר תשובות:
rumtscho
2011-03-16 00:51:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מדוע הכיפה מתרחשת

כשמחממים בצק מחמצת, שני דברים קורים:

 1. חומר התפיחה יוצר בועות וגורם לבצק הרך לעלות. עבור בצקים מחמצים כימיים (אבקת אפייה או סודה לשתיה), כמות ההרמה תלויה בעיקר בזמן בו נמשכת תגובת היצירה של הבועה ובריכוז חומר התפיחה שאינו מושקע.
 2. הגלוטן בבצק מתקבע, ובונה רשת תלת מימדית חסונה של מולקולות ארוכות וארוכות. כאשר הרשת חזקה מספיק, בועות נוספות אינן יכולות למתוח אותה יותר, למרות שתגובת החמצה עדיין נמשכת. כיוון הרשת תלוי בעיקר בחום ובכמות הגלוטן הקיימת בקמח.

התבנית שאתה רואה פירושה שהעוגה שלך מתחממת בצדדים מאשר באמצע. הצדדים מתייצבים מוקדם ומפסיקים לעלות, בעוד האמצע עדיין רך וממשיך לעלות.

זה קורה מכיוון שקירות המחבת מוליכים חום לדפנות העוגה מהר יותר. מאשר מוליכים חום בתוך העוגה. אתה רואה את התופעה בצורה מוגזמת במאפין, שהיא בדרך כלל גבוהה יותר מרוחב: היא תמיד מעוגלת מעל, ולעתים קרובות מפוצלת, מכיוון שהליבה הנוזלית מהאמצע ממשיכה לעלות לאחר שנוצר קרום על פני השטח. muffin rising

כיצד למנוע זאת

 • חימום איטי יותר
  פיתרון טוב אחד יכול כרוך בשיטת חימום איטית יותר ואחידה יותר.

  ניתן להשיג זאת באמצעות מחבת המבודדת היטב. עם תבנית בידוד, הדפנות יישארו נוזליים יותר ויעלו יותר. למרבה הצער אין מחבתות נשירה תחתונה מבודדות.


  היו לי תוצאות טובות בפורצלן או בתבנית פיירקס. התבנית מבודדת את העוגה מלמטה ומהדפנות, אך לא מלמעלה, לכן תצטרכו לאפות אותה על גבי רשת תחתונה ו / או להפחית את הטמפרטורה על התנור העליון כדי לא לשרוף את המשטח העליון.

  הוצאת שכבת עוגה מהתבנית בחלק אחד יכולה להיות קשה.
  כדי להתמודד עם בעיה זו, אם הבלילה שלך לא דביקה מדי, תחתית התבנית יכולה להיות מרופדת בנייר קלף . הצדדים יכולים להיות מרופדים ברצועת קלף או משומנים היטב בשומן. גישה זו היא טרחה. papered cake pan

  בידוד תבנית מתכת
  אולי, בשילוב עם גישות אחרות, תבנית עוגת מתכת עם קירות עבים יותר יעבדו מספיק טוב.
  תוכל גם לנסות פיתרון DIY יותר, כמו הצמדת 2-3 שכבות של פסי מחצלת סיליקון לחתוך להתאמה מחוץ לקירות מחבת מתכת. עם זאת, די קשה להגיע לשיטת הצמדה טובה (דבק עלול לשחרר אדים רעילים בטמפרטורות התנור, אם הוא מתקיים בכלל). אז שיטה זו אמורה לעבוד, אך קשה קצת ליישם אותה.

  מחבתות זכוכית וסיליקון
  יש מחבתות עם תחתית זכוכית וקירות סיליקון אבל אני חושב שאלו לא יעזרו כי הזכוכית תבודד טוב יותר מאשר הסיליקון הדק.

  חימום מוקדם
  אולי חימום מראש של החלק התחתון של תבנית מתכת עם התנור יכול לעזור, אבל אני לא ניסיתי את זה.

 • מזער את המרכז
  גישה שנייה היא למזער את הליבה הנוזלית על ידי הכנת עוגה דקה.
  אם באמצע העוגה מחוממת מספיק מהר מלמעלה ומלמטה, היא תתייצב זמן קצר לאחר שהקירות יעשו זאת, ולא יהיה שום מרכז בלתי מוגדר ל"פריחה ".

  השתמש בתבנית גדולה יותר.
  אני חושב שהאמריקאים משתמשים בעיקר במחבתות 9 אינץ ', אבל אם השתמשת במתכון סאקר מקורי מאוסטריה, זה כנראה מיועד לתבנית 26 או 28 ס"מ.

  אופים את שתי השכבות בנפרד
  מחלקים את הבלילה לשתי תבניות במקום להכין שכבה אחת ולחתוך אותה. זה לא שגרתי, מכיוון שאתה מקבל יותר קרום אבל זה טוב יותר מאשר סאקר גיבן. עליכם להשתמש בקנה מידה או לפחות בכד מדידה כדי לחלק את הבלילה, אחרת תקבלו עובי שונה. זכרו גם לצמצם את זמן האפייה, שכן הליבה תחמם מהר יותר.

  השתמש בקיסם לצורך בדיקת דבקות.

 • צמצם את החמץ
  הרעיון השלישי הוא להפחית את כמות החמץ.

  הקירות תמיד יונחו לפני הליבה, ואם יש מספיק אבקת אפייה, הליבה עדיין תתרחב מעט יותר. אם ריכוז אבקת האפייה נמוך תקבל פחות בועות, אז פחות הרם.
  כמובן ששימוש במעט מדי אבקת אפייה גם יהרוס את העוגה, כך שתצטרך להיות זהיר ולהתנסות קצת לפני שתכה הסכום הנכון.

 • חום תחתון
  הגישה הרביעית היא לתת לחלקים החיצוניים של העוגה זמן נוסף להתפחה על ידי אפייה בחום נמוך יותר.

  זה מסוכן במקצת, מכיוון שהוא יכול לגרום למרקם שונה של המוצר הסופי, בגלל הקצב השונה בו יתאדו מים מהבצק וזמן אפייה ארוך יותר. כמו כן, אם הטמפרטורה שלך נמוכה מדי, לא תקבל קרום זהוב על בצק בהיר. זו לא אמורה להיות בעיה עבור עוגה חלבית כמו השואף.

 • פחות גלוטן
  הגישה החמישית היא להשתמש בקמח עם פחות גלוטן.

  עם פחות גלוטן אתה מקבל רשת שהיא פחות צפופה וזקוקה ליותר זמן עד שהיא תהיה יציבה מספיק כדי למנוע עלייה. השתמש בקמח עוגה במקום בקמח לכל מטרה . קצת יותר שומן יעזור גם לעכב את התפתחות הגלוטן אך יותר מדי ישנה את הטעם והמרקם.

כל השיטות שתיארתי צריכות לייחס פיתרון, אך ככל הנראה אף אחת מהן לא תספיק מעצמה. יהיה עליך לבחור שילוב ביניהם ולראות מה הכי מתאים לך.

טכניקות עוגות כלליות

עליך גם ליישם את כל השיטות הרגילות לקבלת עוגה טובה:

 • למדוד בסולם
 • השתמש במרכיבים בטמפרטורת החדר
 • מנפה את הקמח שלך
 • רק שילוב של תערובת יבשה עם תערובת נוזלים ברגע האחרון לפני הכנסתו לתנור
 • חממו את תנור היטב

טכניקות אלו מבטיחות מרקם בלילה טוב יותר, מה שאומר חימום אחיד יותר. הם גם יבטיחו תהליך מחמצת עקבי יותר מכיוון ש:

 • היחס בין מחמצת למרכיבים אחרים יהיה נכון
 • הבלילה תהיה מעורבת בצורה יסודית יותר
 • תגובת החמצה לא תתחיל מוקדם

אי ביצוע טכניקות אלה עשוי להביא לעוגה מפושטת או לבועה גדולה. אני מבין שזה לא קרה במקרה שאתה מתאר, אבל יהיה חבל לקבל עוגה שהתרוממה בצורה לא סימטרית לאחר שנקטת בכל אמצעי הזהירות נגד מרכז עולה באופן לא פרופורציונלי.

TLDR :) יסודי מאוד!
ודבר נוסף שיש לנסות הוא גלישת רטובים למחבת (וילטון במקרה מכין אחת (אני לא מזוהה עם וילטון)). זהו רצועת בד מבודדת שאתה משרה ואז עוטפת את התבנית לפני הכנסת אותה לתנור ... עושה עבודה ראויה להערכה בשמירה על אחידות בישול העוגה (בהתחשב בכך שהיא לא * עמוקה * מלכתחילה)
יסודי, אבל בהחלט צריך TL; סיכום DR בחלק העליון.
+1 למחבת גדולה יותר, או חום נמוך יותר במקרה של מחבת קטנה יותר.
אני משתמש בפיירקס, אבל אני מבשל אותו ב -220 מעלות צלזיוס ואותו הדבר קורה בדיוק. האם עלי לצמצם אותו? אין מתלים במכונה שלי, רק אחת. אני מכין עוגות ממש פשוטות /.
ElendilTheTall
2011-03-16 00:37:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מעולם לא אפיתי עוגה שלא עלתה יותר באמצע מאשר סביב הצדדים. אני גם כמעט לא בטוח שיש מישהו אחר.

נחשו כיצד מקצוענים מקבלים את העוגות שלהם שטוחות; הם חתכו את החלק העליון! ליתר דיוק, הם חותכים את החלק העליון (בדרך כלל לא שטוח לגמרי), ואז הם הופכים את העוגה כך שהתחתית השטוחה והיפה תהיה החלק העליון. ואז הם קרח (כפור) אותו.

ניתן למזער כיפה, אך תמיד יהיה מעט עיגול בקצה. אני לא חותך כל כך הרבה מהחלק העליון, אבל אני בוגד ב [הופך את העוגה, אז אני מצפה את תחתית העוגה] (http://cooking.stackexchange.com/questions/5163/correct-way -להצטרף לשני חצאי עוגת ספוג / 5170 # 5170)
גם עוגת הספוג הקלאסית המלאה בשתי שכבות. אתה מכין שתי עוגות דקות ורחבות, כך שהכיפה היא פחות בולטת. אתה חותך את החלק העליון של אחד כדי להפוך אותו לשטוח לחלוטין, ואז אתה מכסה אותו בריבה או בציפוי (או בשניהם!) וקורץ את השני על גבי.
אני מכינה לעיתים קרובות עוגה שלא עולה יותר באמצע. כמובן שהוא לא מכיל שום קמח ...
מעולם לא הכנתי עוגה נטולת קמח, ולכן האמירה שלי נכונה: ד
Allison
2011-03-16 00:41:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הבעיה פשוט עולה באופן לא אחיד בגלל כאשר החלקים השונים של העוגה מתבשלים. הפיתרון הוא לבודד את תבנית העוגה שלך.

אתה יכול לעטוף את תבנית העוגה במגבת תה לחה (שמור אחת או שתיים רק למטרה זו) או שיש רצועות מבודדות מיוחדות שנמכרות במיוחד בשביל זה חנויות לאספקת אפייה. בעיקרון הוא מבודד את החלק החיצוני של העוגה וכל העניין עולה בצורה אחידה יותר.

כדאי גם להקיש על התבנית שלך כדי לחלק את הבלילה באופן שווה ולהסיר בועות אוויר לפני שתכניס אותה לתנור, אבל זה ב סביר להניח שלה לא יקבל עוגה שטוחה.

או השתמש ביין מארי (וודא שהמחבת שלך לא תדלוף).
ככל הנראה אתה יכול בסופו של דבר גם להגיע לשיא באמצע בגלל פחות או יותר מדי ערבוב של בלילת העוגה שלך. כמו כן, לתת לבלילה שלך לשבת זמן רב מדי לפני האפייה ישפיע על העלייה אם המתכון שלך כולל אבקת אפייה.
ביין-מארי היא אפשרות קלה ותמיד עבדה בשבילי. פשוט השקיעו את תבנית העוגה שלכם במיכל גדול יותר ומלא במים.
Stephanie
2011-06-16 19:53:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמש ברצועות מגבות! http://judyscakes.blogspot.com/2011/01/making-cakes-rise-evenly.html חתכתי את שלי כדי להתאים את המחבת באופן שווה ולהצמיד יחד.

Springtime
2014-04-14 14:17:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קראתי איפשהו שאם היא כיפה מעט, ברגע שאתה מוציא את העוגה מהתנור, ישר דחף את הכיפה למטה בעדינות כל כך במגבת מטבח. זה ישחרר כל אוויר שנבנה בכיפה. זה עובד אם הכיפה לא גבוהה במיוחד.

אפשרות דומה היא להפוך אותו למתקן קירור תיל - אז משקל העוגה דוחף כלפי מטה על החלק הבולט. זה עובד אם זה רק מעט כיפה; אם זה יותר מדי, העוגה עשויה להתפצל עליכם (מכיוון שלא יהיה לה הכוח הפנימי עד שהיא תתקרר)
עסק מסוכן, אפייה.
chellebertuk
2012-04-04 13:15:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

המורה שלי לבישול תמיד אמרה לי לגרוף חלול במרכז ולפזר אותו לקצוות. כך המרכז משחק להתעדכן. אם עדיין יש לכם כיפה תוכלו לפצות בציפוי / לפרוס את החלק העליון או להפוך את העוגה. האחרון עובד טוב במיוחד עבור עוגת פירות שתהיה קרויה לחלוטין. הופכים וממלאים חללים בתחתית במרציפן לפני שמכסים את כל העוגה.

אני מבולבל - בטח שזה רק יזרום חזרה לאמצע? אתה חייב שיהיה לך מעט בלילת עוגה עבה באמת.
Linus
2014-01-04 01:54:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נקלעתי לדף זה על אפייה לא אחידה של עוגות. אני אופה כ- 2-3 עוגות לאירועים מיוחדים בכל שבוע. כיפה יכולה להיות נושא אמיתי ולכן כדי להבטיח אפייה אחידה אני משתמשת ברצועות אפויות אפילו. אני מצרף קישור לאמזון ממנו רכשתי את שלי אבל אני בטוח שתוכל למצוא אותם במקום אחר. אני אופה 6, 8, 9, 10 ו -14 "עוגות בתבניות אלומיניום 2" עמוק אותן אני מרפדת בנייר ושמן לשחרור עוגה. אני משתמש בכלל שלפיו כל ספוג צריך להיות בעומק של לא יותר מ -2 אינץ 'כדי לאפשר לחוץ להתבשל בזמן עם האמצע. כל עוגה עמוקה יותר יכולה לגרום לאפיית יתר בקצה כדי להבטיח אפייה במרכז. אם יש כיפה קטנה באמצע העוגה תמיד הייתי פורסת את זה כדי לתת חלק עליון שטוח אבל מצאתי שזה מינימלי. הלהקות ספוגות בברז לפני השימוש (עשו זאת תוך כדי הכנת בלילת העוגה), בעדינות סחטו עודפי מים ואת העטיפה סביב התבנית. אני אופה עוגות ספוג לא יותר מ -150 צלזיוס (300F או סימן גז 2) על מדף נמוך. אז בעצם בישול איטי בטמפ 'נמוכה אבל בדקו את טמפ' התנור מכיוון שהן משתנות כל כך הרבה!

http://www.amazon.co.uk/Bake-Even-Cake-Strips-Pkg-1-1-X36/dp/B004BQ3KM4/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1388777939&sr = 8-2&keywords = אופים + רצועות אפילו +

Brown Eyed Girl
2014-08-31 11:14:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לפני שהעוגה מתקררת לחלוטין, הפוך 1 מהשכבות. זו הופכת לשכבה התחתונה של העוגה שלך. קרח כרצונך ואז הוסף שכבה שנייה אך אל תתהפך. זה נותן לך אפקט כיפה אטרקטיבי קל מבלי שהעוגה תישבר או תיסדק. עשיתי זאת שנים ללא בעיה. מקווה שזה יעבוד בשבילך כמו שזה עובד בשבילי.

Pete
2014-10-22 06:54:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא ניסיתי את זה עם סאכר, אבל נתקלתי בבעיית כיפה עם עוגות גבינה. באפיית אלה עכשיו, אני מכסה את צורת הקפיץ באלומיניום כבד, ממלא תבנית, גדולה יותר מצורת הקפיץ, במים פושרים, מכניס את צורת הקפיץ במים ואופה. התוצאות היו מצוינות כמעט ללא כיפה לאחר שהעוגה התקררה. כעת, לאחר שנתת לי הבנה טובה יותר כיצד ומדוע מתרחשת כיפה, אנסה את אותה השיטה עם שוורצוואלדר קירשטורטה בעוד כמה ימים ואראה כיצד היא מתנהלת.

מרבית מחבתות הקפיצה לא יהיו אטומות למים ...
Cos Callis
2012-03-13 02:55:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אוקי, אני מאחר להגיע לשאלה זו, אך הפיתרון הפשוט הוא להפוך את העוגה האפויה. אתה מקבל חלק עליון שטוח על ידי כך שהחלק התחתון הופך לחלק העליון. ברגע שזה היה קר זה לא משנה ....

אבל האם זה לא ייסדק? היה הבדל גובה של כמעט 5 ס"מ בין האמצע לדפנות. ולא ממש דמוי גבעה, דמוי וולקנו יותר.
My experience is that the cake will even out once inverted.
כיפה בגודל 2 אינץ 'די בולטת, אולי תצטרכו לקצץ חלק ממנה, אבל ציפוי התחתון עדיין יעניק לכם את הגימור הטוב ביותר. אם אתה מכבה את העוגה כשהיא עדיין חמה נראה שזה משטח את הכיפה לא מעט.
אל תסובב את זה! עשיתי את זה והעוגה שלי נשברה לחתיכות, עכשיו אצטרך להתחיל מאפס פלוס להכין זוטות !!
כן, יכולתי לראות שזה רעיון די רע לעוגות מתפוררות וכבדות יותר.
אולי השתמש בסבב עוגת קרטון, הניח אותה על החלק העליון של העוגה, ואז הפוך, כדי למנוע את הצניחה. אבל כיפה גדולה עדיין עשויה להלחיץ ​​את המשטח התחתון ולסדוק אותו.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...