שְׁאֵלָה:
האם קליפות שרימפס מבושלות אכילות?
Thierry Lam
2013-09-26 02:59:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמה מנות שרימפס סיניות כמו שרימפס השום החריף מוגשות עם הקליפה עדיין על הראש אך הוסר. מכיוון שהקליפה הייתה פועלת במהלך הבישול, התיבול הוא על כל זה.

האם אתה אמור לאכול את כל השרימפס עם הקליפה, או להסיר את הקליפה ולאכול רק את הבשר? בדרך כלל אני טועם את התיבול על הקליפה ואז מקלף אותו כדי לאכול את הבשר בלבד.

שמונה תשובות:
BobbyZ
2013-09-26 04:53:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה תלוי באופן חלקי בטכניקת הבישול ובזן / גודל השרימפס (=> עובי הקליפה).

אם השרימפס מטוגן בשמן עמוק הקליפה יכולה להיות קריספית והיא מהנה במיוחד. עם זאת, אם מבושלים, הקליפות לעוסות ולא נעימות ביותר - במקרה זה אתה צריך לקלף אותן.

אני לא מכיר את שרימפס השום החריף, אבל אתה יכול פשוט לנסות אם הקליפה פריכה, נעים לאכילה ואינו דורש לעיסה מכאיבה יתר על המידה - לכו על זה, אם לא חזרו לנוהג הישן שלכם לקלף אותו ופשוט ללקק את הטעם של הקליפות.

Jolenealaska
2013-09-26 03:49:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הקליפות אכילות (לא יזיק לך שום נזק) אך לא נעימות. אתה אמור להסיר את הקליפה ולאכול את השרימפס. אם אף אחד לא מסתכל אני אשאב את הקליפות כי יש להן טעם נחמד. אם אתה יכול לשמור ערימה בגודל הגון מהם, אתה יכול להכין מרק די שרות על ידי הרתחה של כמה דקות, אבל זה נעשה בדרך כלל עם קליפות גולמיות.

MNRC
2014-08-31 13:13:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני אמריקאי סיני וכשאני מזמין שרימפס שום אני מעדיף לאכול את הרגליים הקטנות מתחת לבטן מכיוון שהוא מעט פריך ומושחת היטב ברוטב. אבל אני תמיד מקלף את שאר הקליפה מכיוון שקשה ללעוס ובדרך כלל קשוח.

לפני שנתיים הלכתי למסעדה אינדונזית בניו יורק וניסיתי מנה בה הייתה השרימפס. הבזק מטוגן בחום גבוה במיוחד, כך שהקליפה הייתה דקה, שבירה ואכילה. המנה נקראה Nasi Goreng Sambal Udang Petai, או שרימפס עם שעועית מסריחה ואורז. אני לא אכנס לשעועית יוצאת הדופן, שמגיעה לשאלת StackExchange משלה, אבל השרימפס טוגן כך שהקליפה כמעט מתפרקת כשנוגסים בשרימפס. מצאתי את קליפת השרימפס טעימה להפליא ומאז ניסיתי לאכול קליפות שרימפס אם הם לא קשוחים מדי. מחקר מדעי, עשוי גם לספק יתרונות בריאותיים, כמו הורדת כולסטרול ושיפור הסחוס ובריאות המפרקים.

Tim
2014-08-12 20:55:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אשתי מסין (צפון מזרח) והיא תמיד אוכלת את השרימפס (מטוגן) עם הקליפות שלמות. (מקלות אכילה, מזלג, ידיים, מה שלא יהיה) אני עושה גם עכשיו, ומעדיף את זה ככה.

user24430
2014-04-16 04:52:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה אמור לאכול את השרימפס עם מקלות אכילה, להרים אחד מהפלטה, לנגוס חתיכה אם הם גדולים, ללעוס את כל העניין ולבלוע רק את הבשר ולירוק את הקליפות בנימוס כמו אתה יכול על השולחן. אני הולך לנחש שאם מגישים לך שרימפס מוכנים בצורה כזו, השרימפס כנראה גדולים. מטרת שיטת הכנה זו היא לבשל את השרימפס מבלי להקשיח אותו.

anke
2015-03-20 15:40:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

גיסי הוא מבנגלדש והוא מכין קארי סרטנים יפהפה וכלים עם קליפות עדיין שלמות. אז כשמדובר באכילה כולנו אוכלים את הסרטנים מהקליפה והראש. זה סופר יאמי ופריך מבחוץ ורך מבפנים. נסה אותו כאשר שרימפסים בגריל טעימים נהדר כשקליפותיהם עדיין שלמות.

veera
2016-09-17 14:34:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

העובדה היא כי קליפת הסרטנים / שרימפס / עור היא פריט אכיל. אבל זה תלוי רק איך מבשלים את הפריט. אם אתה מבשל שרימפס / שרימפס רגיל בתנור חשמלי בדרגה גבוהה יותר למשך זמן ארוך יותר (נסה בעצמך בניסיון & שגיאה בדרך הזמן & הטמפ ', גם דרך אחרת של טיגון / העלאת אש ישירה / גריל עוזרת), לא משנה איך גדול זה, תוכלו ליהנות מאכילתם בשלמותם עם טעם מעולה. בדרך זו אתה מקבל יותר סידן ומינרלים אחרים וגם היתרונות שלהם. אך לא מומלץ לאכול את הקליפות אם הם לא מגיעים לצורת אבקה בזמן הנשיכה (בדרך כלל דרכים אחרות לבישול יש בעיה זו). זה אפילו עלול להרגיז את הבטן.

Chris
2016-08-23 03:33:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קליפות שרימפס אכילות אבל מה שהיא אמרה הן לא נעימות. עור שרימפס הוא בריא מאוד ויש לו יתרונות בריאותיים רבים כמו שהוא יכול לעזור לך להוריד את לחץ הדם ולהרזות בקלות.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...