שְׁאֵלָה:
האם אפייה לפי משקל באמת מדויקת יותר?
FuzzyChef
2011-10-11 10:35:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הבשורה בקרב אופים רציניים היא שמדידה לפי משקל היא הרבה יותר מדויקת מאשר מדידה לפי נפח. עם זאת, אני לא בטוח שמדידה לפי משקל עוזרת בכלל כשיש לך רמות לחות משתנות. נראה לי שאם לכותב המתכונים יש לחות גבוהה או נמוכה במטבח שלהם הרבה יותר ממך, מדידה לפי משקל נוטה להחמיר את מאזן המים עוד יותר.

לדוגמא, אני לאחרונה הכנתי את אותו מתכון לבצק פיצה בדירתי (65F, 80% לחות) ובחותני (75F, 35% לחות). קבלת אותו מרקם של בצק היה הבדל של 2/3 מכוס מים, או בערך 6 גרם משקל. מים אלה כבר היו בבירור בקמח בדירתי, והוסיפו למשקלם אך הוסיפו מעט פחות לנפחם. המשמעות היא שאם מישהו היה מתכון בטוסקון ונכין אותו בסן פרנסיסקו, הייתי מקבל בלגן דביק של בצק בלי מספיק קמח.

לצערי, אני לא במצב לערוך ניסויים חוזרים ונשנים במדידה ברמות לחות שונות כדי לראות אם משקל או נפח מדויקים יותר כאשר ההידרומטר עולה ויורד. האם מישהו?

זה די קיצוני. 35% ו- 80% הם בערך הגבולות שבהם האדם הממוצע עדיין מרגיש בנוח (ואפילו זקוק להתאקלמות קלה). רוב האנשים באקלים ממוזג חיים בין 45% ל 55% לחות, ובתחום זה, השונות בקמח צריכה להיות מינימלית.
@rumtscho, אסור לך לחיות בארה"ב! סוג זה של וריאציה אינו חריג
אם המרכיבים שלך היו לחים בלחות גבוהה, הם היו משתבשים והיית זורק אותם החוצה. שמירת המזון שלכם בצורה נכונה במיכלים / מקרר / מחסן נכונים תמזער את התנודות בלחות האטמוספירה.
כולם: תודה על התגובות. אני מעריך את המחשבה שהתשוקה נכנסה אליהם. באמת קיוויתי לכמה נתונים אמפיריים, ניסיוניים אם כי במקום למה שאנשים * מרגישים * שהם נכונים. אני * חושב שגם אפייה לפי משקל כנראה מדויקת יותר ... אבל אני לא * יודעת *. במיוחד אחרי אירוע בצק הפיצה. ככזה, אני לא ממש מרגיש ששאלה זו נענתה.
@Ray אני יודע שיש וריאציה כזו בכל היבשת, אני פשוט מתכוון שאין כל כך הרבה אנשים שאופים באריזונה יום אחד ופלורידה למחרת.
הלחות הנמוכה ביותר שחוויתי עד כה הייתה החורף בקנדה. לא הבחנתי בהבדלים ניכרים לאקלים המרכז אירופי (גם לא כאן קיץ לעומת חורף). אני כן מבחין בהבדלים מהותיים בין קמחים שונים. ברור שלבן לעומת דגנים מלאים וחיטה מול שיפון, אך גם בתוך קמחי החיטה הלבנה, למשל. מאפייה משובחת לעומת כל מטרה לעומת קמח פיצה (תכולת חלבון בערך פי שניים מקמח המאפיה המשובח).
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
rfusca
2011-10-11 10:57:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם זה מדויק יותר? באופן מוחלט

האם זה אומר שאתה עדיין יכול לעקוב אחר מתכון לפי משקל בדיוק ולצפות לתוצאות מושלמות בכל פעם? לא

אתה צודק בכך שלחות תשנה את המשקל, אך אם אתה עובד בעקביות באותו אזור עם שינוי קטן בלחות - זה לא מה לדאוג. תתאים את המתכון שלך פעם אחת ואז בדרך כלל תישאר באותו טווח. אם אתה עובר לפי נפח, אתה תמיד הולך להיות בכל הלוח. לפעמים תארוז קל, לפעמים חזק. אם תלך במשקל, אתה תהיה קרוב למדי כל עוד אף אחד מהמשתנים לא השתנה באופן דרסטי.

הבעיה שאתה נתקל בה היא כאשר אתה משנה מיקומים או שהלחות משתנה באופן דרסטי. בטווח הארוך תצטרכו לדעת איך הבצק הצפוי שלכם צריך להיראות ולהרגיש. לאחר שאפית כיכר 100 פעמים, תדביק אותה ותדע אם היא יבשה מדי.

בנוסף ל תחושה של הבצק, יש לי מד לחץ המטבח שלי. מעקב אחרי זה מאפשר לי לדעת אם אני מצפה שאצטרך להוסיף מים פחות או יותר לבצק שלי. אני אופה הרבה, אז אני שומר על זה כדי להקל על החיים.

כחוד, באירופה כל האפייה נעשית לפי משקל. כפות וכפיות משמשות עדיין בכמויות קטנות יותר, למשל לדברים כמו תמצית וניל.
שולחת את זה לאמא שלי כדי שאולי תוכל סוף סוף לעבור לאפייה לפי משקל ולהפסיק לקלל את האלים על שהרסו לה את העוגיות והעוגות. אבל היא נמצאת בניו אינגלנד, ארץ לחה ומשתנה.
@ElendilTheTall - כן, אני יודע ואני מקנא בעובדה זו. יש לי כמה ספרי מתכונים עם מתכונים טובים לקנות את נפח והם מעצבנים את הזבל. לקחתי פשוט לשקלל אותם ולכתוב את המשקולות בספר.
יש לי שנאה מסוימת לספרים / אתרים שמשתמשים בכוסות ובכפות כמדד. התפלל ספר כיצד אתה מודד חצי כוס חמאה מבלי לעשות בלגן. לפי משקל קל הרבה יותר זמן. בנוסף, רק מה זה כוס אחת. כדי להעתיק מתכון כולנו צריכים להשתמש באותה כוס. עם זאת, אנחנו לא: http://en.wikipedia.org/wiki/Cup_(unit)
Michael Kohne
2011-10-11 16:01:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שינויים במשקל החומרים עקב לחות הם קטנים מאוד בהשוואה לשינויים הנובעים מכך שהקמח שלך רופף או מהודק נדחס לכוס המדידה.

שקילת המרכיבים מבטלת מקור אחד (עיקרי) של טעות מדידה. עדיין תצטרך לפצות על דברים אחרים בעצמך.

וכפי שציין rfusca, קל יותר לפצות על הבדלי לחות, במיוחד אם יש לך דרך למדוד אותה. אם אתה גולש, אין לך מושג כמה החומרים ארוזים.
זה הכי קרוב לתשובה לשאלה ששאלתי. מניח שאצטרך להיות מרוצה מזה. תודה.
Mel
2013-10-22 11:31:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתה לי אותה שאלה ומצאתי חומר מדעי ישן

על פי זה, ב 21 מעלות צלזיוס, 45% לחות יחסית יכולה להפחית את משקל הקמח ב 22% , 75% לחות יחסית יכולה להגדיל את משקל הקמח ב -15% מ- 60% "רגילים" המשוערים באותה הטמפרטורה. ערכים אלה עשויים להשתנות עם טמפרטורת בסיס אחרת ולחות יחסית.

רוב המרכיבים אינם נוטים לשינויים בצפיפות כמו הקמח. ניתן לדחוס קמח בצורה מסיבית ומשתנה באופן משמעותי בצפיפות, ללא תלות בתכולת הלחות שלו. (ראה שימוש במדידות נפח להערכת המסה כדי לקבל מושג על טווח המשקל באותו תכולת לחות באותה כוס)

אז אני מניח שאם הלחות והדרך לאריזה שלך בכוס או במיכל מדידה נפחי אחר (למשל משטפים את הקמח באמצעות ניפוי, אז ארז אותו בחוזקה ובמפלס כל פעם כדי לספק רכות לשחזור) אינו משתנה הרבה, אתה יכול ללכת עם מדידה נפחית של קמח באותה מידה כמו עם משקל.

עם רוב הדברים האחרים כמו סוכר, חמאה וכו ', נראה שלא משנים את הצפיפות וכך ניתן למדוד אותם בנפח כמו וגם משקל, ומספק לך תמיד "ליישר" את המרכיב בכמויות שניתן לשחזר. אם אתה לא מיישר רמה, זה עניין של סיכוי להשיג את אותה הערמה למעלה. זה נכון רק לגבי אותם מרכיבים שתוכלו לארוז בצורה יחסית חזקה.

אני מניח שאם אתה רוצה להיות מדויק במיוחד עם קמח, עליך לחשב את הצפיפות (שאתה יכול לעשות בבית) של ואז לקבוע את תכולת הלחות (וזה די קשה אני מניח - אתה יכול לנסות לייבש את הקמח שלך במשך כמה שעות ואז לשקול ולמדוד את הנפח, אך הקפד להכין אותו באותה צורה לנפח בכל פעם!).

בסך הכל, עם קמח, המתכונים הטובים ביותר מציינים עוד קמח או נוזל במידת הצורך ואני מניח שיש לכך סיבה ...

זה עשוי להיות קשור גם לאיכויות שונות של קמח שיכולות לספוג יותר נוזלים - או לא. זה פשוט קצת מעצבן אם אין לך ניסיון עם המרקם הדרוש :)שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...